Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Сканери

Сканер - зовнішній пристрій, призначений для зчитування текстової та графічної інформації у комп'ютер (малюнки, фотографії, тексти).

Термін "сканер", "сканувати" походять від англійського слова scan - переглядати, оглядати. Основним завданням сканера є перетворення зображення у цифровий код для подальшої обробки комп'ютером.

Існує багато моделей сканерів, вони передусім відрізняються механізмом руху зчитувального пристрою (скануючої голівки) відносно паперу.

Види сканерів: ручний та планшетний

Основні характеристики сканера:
Вид. Який вид сканера ви матимеме - ваш вибір. Особисто я надаю перевагу планшетним сканерам. Вони дозволяють отримати високу якість зображення без зусиль, та дозволяють сканувати документи формату А4.
Присутність спеціальних можливостей. При скануванні текстів великого об'єму не зовсім зручно кожен раз вручну міняти листи паперу. Набагато зручніші сканери з автоматичною подачею бумаги. Вони самі піклуються про відсканований лист паперу та про подачу ще не відсканованого. А якщо ви - професійний дизайнер і часто працюєте з фотографіями, аналоговими (плівковими) фотоапаратами, то вам потрібен не просто хороший сканер, а сканер зі слайд - модулем. Ці сканери дають можливість працювати зі слайдами та негативами, не вдаючись до стадії друку.
Спосіб під'єднання сканера до комп'ютера. Якщо ваша материнська плата оснащена портом USB (як правило ним оснащені материнські плати зроблені для процесорів Pentium III, Pentium 4, Celeron, Athlon, Athlon XP, Duron, Sempron) то вибиройте сканер зі способом під'єднання до комп'ютера через USB порт. Данні від комп'ютера до сканера через USB порт передаються набагато швидше, ніж через вже застарілий порт LPT.
Розподільча здатність. Це найголовніша характеристика. Розподільча здатність сканера - це величина, яка показує зі скількох точок сканер може побудувати зображення. Ця величина як і у принтера вимірюється у dpi. Чим з більшою кількістю крапок сканер будує зображення, тим якісніше та чіткіше зображення. Перші моделі сканерів мали розподільчу здатність 200 - 300 dpi. Для сучасних планшетних сканерів ця величина складає 800 - 1500 dpi і вище. Сканер, внаслідок сканування документа, створює файл графічного формату (BMP, TIFF, JPEG, GIF, PNG ). Якщо первинний документ містив текст, то файл, отриманий внаслідок сканування, не може бути відкритий програмою текстового редактора. Необхідно виконати перетворення файлу в текстовий формат. Для цього існують спеціальні програми, що називаються програмами оптичного розпізнавання тексту.
Розрядність. Це також головна характеристика. Розрядність - це величина, яка означає кількість інформації, яка потребується для оцифровки кожної точки зображення; а ще - це кількість кольорів, які здатен розпізнати сканер. Ця величина вимірюється у бітах. Перші моделі сканерів були чорно - білими, тобто сприймали лише чорний та білий кольори. Сучасні сканери дозволяють розпізнавати мільярди відтінків.
  • 12 біт = 8,35 млн. кольорів
  • 24 біт = 16,7 кольорів
  • 30 біт = 1 млрд. кольорів
Звичайно, реальна кількість таких кольорів у повсякденному житті ніколи вам не знадобиться. Справа в тому, що людської чутливості ока не вистачить щоб розрізнити 16 - ти бітний колір від 24 - бітного... Але виробники на останніх моделях своїх сканерів заявляють 48 бітне розпізнавання кольорів.
Фірма - виробник. Найкращими фірмами - виробниками сканерів є наступні фірми:
  • Hewlett - Packard
  • Canon
  • Mustek
  • UMAX
  • Agfa
  • Epson

 

 
   


Читайте також:

  1. Дефектометрія свердловин. Індуктивний дефектомір обсадних труб. Гамма-гамма-товщиномір. Свердловинне акустичне телебачення. Акустичні сканери
  2. Призначення, конструкція і характеристики пристроїв персональних комп’ютерів: принтер, модеми, сканери, джерела безперебійного живлення
  3. Сканери
  4. Сканери
  5. Сканери
  6. Сканери для штрих-кодів
  7. Сканери штрихів-кодів




Переглядів: 809

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Накопичувач DVD (Digital Video Disk) | ЛЕКЦІЯ 2.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.