Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Методологія об'єктно-орієнтованого програмування

Основні етапи розвитку мови UML

Методологія об'єктно-орієнтованого аналізу і проектування

Методологія об'єктно-орієнтованого програмування

СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБ’ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО АНАЛІЗУ ТА ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ

 

ПЛАН

 

 

Модель (model) – абстракція фізичної системи, що розглядається з певної точки зору і представлена на деякій мові або в графічній формі.

 

З точки зору загальних принципів системного аналізу одна і та ж фізична система може бути представлена декількома моделями. При цьому призначення окремої моделі системи визначається характером вирішуваної проблеми. Основна вимога до моделі програмної системи – вона має бути зрозуміла замовникові і всім фахівцям проектної групи, включаючи бізнес-аналітиків і програмістів. Саме для розробки такої нотації було потрібно зусилля групи фахівців провідних фірм виробників програмного і апаратного забезпечення, які привели до появи мови UML.

Розробка і використання моделей мови UML здійснюється в рамках загальної концепції об'єктно-орієнтованого аналізу і проектування, яка, у свою чергу, є узагальненням методології об'єктно-орієнтованого програмування.

 

 

 

Методологія об'єктно-орієнтованого програмування прийшла на зміну процедурної або алгоритмічної організації структури програмного коду, коли стало очевидним, що традиційні методи процедурного програмування не здатні впоратися ні із зростаючою складністю програм і їх розробки, ні з підвищенням їх надійності.

У другій половині 80-х років виникла наполеглива потреба в новій методології програмування, яка б дозволила вирішити весь цей комплекс проблем. Такою методологією стало об'єктно-орієнтоване програмування (ООП).

Об'єктно-орієнтоване програмування (ООП, Object-Oriented Programming) – сукупність принципів, технологій, а також інструментальних засобів для створення програмних систем на основі архітектури взаємодії об'єктів.

 

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ООП: АБСТРАКЦІЯ, СПАДКОЄМСТВО, ІНКАПСУЛЯЦІЯ І ПОЛІМОРФІЗМ.

Абстракція (abstraction) – характеристика сутності, яке відрізняє її від інших сутностей. Абстракція визначає кордон представлення відповідного елементу моделі і застосовується для визначення фундаментальних понять ООП, таких як клас і об'єкт.

Клас є абстракцією сукупності реальних об'єктів, які мають загальний набір властивостей і володіють однаковою поведінкою.

Об'єкт в контексті ООП розглядається як екземпляр відповідного класу.

Об'єкти, які не мають ідентичних властивостей або не володіють однаковою поведінкою, за визначенням, не можуть бути віднесені до одного класу.

Класи можна організувати у вигляді ієрархічної структури, яка на вигляд нагадує схему класифікації в поняттях логіки.

 

Принцип, відповідно до якого знання про найбільш загальну категорію дозволяється застосовувати для більш приватної категорії, називається спадкоємством.

Спадкоємство тісно пов'язане з ієрархією класів, що визначає, які класи слід вважати найбільш абстрактними і загальними по відношенню до інших класів.

При цьому якщо загальний або батьківський клас (предок) володіє фіксованим набором властивостей і поведінкою, то похідний від нього клас (нащадок) повинен містити цей же набір властивостей і подібну поведінку, а також додаткові, які характеризуватимуть унікальність отриманого класу. В цьому випадку говорять, що похідний клас успадковує властивості і поведінку батьківського класу.

 

 

Для ілюстрації принципу спадкоємства можна навести наступний

 


Рис. 1.1. Ієрархія вкладеності класів для прикладу загального класу "Комп'ютер"

 

Наступний принцип ООП – інкапсуляція. Інкапсуляція характеризує приховування окремих деталей внутрішнього устрою класів від зовнішніх по відношенню до його об'єктів або користувачів.

Інкапсуляція веде своє походження від ділення модулів в деяких мовах програмування на дві частини або секції: інтерфейс і реалізацію.

При цьому в інтерфейсній секції модуля описуються всі оголошення функцій і процедур, а можливо і типів даних, доступних за межами модуля. Вказані процедури і функції є способами надання послуг зовнішнім клієнтам. У іншій секції модуля, званою реалізацією, міститься програмний код, який визначає конкретні чини реалізації оголошених в інтерфейсній частині процедур і функцій.

Поліморфізм також один з основних принципів ООП. Під поліморфізмом (греч. Poly - багато, morfos - форма) розуміється властивість об'єктів приймати різні зовнішні форми залежно від обставин. Стосовно ООП поліморфізм означає, що дії, що виконуються однойменними методами, можуть розрізнятися залежно від того, до якого з класів відноситься той або інший метод.

Поліморфізм об'єктно-орієнтованих мов пов'язаний з перевантаженням функцій, але не ідентичні їй. Поважно мати на увазі, що імена методів і властивостей тісно пов'язані з класами, в яких вони описані. Ця обставина забезпечує певну надійність роботи програми, оскільки виключає випадкове вживання методу для вирішення невластивого йому завдання.

 




Переглядів: 2517

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.