Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Статичнимвважається сайт, що складається з незмінних, тобто статичних,web-сторінок.

Підходи до організації сайтів

Існує два принципово різних підходи до організації сайтів - статичний і динамічний.

Статичною прийнято називатиweb-сторінку, яка формується розробником і в готовому вигляді зберігається у файловій системі сервера. Кожен раз при звертанні до неї браузер представляє її користувачеві у незмінному вигляді. Сервер при цьому просто пересилає таку сторінку браузеру, который выводит ее на экран монитора (этот процесс называют "рендерингом").

Схематично роботу із статичним сайтом можна представити так:

 

Особливості статичних web-сторінок:

· створюються заздалегідь;

· мають незмінне інформаційне наповнення (контент, content - содержимое).

Статичні сайти не здатні реагувати на введену користувачем інформацію, тому є пасивними. Як правило, статичні сайти складаються із HTML-сторінок.

¨¨¨ Якщо назва веб-сторінки, яку ви переглядаєте в браузері, закінчується на .html, то дана сторінка, скоріш за все, статична.

Статичні сайти мають як свої переваги, так і недоліки. Переваги статичних сайтів:

· Створюють мінімальне навантаження на сервер, а тому невимогливі до ресурсів хостинга. Сайт буде працювати на будь-якому сервері хостинга, навіть з самими обмеженими можливостями.

· Швидко завантажуються;

· Їх розробка обходиться дешевше;

· Дешевші в технічній підтримці (хостингу); практично всі провайдери можуть забезпечити хостинг статичного сайта;

· Простота переносу на інший сервер або локальний комп’ютер;

· Людині, що займається підтримкою сайту, не потрібно знати мови програмуваннявання, для створення сторінки, достатньо знати лише мову HTML

· Сайт можна переглядати локально, не встановлюючи додаткове програмне забезпечення. Веб-майстру зручно налагоджувати сторінки, не виходячи в Інтернет

· Мале число використовуваних програмних компонентів робить складним злом такої системи.

Недолікистатичнихсайтів:

· Складність оновлення сайту (при додаванні нових матеріалів або документу, зміни меню сайта, логотипа і т.ін необхідно правити багато (якщо не всі) сторінки сайту, щоб забезпечити зміни в системі навігації).

· Неможливо (дуже складно) забезпечувати зворотній зв'язок з користувачем та надавати їм можливість спілкування шляхом підтримки на сайті чатів, форумів, гостьових книг, підписок та новин і т.ін.;

· Керування сайтом (внесення будь-яких змін в контент або дизайн сторінки) потребує знань і вмінь в області веб-програмування, що може викликати додаткові витрати при необхідності редагування сайту (або на утримання в штаті високооплачуваного веб-дизайнера, або для звернення за допомогою до спеціалістів веб-студії).

· При розвитку сайту й збільшенні кількості сторінок важко підтримувати його цілісність, стежити за правильністю програмних кодів, тощо.

· Неможливо або достатньо важко забезпечити поділ прав доступу до вмісту сайта.

Таким чином,статичний сайт дешевше в розробці та технічній підтримці, але ці переваги нівелюються серйозними недоліками в оперативності публікації інформації і витратами на керування сайтом.

В основному статичні сайти застосовуються для створення невеликих і середніх сайтів з постійною структурою і зовнішнім виглядом сторінок (але кожна сторінка може мати свій шаблон оформлення), які можна розміщувати на будь-яких хостингах, у тому числі на безкоштовних. Прикладом статичного сайту може бути сайт-візитка.

Динамічним називають сайт, хоча б одна сторінка якого є динамічною.

Динамічною називають web-сторінку, вміст якої може змінюватися в залежності від певних умов та/або дій. Такі web-сторінки генеруються (або формуються) програмно із заздалегідь визначених даних в процесі виконання запиту користувача. Тобто, динамічної web-сторінки, в тому вигляді, в якому людина її бачить на моніторі, на сервері не існує. Існують тільки дані, із яких вона формується.

Основна властивість динамічних сайтів - гнучкість, рухливість в підборі та поданні інформації, що відповідає "запиту" відвідувачів сайту.

Необхідність побудови динамічних web-сторінок виникає, наприклад, у випадку, коли web-сервер повинен повертати різну інформацію для різних людей (в залежності від того, хто саме зайшов на сторінку), а також інформацію, яка змінюється з плином часу (найбільш актуальний приклад — форум).

Динамічні сайти здатні реагувати на введену користувачем інформацію, тому, як правило, є інтерактивними.

Формування динамічних web-сторінок здійснюється декількома способами:

1) об'єднанням декількох окремих частин в одну сторінку (це найпростіший спосіб генерації);

2) заповненням готової шаблонної сторінки інформацією, що зберігається окремо або одержуваної в результаті роботи алгоритму (наприклад, в результаті обчислень);

3) поєднанням перших двох варіантів у всіляких варіаціях, тобто сторінка збирається з декількох частин, в які при цьому вносяться різні зміни (найпоширеніший варіант).

У більшості випадків побудова динамічних сторінок базується на використанні заздалегідь розробленого шаблону сторінки, який визначає відображення сторінки у вікні браузера. У нього вставляється контент - змінне інформаційне наповнення сторінки, яке, зазвичай, зберігається в БД, яка часто фізично розташована на іншому сервері. Коли користувач запитує сторінку, відповідна інформація витягується з БД, вставляється в шаблон, утворюючи web-сторінку, і пересилається web-сервером в браузер, який і відображає її належним чином. Схематично це можна представити наступним чином:

 

У динамічних сайтах реалізований поділ змісту (змінного контенту) і оформлення веб-сторінок (незмінних html-конструкцій, які повторюються на всіх сторінках і описують їх структуру і дизайн) - це дозволяє оперативно змінювати інформацію на сайтах без необхідності змінювати програмні коди сторінок. Подібний підхід до формування веб-сторінок - одна знайголовніших переваг динамічних сайтів.

Поділ контента й дизайну сайту дає можливість управляти сайтом будь-якому користувачеві, навіть без знання веб-програмування.

Динамічні сайти можуть «підлаштовуватися» під своїх відвідувачів, реагуючи на їхні дії. Для цього використовуються технології серверних, клієнтських скриптів, за допомогою яких і створюються сценарії поводження сайту при певних діях користувачів.

Окрім контенту, динамічно можуть створюватися також і елементи навігації по сайту. Та-ким чином, при оновленні вмісту сайту, необхідно просто додати текст для нової сторінки, який потім вставляється в БД за допомогою певного механізму. В результаті виходить, що сайт як би сам себе оновлює.

Переваги динамічних сайтів:

· Використання шаблонів дозволяє легко змінювати інформацію на багатосторінкових сайтах;

· За рахунок того, що сайт складається з різних частин, його легше обробляти. Наприклад одна людина може займатися тільки графікою, інший тільки контентом, третій форумом і чатом і т.д.

· В залежності від дій відвідувача можна змінювати модифікації сайту, його контент. Наприклад додати чат, прибрати форум, додати інтернет ігри, інтернет магазин і т.д.

· Можна заощадити багато грошей один раз заплативши веб-дизайнеру за створення сайту, а потім самостійно змінюючи контент на ньому і не залучаючи до цього сторонніх людей.

· У дінамічніх сайтах реалізованій поділ контенту й оформлення веб-сторінок, що дозволяє оперативно змінюваті інформацію на сайтах без зміни програмних кодів сторінок.

Недоліки:

· Необхідність застосування різних програм для побудови динамічного сайту, застосування різних скриптів, розробка деяких із яких може коштувати чимало. Можуть знадобитися послуги програмістів по з'єднанню всього цього калейдоскопу в одне ціле.

· Підвищені вимоги до технічних характеристик потужності сервера і відповідно здорожчання вмісту таких сайтів.

· У порівнянні зі статичними сайтами, динамічні більш «важкі», дають більше навантаження на сервер - отже, вони більше вимогливі до хостингу, ресурсів сервера.

· Щоб динамічні сайти «працювали», потрібно додаткове програмне забезпечення, тоді як для відображення статичних сайтів досить одного лише браузера. Це робить розробку і підтримку динамічних сайтів більше дорогою у порівнянні зі статичними сайтами.

Таким чином, якщо сайт складається з багатьох сторінок або повинен часто оновлюватися, перевага динамічної організації стає очевидною. При зміні інформаційного наповнення сторінки або дизайну розробникам сайту не потрібно переписувати всю сторінку, оскільки сторінки не зберігаються повністю, а формуються при зверненні до них.

Тому залежно від поставлених завдань можуть використовуватися як статичні, так і динамічні сайти. Наприклад, для реалізації сайтів-візиток не потрібне оновлення контента, не потрібна наявність інтерактивних функцій - тому сайт може бути статичним. У свою чергу, неможливо створити інтернет-магазин, використовуючи лише статичні HTML-сторінки, - він просто не буде працювати. Форуми, чати, інтернет магазини, системи електронних платежів створюються саме динамічно.

 


Читайте також:

  1. D-петля, що складається з 8–12 залишків, декілька з яких – дигідроуридинові.
  2. А є А, тобто усякий предмет є те, що він є.
  3. Б. Новостворена вартість, яка складається з вартості необхідного продукту (НП) і вартості додаткового продукту ( ДП).
  4. Важливе місце при цьому приділялося так званій «сімейній дипломатії», тобто укладенню вигідних союзів і угод шляхом династич­них шлюбів.
  5. Видно, що ,( тобто площина паралельна до осі Ox.
  6. Визначення очікування індивіду, тобто уявлення індивіду про те, що повинно відбутись.
  7. Внутрішня структура складається із сфер та ланок.
  8. Вплив ступіня використання вантажопідйомності автомобіля на годинну продуктивність автомобіля у тоннах, тобто .
  9. Вторинна, тобто це дані, зібрані для інших цілей раніше.
  10. Е.р.с., то струм буде постійно протікати, тобто такий
  11. Життєве середовище людини складається з трьох компонентів – природного, соціального або соціально-політичного, техногенного середовищ.
  12. З яких етапів складається стратегія?




Переглядів: 2505

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.