Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема 2. Суть і принципи стратегічного управління туристичною фірмою – 2 години.

Лекція 2. Суть і принципи стратегічного управління туристичною фірмою. (2 год.)

Процес зростання будь-якої економіки залежить від ряду взаємодіючих зусиль. Одним з основних ланок є державна політика туризму.Стадія розвитку туристської економіки - будь то розвиток приватного підприємництва в туризмі чи розвиток соціального туризму - другий чинник. Третім чинником, поки ще невизнаним, є вплив управлінських дій на туристські компанії, чиї щорічні показники у великій мірі торкаються просування туристського продукту. У сукупності така політика управління не тільки важлива: ці зусилля можуть з'явитися вирішальними в процесі зростання економіки країни в цілому і туризму зокрема.

Відомо, що ефективна спрямованість управління може забезпечити розвиток туристської компанії швидше, ніж зростання загальної економіки, або туристського сектора, або навіть виробництва товарів і послуг, пов'язаних із забезпеченням туризму. Більш того, управління, в основу якого покладено збільшення росту, може викликати розвиток цілих нових галузей, наприклад виробництво транспортних засобів доставки. Зросла діяльність як туристського сектора, так і промислового, зміцнюючи один одного, взаємодіючи між собою, розвивають і підсилюють економіку країни в цілому. Досвід показує, що будь-яка дискусія з приводу управлінських альтернатив збільшення зростання національної економіки повинна розглядатися з позицій:

- Який стратегічний зростання найбільш прийнятний для управління туристською компанією;

- Яка програма управління може бути прийнята для нової сфери діяльності туристської компанії.

Щоб розкрити практичні рамки обох підходів, важливо спочатку проаналізувати використовувані стратегії розвитку туристської діяльності в ряді зарубіжних країн і в Росії, а потім виділити конкретні специфічні заходи, які можуть бути використані в якості методів управління.

Аналіз показує, що компанії, які успішно конкурують у сфері туризму, керуються трьома стратегічними методами, застосовуваними як окремо, так і в поєднанні:

1. розвиток діючого продукту по сформованим напрямках туризму;

2. розширення географії поїздок і продажів за рахунок нових районів туристського призначення;

3. введення зустрічних сфер туристської діяльності, у тому числі через створення нових компаній.

Керівництво туристської компанії повинне продемонструвати із самого початку, що розвиток - це не просто данина поваги до надій, які підлягають обговоренню на щорічних зустрічах, але і провідне завдання об'єднання. Це означає формування цілей розвитку по кожному розділу діяльності компанії, необхідних результатів і відмова від вирішення пересічних проблем. Майже без винятку управлінські ланки могутніх туристських об'єднань світу дотримуються даної тактики. Це відображається в їх рішеннях, компенсаційних зусиллях, визначеннях по знаходженню фінансових ресурсів, а також в їх оцінці придатності дочірніх компаній і структурних ланок управління.

Ділова стратегія повинна змінюватися і, якщо треба, змінюватися швидко з урахуванням виникаючих економічних обставин і змін у туристському звертанні. На ранній стадії розробки продукту (на стадії концепції і введення нововведення) може бути важливим момент рішення. На другій стадії вмілий маркетинг і ефективний контроль за мережею збуту стають більш важливими елементами. На заключній стадії контроль за поточними витратами стає життєво необхідним. Компанія повинна бути впевненою, що на кожній стадії розвитку ніщо не виходить за її конкретні рамки. Однак своєчасне усвідомлення необхідності змін в зробленій стратегії є істотним у підтримці туристського звертання.

Важливість змін у стратегії підприємництва з метою пристосуватися до змін оточення може бути легко проілюстрована.

П'ять-десять років тому неможливо було уявити придбання турпродукту в кредит. Сьогодні в умовах зростаючого попиту на поїздки за кордон багато туристські організації надають кредит на придбання путівки для відпочинку або закордонної подорожі. Нині виникла необхідність переконати людей користуватися такою можливістю в рамках різноманіття пропозицій. Така тактика сприяє компаніям збільшити контингент туристського залучення, а отже, забезпечити ріст надходжень і прибутковості.

Співробітництво російського турбізнесу з компаніями Республіки Кіпр дає іншу ілюстрацію інтересу до постійних змін у стратегії розвитку гостинності на Кіпрі. З недавнього часу 100 відсотків туристських поїздок з Росії здійснюється за рахунок безвізового в'їзду російських туристів на Кіпр. Збільшення числа продажів туристських програм протягом п'яти років у сотні разів дозволило розширити розпродаж кіпрського турпродукту в Росії. Однак у 1997-1998 рр.. розмір роздрібного продажу на ринку збуту досяг економічної насиченості, і майбутній розвиток мережі продажів викликало необхідність збільшення турагентської мережі найбільших туроператорів Кіпру, наприклад "Louis International" та "MIBS Travel" в середніх містах Росії. Як результат, туроператори перебудували свою ринкову стратегію на нові безпечні ринки збуту, щоб допомогти турагентам довести турпродукт до масового покупця.

Іншим показовим прикладом необхідності змін змінених економічних обставин стратегії управління туризмом стало зростання в 1997-1998 рр.. вимоги російських туроператорів і турагентів про захист інтересів внутрішньоросійського готельного та туристсько-екскурсійно-го бізнесу. Не випадково 1998 пройшов в рамках підготовки проекту Закону РФ "Про соціальний туризм", відтворення Всеросійського народного туристського товариства (ВНТО), підготовки Національного Конгресу туризму, а також активного обговорення проблеми в'їзного (для Росії) і внутрішнього туризму.

Не кожна туристська компанія або об'єднання виявляє прагнення відмовитися працювати за програмами внутрішнього і місцевого туризму. Принаймні правління декількох організацій, наприклад НТА (Національна туристична асоціація), ВАТ "ЦСТЕ-Інтур - Центральна рада з туризму", РМАТ (Російська міжнародна академія туризму), відкрито заявили про свої наміри знову зайнятися туристськими поїздками і подорожами за маршрутами Російської Федерації . Ці організації наполегливо проявляють ініціативу відновити зайнятість туристського персоналу на вітчизняних підприємствах туризму та гостинності. Такі ж наміри проявляє керівництво туркомплексу "Ізмайлово", ЗАТ "Верхньоволзька" і багато інших з 10 тисяч підприємств та установ соціального туризму країни. В умовах запеклої конкуренції, коли закордонний туроператор на 85 відсотків володіє в Росії туристським пакетом на поїздки за кордон, керівництво вітчизняних туроператорів і турагентств знову повертається до організації місцевих маршрутів, визначенню регіональної політики, відродження туристської експедиції "Росія - Батьківщина моя". Цей приклад ілюструє дуже просте судження: керівництво, яке бачить тенденцію краще за своїх конкурентів, буде більш успішно підтримувати розвиток своїх економічних цілей.

Усвідомлення необхідності переходу в нові сфери діяльності. Однак проникливе управління усе-таки вносить зміни у свій підприємницький курс. Прийде час, коли зростання вартості послуг і тарифів у туристському бізнесі буде падати. Більшість компаній повинні повністю залучатися в новий бізнес, якщо вони припускають подальший розвиток.

Наприклад, всі, крім 5 з 15 організацій вітчизняного туризму, згаданих раніше, хоча і зберегли свої наміри розвивати туристський бізнес протягом останніх семи років,-змушені втягуватися в нові сфери підприємництва, щоб утримати свою діяльність. Невідкладне усвідомлення керівництвом необхідності залучення в нові види діяльності є живим стимулом розвитку компанії. Кілька об'єднань, які згадувалися раніше, досягли конкретного результату, що послідував за драматичним спадом в їх надходження.

П'ять років тому, наприклад, правління туристської компанії "Айрін" (Росія) усвідомило, що розвиток поточного бізнесу, можливо, ослабне. Воно почало систематично вивчати нові можливості. За допомогою серії залучень корпорація ввійшла в ряд привабливих сфер нового бізнесу. Передбачене падіння зростання обсягів у первісному бізнесі почалося, але воно було невидимим і, природно, відшкодовано нової ділової підприємливістю, так як правління було здатне передбачати необхідність відповідних дій.

Література: [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8]


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  4. Oracle Управління преміальними
  5. А. Видання прав актів управління
  6. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  7. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  8. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  9. Адаптивні організаційні структури управління.
  10. Адміністративне право і державне управління.
  11. Адміністративний устрій і управління в українських землях під час татаро-монгольського панування.
  12. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.




Переглядів: 558

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 1. Суть та теоретичні поняття менеджменту туристичних підприємств – 2 години. | Тема 3. Управління персоналом туристичного підприємства – 2 години.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.