Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Передмова

В останній час розвиток птахівництва в Україні прискорюється з кож­ним роком. Виробництво яєць і м'яса птиці зосереджено як у сільсько­господарських підприємствах всіх форм власності, так і в присадибних господарствах населення.

Досягнення великих обсягів виробництва яєць і м'яса птиці можли­ве лише за рахунок безперебійного забезпечення товаровиробників ви­сокоякісною і різноманітною птицею, яка була б пристосована до вико­ристання в різних типах господарств, а саме в умовах інтенсивного ве­дення птахівництва та невеликих фермерських господарствах.

Для виробництва яєць зараз в Україні використовують промислові кроси як з білою, так і з коричневою шкаралупою яєць, в основному за­рубіжних селекційних фірм, оскільки ці кроси в умовах інтенсивних тех­нологій характеризуються високими показниками продуктивності.

Населення, як правило, використовує яєчно-м'ясні породи і популяції курей, які мають нижчі показники несучості, ніж яєчні промислові кро­си, але менш вибагливі до умов годівлі та утримання.

Для виробництва м'яса бройлерів в Україні використовують кроси провідних селекційних фірм Європи, США і частково кроси, створені в Росії.

Для виробництва м'яса індиків використовують кроси важкого і се­реднього типу; качок - як промислові кроси з високим вмістом жиру в тушці, так і окремі породи, добре пристосовані до умов України і з по­ниженим вмістом жиру в тушці; гусей - породи важкого, середнього і легкого типів.

За результатами атестації племінних госпо­дарств у 2005 році за всіма видами птиці атестовано 165 племінних птахівничих господарств, із них: статус племінного заводу (ПЗ) присвоєно 9 господарствам, племптахорепродуктора першого порядку (ППР-1)- 14, племптахорепродуктора другого порядку (ППР-2) - 143.

У племзаводі виводять нові лінії, кроси та породи птиці, поліпшують деякі господарське-корисні ознаки або підтримують їх на досягнутому рівні в існуючих лініях, кросах, породах. Для цього в племзаводі прово­диться поглиблена селекційно-племінна робота з індивідуальною оцін­кою за комплексом господарське-корисних ознак кожної самки і самця при врахуванні також показників батьків, сестер, напівсестер.

Отже, в племзаводі знаходиться найбільш цінний у генетичному відношенні племінний матеріал. Стадо, яке знаходиться у племінному заводі, називається селекційним і розводять в ньому вихідні лінії кросу (породи). З племзаводу ці лінії у певному співвідношенні реалізують племптахорепродукторам 1-го порядку, де їх схрещують за прийнятою для кожного кросу схемою, і це стадо у ППР-1 називають прабатьківсь­ким. Воно служить для одержання батьківських і материнських форм кросу, які передають племптахорепродукторам другого порядку, де їх схрещують і видають товаровиробникам яєць чи м'яса птиці фінальний гібридний продукт (якщо це крос) чи чистопородну птицю (якщо це по­рода).

Отже, в кожному із цих типів племгосподарств якість племінної про­дукції різна, тому і ціна неоднакова: найменша вона на продукцію із ППР-2, найбільша — із племзаводу.

Хотілося б звернути увагу на те, що високоцінний високопродуктив­ний кінцевий продукт, який одержують у цьому ланцюгу племінних гос­подарств, можна одержати тільки при дотриманні чіткої схеми відтворен­ня птиці, яку рекомендують фірми, що створили даний вид селекційного досягнення.


Читайте також:

  1. ПЕРЕДМОВА
  2. Передмова
  3. ПЕРЕДМОВА
  4. ПЕРЕДМОВА
  5. ПЕРЕДМОВА
  6. ПЕРЕДМОВА
  7. ПЕРЕДМОВА
  8. Передмова
  9. Передмова
  10. Передмова
  11. ПЕРЕДМОВА
  12. ПЕРЕДМОВА




Переглядів: 562

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кроси та лінії індиків | Яєчні кроси з білою шкаралупою яєць

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.