Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Перев’язувальні матеріали і готові перев’язувальні засоби.

Основне призначення перев'язувальних засобів - захист рани від вторинної інфекції і осушення її, тобто створення необхідних умов для якнайшвидшого загоєння.

Вихідною сировиною для виготовлення вати та марлевих бинтів є бавовна, тобто волокно, що знімається з насіння однолітньої рослини - бавовнику. В залежності від довжини і міцності волокна, кольору, зрілості та наявності недоліків бавовна класифікують на сім сортів: шість номерних і нульовий добірний.

Перев'язувальна марля випускається різної ширини і товщини ниток, двох сортів: вибілена гігроскопічна і жорстка. Кожен з цих сортів буває двох видів - чисто бавовняна і з домішкою віскозного штапельного полотна. До спеціальних видів марлі відносять марлю кровоспинну і гемостатичну.

Кровоспинну марлю виготовляють шляхом обробки оксидами азоту і просочування розчинами антисептика. Має світло-жовтий колір, випускається у вигляді серветок розміром 13x13 см у пергаментному упакуванні по 2 шт. Така марля має кровоспинну дію протягом місяця розсмоктується в рані без залишку.

Марля гемостатична - містить кальцієву сіль акрилової кислоти. Швидко зупиняє кров (через 2 - 5 хв), однак не розсмоктується. Застосовують у вигляді серветок, кульок, тампонів. Дає економію перев'язувального матеріалу до 15 %.

Еластичні сітчасто-трубчасті бинти («тэпермат» - трикотажний еластичний перев'язувальний матеріал та «ретэласт» - гумовий трикотажний, еластичний). Бинти випускають в упаковці з пластикової плівки, їх довжина варіюється від 5 до 20 м, за діаметром розрізняють 7 розмірів: № 1 призначений для пальців дорослих, а також для кистей і стоп дітей; № 2-для кистей, передпліч, стоп, ліктьових і гомілковостопних суглобів дорослих; № 3 і № 4 - для плеча, гомілки, гомілковостопних суглобів дорослих, а також стегон і голови дітей; № 5 і № 6 - для голови та стегна дорослих, грудей, живота, таза, промежини дітей; № 7 - для грудей, живота, таза, промежини дорослих. Еластичний бинт надягають на відповідну ділянку тіла, розтягуючи його зсередини обома кистями, вставленими всередину сітчастої трубки. Після того як перев'язочна медсестра обережно забирає руки з-під бинта, еластична сітка, скорочуючись, щільно охоплює тіло і фіксує пов'язку. Трубчастий бинт при відрізанні непотрібного шматка не розпускається, зберігає еластичність після прання і стерилізації в автоклаві. Перуть його в теплій воді (не вище 37°С) звичайним милом, після чого ретельно обполіскують у воді тієї ж температури. Сушать бинти при кімнатній температурі. Застосовувати синтетичні миючі засоби, викручувати бинт при віджиманні і прасувати не можна. Його не можна накладати на мазеві пов'язки, так як масла руйнують гумову основу бинта. Зберігають бинти при кімнатній температурі вдалині від джерела світла протягом 1 року.

Перевага еластичних бинтів: не порушують кровообіг і не обмежують рухи в суглобах, не перешкоджають вентиляції шкіри в ділянках ураження, скорочують витрати перев'язувальних матеріалів.

Бинт марлевий - смужка марлі скатаний в рулон. Найбільш поширені бинти наступних розмірів: вузькі бинти - 5смх5м; 7смх5м; середні: 10смх7м; широкі: 14смх7м; 16смх10м. На упаковці вказані найменування бинта, розмір, дата виготовлення, назва заводу-виготовлювача та відмітка про стерильність.

Серветки марлеві - шматки марлі квадратної форми складені вдвічі. Краї їх завернуті всередину, щоб окремі нитки не потрапляли в рану і не засмічували її. Серветки накладають безпосередньо на рану і лише поверх них кладуть вату. Виготовляють серветки двох розмірів: великі 33х45 см, по 10 штук в пакеті, і малі – 14х16 см, по 20 штук в пакеті.

Стерильні марлеві серветки випускають великого і малого розміру. Великі серветки розміром 33x45 см упаковують по 10 шт. Малі мають розмір 14x16 см, упаковуються по 20 шт. І ті й інші упаковують в пергаментний папір, а обгортці повинна бути вказана стерильність, кількість, розмір, дата виготовлення і назва фабрики.

Пакети перев'язувальні. Розрізняють індивідуальні та звичайні. Індивідуальний пакет складається з двох ватно-марлевих подушечок розміром 10x12 см, прикріплених до бинту см шириною і довжиною 5см. Одна із подушечок прикріплена наглухо, інша переміщується вздовж бинта. Якщо є наскрізне поранення, то одну подушечку кладуть на вхідний отвір, іншу пересувають по бинту (не торкаючись чистої сторони пальцями або шкірою хворого) і поміщають на вихідний отвір.

 


Читайте також:

  1. Адреноблокуючі засоби.
  2. Апаратура, обладнання та матеріали
  3. Апаратура, обладнання та матеріали
  4. Біокомпозити та композиційні матеріали на основі відходів переробки деревини
  5. Бюджет прямих витрат на матеріали
  6. Бюлетені та інші інформаційні матеріали, електронні видання
  7. В'яжучі матеріали
  8. В'яжучі матеріали та будівельні розчини
  9. Витратні матеріали для ремонту обмоток електричних машин
  10. Відхаркувальні засоби.
  11. Вогнетривкі матеріали
  12. Гумові матеріали




Переглядів: 5054

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дерев’яні матеріали. Шкіра та її замінники. | Характеристика грошових потоків підприємства за класифікаційними ознаками

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.