Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Основні етапи розвитку мови UML

 

Окремі мови об'єктно-орієнтованого моделювання почали з'являтися в середині 1970-х років, коли різні дослідники і програмісти пропонували свої підходи до ООАП. У період між 1989 -1994 рр. загальне число найбільш відомих мов моделювання зросло з 10 до більш ніж 50. Багато користувачів випробовували серйозну скруту при виборі мови ООАП, оскільки жоден з них не задовольняв всім вимогам, що пред'являються до побудови моделей складних систем. Прийняття окремих методик і графічних нотацій як стандарти (IDEF0, IDEF1X) не змогло змінити ситуацію непримиренної конкуренції, що склалася, між ними на початку 90-х років, яка отримала назву "Війни методів".

До середини 1990-х деякі методи були істотно покращувані і придбали самостійне значення при вирішенні різних завдань ООАП. Найбільш відомими в цей період стають:

· Метод Граді Золить (Grady Booch), що отримав умовну назву Booch або Booch'91, Booch Lite (пізніше - Booch'93)

· Метод Джеймса Румбаха (James Rumbaugh), Object Modeling Technique, що найменовує, - OMT (пізніше - OMT-2)

· Метод Айвара Джекобсона (Ivar Jacobson), під назвою Object-Oriented Software Engineering - OOSE

Кожен з цих методів був орієнтований на підтримку окремих етапів ООАП. Наприклад, метод OOSE містив засоби представлення варіантів використання, які мають істотне значення на етапі аналізу вимог в процесі проектування бізнес-програмних засобів. Метод OMT-2 найбільш личив для аналізу процесів обробки даних в інформаційних системах. Метод Booch'93 знайшов широке вживання на етапах проектування і розробки різних програмних систем.

Історія розвитку мови UML бере почало з жовтня 1994 року, коли Граді Буч і Джеймс Румбах з компанії Rational Software Corporation почали роботу по уніфікації методів Booch і OMT. Не дивлячись на те, що самі по собі ці методи були досить популярні, спільна робота була направлена на вивчення всіх відомих об'єктно-орієнтованих методів з метою об'єднання їх достоїнств. При цьому Г. Буч і Дж. Румбах зосередили зусилля на повній уніфікації результатів своєї роботи. Проект так званого уніфікованого методу (Unified Method) версії 0.8 був підготовлений і опублікований в жовтні 1995 року. Осенью того ж року до них приєднався А. Джекобсон, головний технолог компанії Objectory AB (Швеція), з метою інтеграції свого методу OOSE з двома попередніми.

У цей період підтримка розробки мови UML стає однією з цілей консорціуму OMG (Object Management Group), який був утворений ще в 1989 році з метою розробки пропозицій по стандартизації об'єктних і компонентних технологій CORBA. У той час мова UML придбала статус другого стратегічного напряму в роботі OMG. Саме у OMG створюється команда розробників під керівництвом Р. Солі, яка забезпечила подальшу роботу по уніфікації і стандартизації мови UML. Зусилля групи розробників, в яку входили також Р. Буч, Дж. Румбах і А. Джекобсон, привели до появи перших документів, що містять власне опис мови UML версії 0.9 (червень 1996 р.) і версії 0.91 (жовтень 1996 р.).

Тоді ж деякі компанії і організації побачили в мові UML стратегічний інтерес для свого бізнесу. Компанія Rational Software разом з декількома організаціями, що виявили бажання виділити ресурси для розробки строгого визначення версії 1.0 мови UML, заснувала консорціум партнерів UML, до якого спочатку увійшли такі фірми, як Digital Equipment Corp., HP, i-Logix, Intellicorp, IBM, ICON Computing, MCI Systemhouse, Microsoft, Oracle, Rational Software, TI і Unisys. Ці компанії забезпечили підтримку подальшої роботи за точнішим визначенням нотації.

У січні 1997 року був опублікований документ з описом мови UML 1.0, як початковий варіант відповіді на запит пропозицій RTP. Ця версія мови моделювання була досить добре визначена, забезпечувала необхідну виразність і потужність, передбачала вирішення широкого класу завдань. В результаті роботи ініціативної групи у складі OMG була запропонована переглянута версія 1.1 мови UML. Основна увага при розробці мови UML 1.1 була приділена досягненню більшої ясності семантики в порівнянні з UML 1.0, а також обліку пропозицій нових партнерів. Ця версія мови була представлена на розгляд OMG, потім схвалена і прийнята як стандарт OMG в листопаді 1997 року. Історія розробки і подальшого розвитку мови UML графічно представлена на мал. 1.4.


Рис. 1.4. Історія розвитку мови UML

 

 

На момент написання даного курсу лекцій поточною версією мови UML є версія 1.5, прийнята консорціумом OMG в березні 2003 р. У серпні-вересні 2003 р. був опублікований проект мови UML 2.0, але ця версія до теперішнього часу офіційно не прийнята. Єдиний інструментальний засіб з доступних авторові на кінець 2004 р., в якому реалізована нотація проекту мови UML 2.0, - це CASE-средство Together 2005 компаній Borland. Оскільки проект мови UML 2.0 вносить серйозні зміни до існуючого стандарту мови UML 1.5, в Together 2005 реалізована підтримка проектів обох нотацій мови UML версій 1.4 і 2.0. Видно, підтримка мови UML версій 1.4-1.5 збережеться і в нових CASE-средствах інших розробників, зокрема IBM Rational і Microsoft.

В даний час всі питання подальшої розробки мови UML сконцентровані в рамках консорціуму OMG. При цьому статус мови UML визначений як відкритий для всіх пропозицій по його доопрацюванню і вдосконаленню. Сама мова UML не є чиєю-небудь власністю і не запатентований ким-небудь, хоча вказаний вище документ захищений законом про авторське право. У теж час абревіатура UML, як і деякі інші (OMG, CORBA, ORB), є торгівельною маркою їх законних власників, про що слід згадати в даному контексті.

На ринку CASE-средств представлені десятки програмних інструментів, що підтримують нотацію мови UML 1.4-1.5 і що забезпечують інтеграцію, включаючи пряму і зворотну генерацію коди програм, з найбільш поширеними мовами і середовищами програмування, такими як MS Visual C++, Java, Object Pascal/Delphi, Power Builder, MS Visual Basic, Forte, Ada, Smalltalk.

З кожним роком інтерес до мови UML з боку фахівців неухильно зростає. Мова UML повсюдно стає не лише основою для розробки і реалізації в багатьох перспективних інструментальних RAD-средствах, але і в CASE-средствах візуального і імітаційного моделювання. Більш того, закладені в мові UML потенційні можливості широко використовуються як для об'єктно-орієнтованого моделювання систем, так і для документування бізнес-процесів, а в ширшому контексті - для представлення знань в інтелектуальних системах, якими, по суті, стануть перспективні складні програмно-технологічні комплекси.

 

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. III.Цілі розвитку особистості
  5. III.Цілі розвитку особистості
  6. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  7. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  8. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  9. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  10. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  11. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  12. Альтернативність у реалізації стратегії розвитку підприємства




Переглядів: 1044

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.