Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Встановлення факту зміни документів.

Підроблені бланки документів частіше всього виготовляються з допомогою малювання або друкування з кліше. Кліше одержують шляхом набору типографського шрифту, фотоцинкографічним способом, гравіюванням від руки й інших способів. Кожному з цих способів властиві специфічні ознаки.

Бланки, підроблені шляхом малювання, відрізняються нерівномірною товщиною штрихів, неоднаковими по розміру і конфігурації однойменних літер, нестандартним малюнком, наявністю у тексті граматичних помилок і логічних протиріч, слідів олівцевого підготування і копіювання через копіювальний папір.

Для кліше, гравірованого вручну, характерні нестандартний шрифт, зломи в овальних елементах знаків, хвилястість рядка, дзеркальне зображення знаків і т.п.

Для кліше, виготовленого фотоцинкографічним способом, властиві: стовщення шару фарби по краях штрихів і вдавленість штрихів літер, зміна розмірів відбитка від оригіналу через порушення масштабів зйомки, недостатня чіткість дрібних штрихів і деталей, нерівні краї і розриви в штрихах, утворення округлостей кутів в результаті травлення кислотою.

Встановлення факту зміни початкового змісту документів припускає наявність ознак підчищання, травлення або змивання колишніх записів.

П і д ч и с т к а являє собою механічне усунення штрихів з метою зміни його початкового змісту. Ознаками її є: порушення структури верхнього шару паперу, в результаті чого він стає більш шорсткий і тонкий, що виявляється при розгляді документа на просвіт. При підчищенні нерідко ушкоджуються штрихи захисної сітки і письмових знаків, що знаходяться поруч. В той же час залишається рельєф знищеного тексту, що виявляється у вигляді втиснень з лицьової, і опуклостей із зворотної сторони листа. Знову написані літери, цифри мають нерівні краї штрихів, що утворюються через особливості шорсткуватого паперу. Іноді виявляються залишки штрихів початкового тексту у виді часток барвної речовини, що не відносяться до наявних написів. Сліди механічного пливу часом маскуються пресуванням, внаслідок чого можуть утворитися характерні траси від предметів, що застосовувались для полірування.

В и т р а в л е н н я - навмисне усунення записів або їх частини шляхом знебарвлення фарби хімічними реактивами (кислоти, лугу, окислювача). Ознаки витравлення є в порушенні проклейки паперу, матовості або зміні кольору паперу в місцях травлення. Папір у цих місцях нерідко набуває жовтуватого відтінку; утворюються тріщини, спостерігається знебарвлення або зміна записів, виконаних на ділянці, що була під впливом речовини травлення.

Ознаки витравлення виявляються за допомогою лупи, мікроскопу, досліджень в ультрафіолетових проміннях, контрастуючої фотозйомки, зйомки видимої і інфракрасної люмінесценції і т.д.

З м и в а н н я - це усунення штрихів з поверхні документа за допомогою різних розчинників. Багато ознак, що характерні для витравлення, виявляються і при змиванні. Вони, як правило, виявляються за допомогою засобів, рекомендованих для виявлення витравлення.

Д о п и с к а полягає в зміні початкового змісту документа шляхом внесення на вільні місця нових літер, цифр, слів і їхніх сполучень.

Ознаки дописки: розходження в кольорі і відтінках штрихів, початкових і нових записів, розміщення окремих записів у тексті, у ширині штрихів і відпрацьованості почерку, яким виконані записи що зіставляються; стиснуті або збільшені проміжки між літерами, словами, рядками; наявність домішок в одних штрихах відсутність їх в інших і ін.

Іноді дописку можна виявити за допомогою виявлення логічних протиріч при вивченні змісту документа.

Дописка може бути встановлена шляхом огляду документа за допомогою лупи або мікроскопа в розсіяному або косопадаючому освітленні.

З а м і н а ф о т о г р а ф і ч н и х к а р т о к у більшості випадків робиться в документах, що засвідчують особистість, цінних паперах і т.п.

Найбільше поширеними прийомами є:

- повна заміна фотографії;

- монтаж фотознімку (на документі залишає частина попереднього знімку з наявним на ньому відбитком преси, а до неї підклеюють фотографію іншої особи;

- нанесення на підкладку старої фотокартки частини емульсійного шару іншого фотознімку;

- заміна частини фотознімку і інші;

З а м і н а л и с т і в зустрічається в трудових книжках, паспортах і інших документах, що складаються із декількох листів. На заміну листів у документах вказують: розходження у відтінку і якості паперу різних листів одного документу; розбіжність нумерації сторінок; розбіжність серії і номера листів документу, розмірів і конфігурації країв листів; різниця в типографському тексті заміненого листа з іншими.

 


Читайте також:

  1. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  2. IV. Критерій питомої потенціальної енергії деформації формозміни
  3. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  4. А. Без зміни хазяїна та ендогенної агломерації
  5. А. Без зміни хазяїна та ендогенної агломерації
  6. АДАПТАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДО ЗМІНИ ЇЇ ЗАВАНТАЖЕННЯ.
  7. Адміністративні зміни кінця 18-19 ст. та утворення нових архівів
  8. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  9. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  10. Аналіз чутливості рівня беззбитковості до зміни основних факторів
  11. Атмосферний тиск повітря, та його зміни з висотою та горизонтально
  12. Біохімічні зміни в організмі при розтренуванні і перетренуванні




Переглядів: 860

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Техніко-криміналістичне дослідження документів. | Дослідження відбитків печаток і штампів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.