Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Завдання.

Урок 8

План

Урок 7

Тема. Океанія.

Практична робота №5. Нанесення на контурну карту географічної номенклатури Світового океану.

Мета: Н:Охарактеризувати Океанію: розміщення, види островів, особливості природи. Повторити види суходолу в океані.

Р: поглибити й систематизувати знання про Тихий океан як своєрідний великий комплекс;

В: Виховувати цікавість до предмету, мовну, екологічну культуру

Обладнання: фізична карта світу, карта океанів, контурні карти, ілюстративний матеріал, атласи, довідники, підручники

Тип уроку: комбінований: вивчення нового матеріалу в поєднанні із застосуванням знань, умінь і навичок учнів на практиці.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Учитель знайомить зі змістом, обсягом і завданнями розділу І «Океани».

Варіанти проведення: опитування (усне або письмове); бесіда з елементами опитування.

II. Мотивація навчальної діяльності

Бесіда з класом щодо ролі й значення Світового океану в природі Землі та житті людини.

Учитель оголошує тему уроку, план географічної характеристики океану.

  1. Географічне положення, види островів
  2. Рельєф, клімат, води
  3. Органічний світ
  4. Природні ресурси і екологічні проблеми

Варіанти проведення: пояснення вчителя; самостійна робота учнів із підручником та атласом.

1. Океанія - спільна назва островів Тихого Океану

Океанія включає 3 частини ( Схема) ____ Полінезія ( З 177* СХ д )

----------- Мікронезія (Маріанські, Каролінські, Маршалові В квадраті 177* Сх д - на Пн від екватору

--------- Меланезія ( Нова Гвінея, Соломонові ітд В квадраті 177* Сх д - на Пд від екватору)

За походженням острови ( учні пригадують самостійно) Материкові, вулканічні, коралові. Коралові утворюються тільки у жарких поясах, у відкритому океані , мають вигляд розірваних кілець – атолів. ЧОМУ? Утворюють бар’єрні рифи) Групи островів – архіпелаги.

Для повторення – вибрати нові слова, повторити поняття і терміни.

  1. Метод – проблемні запитання

*Для характеристики рельєфу – аналізуємо карту. Запитання: Чому велика кількість гір? (Тихоокеанське вогняне кільце , геосинклінальний пояс)

8 Для характеристики клімату аналізуємо кліматичну карту. Описуємо клімат островів на екваторі, на тропіках, у помірному поясі) Запитання : Чому велика кількість опадів?

* Річки незначні за довжиною. Чому?

3. Органічний світ описуємо, прочитавши текст підручника. Відповідаємо на запитання: Чому велика кількість ендеміків? ( Через ізоляцію)

4. Природні ресурси : біологічні, мінеральні. (учні розшифровують)

Екологічні проблеми : затоплення через потепління, винищення органічного світу.

V. Закріплення вивченого матеріалу

Варіанти проведення: виконання завдань на контурній карті; бесіда за запитаннями:

VI. Підсумки уроку

. Учитель вибірково перевіряє виконані завдання на контурній карті та акцентує увагу учнів на ролі Тихого океану в природі Землі та житті людей.

Розповідь учителя.

Домашнє завдання виконати завдання для допитливих у ПР№5

Повідомлення про острови за вибором

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Тема. Атлантичний океан: особливості географічного положення, історія дослідження, будова та рельєф дна.

Мета: Н: поглибити та систематизувати знання учнів про Атлантичний океан; сформувати в учнів уявлення про історію дослідження океану;

Р: продовжити формування практичних навичок учнів складати порівняльну характеристику географічного положення океанів.

В: Виховувати цікавість до предмету, увагу, екологічну культуру

Обладнання: фізична карта світу (півкуль), картини Атлантичного океану, підручники, атласи.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І УМІНЬ УЧНІВ

Бесіда за запитаннями і завданнями.

1. Схарактеризуйте географічне положення Тихого океану.

2. Покажіть на карті великі затоки та окраїнні моря Тихого океану.

3. Як називаються серединно-океанічні хребти Тихого океану?

4. Назвіть теплі та холодні течії Тихого океану. Покажіть їх на карті.

5. Які за походженням острови входять до складу Океанії?

6. Покажіть на карті Атлантичний океан. Береги яких материків він омиває?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ І ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Розповідь учителя.

З давніх часів європейці плавали водами Атлантичного океану — задовго до епохи Великих географічних відкриттів. У наш час Атлантика не втратила свого значення: її просторами пролягають найважливіші шляхи сполучення між континентами, тому рух на них найінтенсивніший. Мабуть, це самий вивчений науковцями океан, адже саме у його водах відбувається більшість наукових досліджень. Протягом двох уроків ми будемо знайомитися з природою Атлантичного океану, визначати його особливості та порівнювати з Тихим океаном

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План: 1. Географічне положення, номенклатура

2. Відкриття і дослідження

3. Рельєф дна

Розповідь учителя.

Атлантичний океан — другий за розмірами океан нашої планети. Його площа складає понад 93 млн км2, з яких 921 тис. км2 припадає на моря.

Назва Атлантичного океану походить від назви гірської країни Атлас на північному заході

 

Африки. Поруч знаходиться Гібралтарська протока, яку давні греки називали Геркулесовими стовпами і вважали виходом до відкритого океану.

Як ви пам'ятаєте, вивчення Тихого океану ми починали з характеристики його географічного положення. Характеристику географічного положення Атлантичного океану ми зробимо дещо інакше, ніж Тихого.

За допомогою карт атласу складіть порівняльну характеристику географічного положення Атлантичного та Тихого океанів за запропонованим планом. Заповніть таблицю.

Основні риси географічного положення океанів

Характеристика Тихий океан* Атлантичний океан
1. Межі океану    
2. Положення відносно екватора; розташування у півкулях та географічних поясах    
3. Найбільші затоки, окраїнні та внутрішні моря, теплі та холодні течії    
4. Материки, які омиває океан    
5. Найважливіші шляхи сполучення через океан між материками та країнами    

Читайте також:

  1. V. Завдання.
  2. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  3. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  4. Виконайте завдання.
  5. Виконайте завдання.
  6. Випереджаюче завдання.
  7. Відповідь на практичне завдання.
  8. Встановлення нормованого завдання.
  9. Грошово-кредитна політика центрального банку: типи, стратегічні цілі, проміжні й тактичні завдання. Інструменти реалізації грошово-кредитної політики.
  10. Домашнє завдання.
  11. Домашнє завдання.
  12. Домашнє завдання.




Переглядів: 667

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВИСНОВОК. | Завдання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.