Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






III. Контроль знань

Урок 33

Дата проведення: 22. 11. 2013 р.

Клас: 10

Тема уроку: Деформація тіла. Сила пружності. Закон Гука.

Мета уроку:

навчальна: сформувати поняття сили пружності, записати та сформулювати закон Гука;

розвиваюча: розвивати навички застосування закону Гука до розв’язання задач, активізувати пізнавальну діяльність;

виховна: виховувати відповідальне ставлення до навчання, наполегливість, інтерес до фізики.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Вид уроку: Урок засвоєння і застосування нових знань.

Обладнання:Підручник.

Основні джерела інформації:

Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я. Фізика. Підручник для 10 класу. Академічний рівень./ В. Г. Бар’яхтар, Ф. Я. Божинова. − Х.: Гімназія, 2010. –260 с.

 

 

План уроку:

I. Організаційний момент.

II. Повідомлення теми, мети і завдання заняття

IV. Вивчення нового матеріалу

V. Закріплення матеріалу

VI. Підсумки уроку

VII. Домашнє завдання

 

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Підготовка класу до заняття. Привітання. Перевірка присутності учнів

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдання заняття.

ІІІ. Контроль знань

1. Що таке деформація?

2. Які величини характеризують деформації розтягнення й стиснення?

3. Що таке пружні та пластичні деформації?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Природа сили пружності

Внаслідок будь-яких деформацій тіла завжди виникають сили, що перешкоджають деформаціям; ці сили спрямовані в бік відновлення колишніх форм і розмірів тіла, тобто протилежно деформації. Їх називають силами пружності.

Сила пружності – це сила, що виникає внаслідок деформації тіла й спрямована протилежно напрямку зсуву частинок у процесі деформації.

Будь-яке тіло складається з частинок ( атомів або молекул), а ті, у свою чергу, складаються з позитивного ядра й негативних електронів. Між зарядженими частинками існують сили електромагнітного притягання й відштовхування. Якщо частинки перебувають у стані рівноваги, то сили притягання й відштовхування зрівноважують одна одну.

У разі деформації тіла відбуваються зміни у взаємному розташуванні частинок. Якщо відстань між частинками збільшується, то електромагнітні сили притягання перевищують сили відштовхування. Якщо ж частинки зближуються, то переважають сили відштовхування.

Сили, що виникають у результаті зміни розташування частинок, дуже малі. Але внаслідок деформації змінюється розташування дуже великої кількості частинок, тому рівнодійна всіх сил уже є значною. Це і є сила пружності. Отже, сила пружності за своїм походженням – електромагнітна сила.

2. Механічна напруга

Стан пружно деформованого тіла характеризується фізичною величиною, що називається механічною напругою.

Розглянемо з певною силою металевий стержень. У будь-якому перерізі S деформованого стержня виникають сили пружності, що перешкоджають його розриву.

Механічна напруга σ це фізична величина, що характеризує деформоване тіло й дорівнює відношенню модуля сили пружності Fпр до площі поперечного перерізу тіла S:

(1)

Одиниця механічної напруги в СІ – паскаль (Па).

 

Досліди показують, що:

Ø у разі незначних пружних деформацій механічна напруга пропорційна відносному видовженню:

(2)

Коефіцієнт пропорційності Е називається модулем пружності, або модулем Юнга.

Ø Модуль Юнга – це фізична величина, що характеризується опірністю матеріалу пружній деформації розтягання або стискання.

Оскільки відносне подовження – безрозмірна величина, то одиниця модуля Юнга в СІ – паскаль (Па).


Читайте також:

  1. II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
  2. III. Актуалізація набутих знань
  3. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  4. IV. Закріплення й узагальнення знань
  5. IV. Повідомлення теми та мети уроку V. Сприймання і засвоєння нових знань, умінь та навичок.
  6. IІ. Актуалізація опорних знань учнів.
  7. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  8. V. Закріплення знань
  9. V. Засвоєння знань
  10. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  11. VI. Узагальнення та систематизація знань




Переглядів: 1681

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
V. Закріплення знань | Закон Гука

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.