Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Інвентаризація

 

Інвентаризація — це спосіб виявлення в обліку тих засобів і джерел (або встановлення їх відсутності), які не знайшли документального відображення в поточному обліку.

Відповідно до закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність» 996-ХIV від 16.07.99 р. підприємства для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності зобов'язані проводити інвентаризацію активів і зобов'язань, під час якої перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, стан і оцінка.

Об'єкти та періодичність проведення інвентаризації визначаються власником (керівником) підприємства, крім випадків, коли її проведення є обов'язкове відповідно до законодавства.

На деяких підприємствах інвентаризація проводиться не як разовий захід, а як постійний процес. Керівники таких підприємств затверджують постійно діючу інвентаризаційну комісію, яка щодня (або за особливим графіком) відвідує місця зберігання матеріальних цінностей і проводить інвентаризацію тільки окремих видів цінностей.

Відповідальність за організацію проведення інвентаризації несе керівник підприємства, який повинен створити необхідні умови для її проведення в стислі терміни, визначити об'єкти, кількість і термін інвентаризації, крім випадків, коли її проведення є обов'язкове.

Інвентаризація проводиться з метою забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку шляхом їх зіставлення з фактичною наявністю майна.

Основні завдання інвентаризації такі:

- виявлення фактичної наявності основних засобів, матеріальних цінностей, бланків строгої звітності, грошових коштів у касах, на реєстраційних, бюджетних, валютних і поточних рахунках;

- виявлення невикористаних матеріальних цінностей;

- дотримання умов зберігання матеріальних цінностей і грошових коштів, а також правил держання й експлуатації матеріальних цінностей;

- перевірка реальної вартості обліковуваних на балансі матеріальних цінностей, сум дебіторської та кредиторської заборгованості, у тому числі й тієї, відносно якої термін позовної давності пройшов, та інших статей балансу.

Залежно від повноти охоплення господарських засобів інвентаризації поділяються на повні і часткові. Інвентаризація, що охоплює всі господарські засоби й розрахунки підприємства, називається повною. Повні інвентаризації є річні. Часткова інвентаризація охоплює який-небудь один вид господарських засобів (матеріальні цінності, основні засоби, господарський інвентар, каса, незавершене виробництво і т.д.).

Відповідальність за організацію проведення інвентаризації несе керівник підприємства, установи.

У звітному році кількість інвентаризацій, дати їх проведення, перелік майна та зобов'язань, що підлягають інвентаризації, визначаються підприємством, установою, крім випадків, коли проведення інвентаризації є обов'язкове.

Для проведення інвентаризації створюються комісії на підставі наказу керівника підприємства. До складу інвентаризаційної комісії входить головний бухгалтер організації, підприємства (або інший представник бухгалтерії) на правах заступника голови інвентаризаційної комісії.

До початку проведення обов'язкової або призначеної підприємством, установою інвентаризації в присутності комісії матеріально відповідальні особи складають звіт про останні проведені операції, відображають їх у складському обліку і разом з описом документів під розписку здають звіт у бухгалтерію. Матеріально відповідальні особи дають комісії розписку, в якій підтверджують, що всі прибуткові і видаткові документи, здані в бухгалтерію, і всі матеріальні цінності, довірені їм для зберігання, знаходяться в приміщенні складу або в інших місцях. Якщо підрозділ здійснює реалізацію матеріальних цінностей за гроші, то перш за все підраховується сума готівки: реєструються показники лічильників касових апаратів, готівка звіряється з показаннями касового апарата. Під час інвентаризації прибуткові та видаткові операції з матеріальними цінностями, як правило, не здійснюються.

Дані про наявність тих або інших цінностей з указанням назви, відмітних ознак, включаючи номенклатурний номер, одиниці вимірювання й кількість фактично виявлених натуральних одиниць, записуються в інвентаризаційний опис. Кожна сторінка опису підписується всіма членами комісії і матеріально відповідальними особами. У кінці кожної сторінки цифрами і словами записується загальна сума натуральних одиниць, відображених на даній сторінці. На останній сторінці інвентаризаційного опису матеріально відповідальні особи підтверджують, що всі матеріальні цінності обраховані й відображені в інвентаризаційному описі правильно й повністю, жодних пропусків і не включених в опис предметів немає. Інвентаризаційні описи складаються в необхідній кількості екземплярів, один із яких вручається матеріально відповідальним особам.


Читайте також:

  1. Інвентаризація запасів
  2. Інвентаризація запасів
  3. Інвентаризація каси та бланків суворої звітності на підприємствах готельно-ресторанного господарства
  4. Інвентаризація матеріалів
  5. Інвентаризація МШП здійснюється шляхом огляду кожного предмету і реєстрації його в описі.
  6. Інвентаризація необоротних матеріальних активів
  7. Інвентаризація основних засобів, нематеріальних активів, запасів.
  8. Інвентаризація розрахунків, касової готівки та інших грошових документів.
  9. Інвентаризація як вид первинного спостереження та один з елементів методу бухгалтерського обліку.
  10. Інвентаризація як елемент методу бухгалтерського обліку
  11. Інвентаризація як метод бухгалтерського обліку




Переглядів: 862

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Первинна документація господарських операцій | Облікові регістри і техніка облікової реєстрації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.