Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Картотеки слідів транспортних засобів (протекторів шин).

Картотеки слідів взуття.

Колекції знарядь зламування.

Дактилоскопічні обліки.

Дактилоскопічні обліки експертно-криміналістичних підрозділів подаються на картотеки слідів рук, вилучених з місць нерозкритих злочинів (слідотеки) і дактилоскопічні картотеки на осіб, які взяті міліцією на оперативний облік (дактилокартотеки) і призначені для встановлення:

* осіб, які залишили сліди на місці події;

* фактів залишення однією особою слідів рук при вчиненні різних злочинів;

* особи невпізнаних трупів;

* осіб, які приховують дійсні установчі дані;

* наявності (відсутності) дактило карт розшукуваних осіб;

Організація роботи дактилоскопічних обліків визначається відповідними наказами та інструкціями.

 

Колекції знарядь зламування створюються для:

*встановлення фактів використання тих самих знарядь при вчиненні декількох злочинів (у різний час на різних територіях);

*ідентифікації конкретного знаряддя зламування, якими залишено сліди на місці події;

*узагальнення відомостей про різновидності інструментів і предметів, що застосовуються для зламування перешкод.

У колекцію вміщуються натурні об’єкти зі слідами знарядь зламування (окремі частини зламаних перешкод) і лише в окремих випадках, за неможливості вилучення самого об’єкта, на якому були виявлені сліди, допускається вміщення їх зліпків, одержаних за допомогою полімерних мас.

Об’єктами колекцій можуть бути лише сліди знарядь зламування, за якими можливе проведення ідентифікаційного дослідження або встановлення групової належності знаряддя зламування.

 

Колекції слідів взуття створюються для:

* встановлення фактів залишення слідів одним і тим же зразком взуття при вчиненні декількох злочинів (у різний час на різних територіях);

* ідентифікації взуття, що належить конкретній особі, за слідами, які вилучені під час огляду місця події.

До масивів картотек можуть вміщуватися гіпсові копії, фотознімки та схематичні малюнки слідів взуття, які вилучені з місця події. Не підлягають вміщенню в картотеку фотознімки слідів взуття, які залишені потерпілими та іншими особами, які не мають відношення до вчинення злочину.

У картотеку вміщуються тільки сліди за якими можливе проведення ідентифікаційного дослідження або встановлення групової належності.

 

 

Колекції слідів транспортних засобів створюються для:

* встановлення фактів використання одних і тих же транспортних засобів при вчиненні декількох злочинів (у різний час на різних територіях);

* ідентифікації конкретних транспортних засобів (протекторів шин), що залишили сліди на місці події.

Картотека комплектується гіпсовими копіями, фотознімками і схематичними малюнками, які виготовлені під час огляду місця події з слідів, що залишені шинами транспортних засобів (автобусів, тролейбусів, легкових та вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів, мотоциклів, мопедів, велосипедів, причепів тощо).

Фотознімки слідів транспортних засобів мають бути виконані за правилами судової фотографії. На схематичних малюнках в обов’язковому порядку наносяться необхідні розміри.

 

Колекції куль і гільз зі слідами зброї (кулегільзотеки)

Колекції куль і гільз зі слідами зброї (кулегільзотеки) створюються для:

· Встановлення фактів використання одних і тих же зразків зброї при вчиненні декількох злочинів (у різний час, на різних територіях);

· Виявлення зброї, яка застосовувалася при вчиненні злочинів серед вилученої, знайденої та добровільно зданої;

· Встановлення фактів застосування злочинцями втраченої нарізної або гладкоствольної вогнестрільної зброї, що була на озброєнні органів внутрішніх справ, зареєстрована на об’єктах дозвільної системи та перебувала в особистому користуванні громадян;

· Виявлення зброї, яка була втрачена працівниками ОВС, серед вилученої, знайденої та добровільно зданої.

До масивів кулегільзотек вміщуються об’єкти:

* Кулі і гільзи, які вилучені під час огляду місця події;

* Експериментальних куль і гільз, які одержані при відстрілі вилученої, знайденої та добровільно зданої нарізної вогнестрільної зброї;

* Експериментальних куль і гільз, які одержані при відстрілі втраченої нарізної та гладкоствольної вогнестрільної зброї, що зберігається та використовується в ОВС, на об’єктах дозвільної системи та перебувала в особистому користуванні громадян.

Кулі і гільзи, які надійшли до колекції досліджуються з метою визначення моделі зброї, з якої вони вистрілені та систематизуються за моделями або за видами зброї.

Інформаційні картотеки систематизуються в аналогічному порядку.

Кулегільзотеки розподіляються на центральну та регіональні. Центральна кулегільзотека (ЦКГТ) ведеться в ДНДЕКЦ МВС, регіональні (КГТ) - у НДЕКЦ ГУМВС, УМВС, УМВСТ.

Ведення кулегільзотек доручається працівнику або групі працівників, які спеціалізуються в області балістики.

Об'єкти підлягають реєстрації в спеціальному журналі і зберігаються в спеціально обладнаних шафах або ящиках, які в неробочий час зачиняються і опечатуються.

Кулі і гільзи зі слідами зброї надсилаються для перевіркиза колекцію органом, що веде розслідування, до регіональних кулегільзотекне пізніше 10 діб з дня порушення кримінальної справи, незалежно від того, розкрито злочинчи ні.

Після перевірки за масивами регіональної кулегільзотеки об'єкти надсилаються до ЦКГТ ДНДЕКЦ. Перевірка за масивами ЦКГТ виконується в термін, що не перевищує 10 діб з дня надходження об’єктів до колекції. Довідка про результати перевірки надсилається зацікавленим органам.

Якщо під час огляду місця події вилучено лише по одному об'єкту кожного виду, усі вони надсилаються дія перевірки та вміщення до масивів ЦКГГ, а якщо вилучено декілька однакових об’єктів, частина їх надсилається до ЦКГТ, а частина - вміщується до масивів регіональної кулегільзотеки. Кулі і гільзи зі слідами зброї, які вилучені з місці, нерозкритих злочинів, перед направленням на перевірку фотографуються .

Перевірці за колекцією підлягає вилучена або добровільна здана вогнестрільна зброя, яка незаконно зберігалася в державних установах, організаціях чи у громадян, а також знайдена нарізна вогнепальна зброя (револьвери, пістолети, автомати, карабіни, обрізи малокаліберних і бойових гвинтівок та карабінів, саморобна нарізна зброя, комбіновані мисливські рушниці).

Необхідність перевірки зброї з числа зданої в органи внутрішніх справ установами, організаціями та громадянами, у яких вона знаходилася в користуванні на законних підставах, визначається органом внутрішніх справ, на обліку в якому ця зброя перебувала.

Не підлягає перевірці за кулегільзотеками учбова нарізна зброя, що не пристосована до стрільби, кулемети, мисливська гладкоствольна зброя (окрім випадків, зазначених у Інструкції по створенню єдиної автоматизованої системи обліку вогнепальної (стрілецької) зброї, яка зберігається та використовується в МВС, на об'єктах дозвільної системи та перебуває у особистому використанні громадян), а також непридатна для одержання експериментальних куль і гільз.

Відстріл зброї провадиться з використанням кулевловлювачів, що забезпечують якість відображення слідів на кулях і гільзах.

З кожного ствола зброї провадиться по три постріли (за наявності змінних магазинів - по три постріли з використанням кожного магазину). Відстріл автоматів проводиться в режимі одиночного вогню. При відстрілі револьверів експериментальні кулі (оболонкові і безоболонкові) і гільзи повинні бути одержані з кожної камори барабана.

Відстріл технічно несправної зброї може проводитись після заміни пошкоджених або поповнення відсутніх деталей. Факт заміни деталей відображається в супроводжувальному документі (у цих випадках перевіряються лише сліди деталей, які не замінювалися).

Отримані експериментальні кулі та гільзи після перевірки за масивами регіональної кулегільзотеки надсилаються до ЦКГТ у термін, що не перевищує 10 діб.

З метою забезпечення ефективного використання кулегільзотек для розкриття злочинів у екепертно-криміналістичних підрозділах ведеться облік інформації про факти вилучення, добровільної здачі зброї.

Відстріляна зброя зберігається в ГУМВС, УМВС, УМВСТ до отримання відповіді з ЦКГТ про результати її перевірки. Знищення зброї до закінчення її перевірки за масивами центральної та регіональних кулегільзотек категорично забороняється.

Експериментальні кулі та гільзи, відстріляні з вилученої, знайденої чи зданої зброї, зберігаються в ЦКГТ упродовж п'яти років.

Кулі та гільзи, які вилучені з місць подій, виключаються з колекції у разі:

• встановлення вогнепальної зброї, з якої вони відстріляні;

• за вимогою слідчого або суду;

• після 5-річного терміну зберігання (вилучені об'єкти відсилаються в орган, з якого вони надійшли).

 


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. Амортизація основних засобів
  3. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  4. Амортизація основних засобів.
  5. Аналіз ефективності використання основних засобів.
  6. Аналіз зображувальних засобів. Застосування цілісного аналізу
  7. Аналіз оборотності засобів
  8. Аналіз основних засобів
  9. Аналіз руху основних засобів
  10. Аналіз стану основних засобів
  11. Аудит основних засобів
  12. Аудит основних засобів, нематеріальних активів та матеріальних цінностей




Переглядів: 870

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види криміналістичних обліків і їх призначення. | Колекція фонограм з голосами осіб, які анонімно повідомляли про загрозу вибуху

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.