Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Зведений кошторисний розрахунок

Порядок складання локальних та об’єктних кошторисних розрахунків.

Локальні та об’єктні кошторисні розрахунки розробляються у тих випадках, коли в період формування кошторисного ліміту на будівництво обсяги робіт:

і розміри витрат ще остаточно не визначилися і підлягають уточненню при розробленні робочої документації;

характер і методи їх виконання не можуть бути точно виражені і уточнюються в процесі будівництва (елементи підводної частини гідротехнічних споруд, споруд експериментального будівництва).

Локальні та об’єктивні кошторисні розрахунки складаються за формами об’єктних і локальних кошторисів на основі архітектурно-будівельних і технологічних рішень ескізного проекту з використанням укрупнених показників вартості будівництва, укрупнених кошторисних норм, прейскурантів на будівництво будівель, вартісних показників проектів-аналогів.

 

Загальна кошторисна вартість будівництва визначається зведеним кошторисним розрахунком (ЗКР) вартості будівництва до проекту, який є основним і незмінним документом для інвестування капітальних вкладень і фінансування будівництва. Коли будівництво проектується по чергах, зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва складається окремо на кожну чергу.

Зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва (the estimate calculation of building cost) (ЗКР) споруди – це кошторисний документ, який визначає повну кошторисну вартість будівництва, до якої входить кошторисна вартість БМР, затрати на придбання обладнання, меблів та інвентарю, а також усі сукупні витрати.

Зведений кошторисний розрахунок розробляється за об’єктними кошторисними розрахунками: підсумки об’єктних кошторисів і кошторисних розрахунків включаються у розділи та відповідні глави зведеного кошторисного розрахунку. Віднесення об’єктів до глав зведеного кошторисного розрахунку виконується відповідно до найменувань наступних глав:

Глава 1.Підготовка території будівництва. Передбачаються кошти на роботи й витрати, які пов’язані з відведенням та освоєнням території забудови.

Глава 2. Основні об’єкти будівництва. Включається кошторисна вартість будинків, споруд, цехів та установок основного виробничого призначення

Глава 3. Об’єкти підсобного та обслуговуючого призначення. Враховується вартість об’єктів такого призначення.

Глава 4. Об’єкти енергетичного господарства.

Глава 5. Об’єкти транспортного господарства та зв’язку.

Глава 6. Зовнішня мережа та споруди водопостачання, каналізації, теплопостачання та газопостачання.

Глава 7. Благоустрій та озеленення території.

Глава 8. Тимчасові будинки та споруди. Включаються кошти на зведення тимчасових будинків і споруд, на виконання робіт щодо переобладнання інших будинків та споруд.

Глава 9. Інші роботи. Сюди входять додаткові роботи при виконанні БМР в зимовий період.

Глава 10. Утримання дирекції підприємства будівництва та авторського нагляду.

Глава 11. Підготовка експлуатаційних кадрів. Сюди входять витрати на підготовку експлуатаційних кадрів.

Глава 12. Проектно-вишукувальні роботи. Сюди входять кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, вартість експертизи проектно-вишукувальної документації.

 

Крім того, після всього по главах 1-12 ЗКР підраховуються:

- кошторисний прибуток;

- кошти на покриття ризику усіх учасників будівництва;

- кошти на покриття додаткових витрат, які пов’язані з інфляційними процесами;

- податки, обов’язкові платежі, що встановлені діючим законодавством;

- адміністративні витрати.

Кошторисний прибуток – це засоби, які враховують економічно обґрунтовану величину прибутку підрядної організації від виконання БМР, ця сума коштів, необхідних для покриття окремих витрат будівельних та монтажних організацій на розвиток виробництва, соціальної сфери та матеріальне стимулювання працівників.

Розмір кошторисного прибутку залежить від виду будівництва, технологічної складності будівництва, строків будівництва та умов його фінансування. Розмір кошторисного прибутку затверджується із замовником.

По об’єктам, будівництво яких здійснюється за бюджетні кошти, розмір кошторисного прибутку приймається в межах, рекомендованих Держбудом України.

Кошторисний прибуток враховується при будівництві:

Підрядним способом – в обов’язковому порядку;

Господарським способом – якщо підприємство планує прибуток.

 

Засоби на покриття ризику усіх учасників будівництвапризначені для відшкодування:

Збільшення вартості об’ємів робіт, характер та методи яких не можуть точно визначені при проектуванні і уточнюються при визначенні виконавця робіт чи в процесі будівництва;

Збільшення вартості будівництва, яке визвано зміною державних стандартів.

Розмір цих засобів залежать від стадії проектування, вида та складності об’єкта, затверджується із замовником, визначається у % від всього по главах 1-12 ЗКР (для житлових будинків 2.5%).

Засоби на покриття додаткових затрат, що зв’язані з інфляційними процесами– призначені для відшкодування збільшення вартості трудових та матеріально-технічних ресурсів, які визвані інфляцією.

Ці засоби визначаються шляхом експертної оцінки.

 

Кошти на покриття адміністративних витрат будівельно-монтажної організації–призначені на відшкодування адміністративних витрат, що відносяться до БМР.

 

До складу адміністративних витрат включаються витрати, пов'язані з обслуговуванням та управлінням підприємством, зокрема з:

утриманням апарату управління та персоналу, зайнятого обслуговуванням адміністративної інфраструктури. Такі витрати визначаються виходячи з чисельності за штатним розписом встановлених на підприємстві ставок (окладів) (основна і додаткова заробітна плата, гарантійні та компенсаційні виплати, внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, оплата службових відряджень, витрати з підготовки та перепідготовки кадрів);

амортизацією основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів адміністративного призначення;

утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів адміністративного призначення;

оплатою професійних послуг (юридичні, аудиторські), послуг зв'язку, розрахунково-касового обслуговування та інших послуг банків, наданих відповідно до укладених договорів;

сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), крім тих, що включаються до планової собівартості послуг.

До складу адміністративних витрат включаються також інші витрати ( використання малоцінних і швидкозношуваних предметів, канцелярські витрати, розв'язання спорів у судах, передплата періодичних професійних видань тощо).

Розмір коштів на покриття адміністративних витрат (А) згідно з ДБН Д.1.1-1-2000 визначається за усередненим показником (ПА)( для промислових об’єктів – 0,82 грн./люд-год ) із розрахунку на 1 люд-год від загальної кошторисної трудомісткості БМР.

А=К*Тзаг

 

Тзаг – загальна трудомісткість об'єкта:

 

Тзаг=Тпв+Тзвв+Ттимч+Тдзим, де

 

Тпв – нормативно-розрахункова кошторисна трудомісткість в прямих витратах,

Тзвв – розрахункова кошторисна трудомісткість в загально виробничих витратах,

Ттимч – розрахункова кошторисна трудомісткість в засобах на зведення та розбирання титульних тимчасових будівель та споруд,

Тдзим – розрахункова кошторисна трудомісткість в додаткових затратах при виконанні БМР в зимовий період.

 

За наявності декількох видів закінчених виробництв або комплексів, кожний з яких має по кілька об'єктів, всередині глави може бути здійснене групування по розділах, найменування яких відповідає назві виробництв (комплексів).

У випадку відсутності об'єктів, робіт і витрат, щопередбачаються відповідною главою, ця глава пропускається без зміни номерів наступних глав.

Для окремих галузей господарства України і видівбудівництва найменування і номенклатура глав ЗКР, а також найменування, кількість і порядок розташування граф у ньому та у формах іншої кошторисного документації можуть бути змінені.

До глави 1 "Підготовка території будівництва"

включаються кошти на роботи і витрати, пов'язані з відведенням та освоєнням території, що забудовується. До цих робіт і витрат належать:

Відведення земельної ділянки, видача архітектурно-планувального завдання і червоних ліній забудови, а також витрати, пов'язані з отриманням, у разі потреби, прав тимчасового користування ділянкою для організації будівельного майданчика і платою за користування цією ділянкою - кошти визначаються кошторисним розрахунком на окремий вид витрат і зазначаються в графах 7 та 8.

Розбивання основних осей будівель і споруд та закріплення їх пунктами і знаками - кошти визначаються кошторисними розрахунками і включаються до граф 7 та 8.

Звільнення території будівництва від наявних на ній будівель, лісонасаджень, промислових відвалів тощо, перенесення і переулаштування інженерних мереж, комунікацій, споруд, колій і доріг, зняття та зберігання родючого шару грунту тощо – кошти визначаються локальними кошторисами і включаються до граф 4 та 8 (розбирання, вивезення матеріалів від розбирання, складування, інші роботи, вартість яких визначається за РЕКН).

Компенсація вартості будівель і насаджень, що зносяться і знищуються - кошти визначаються кошторисним розрахунком і включаються до граф 7 та 8.

Осушування території будови, проведення на ній інших заходів, пов'язаних з припиненням або зміною умов водокористування, а також із захистом довкілля і ліквідацією несприятливих умов будівництва - кошти визначаються об'єктними кошторисними розрахунками (об'єктними кошторисами) відповідно до проектних рішень і включаються до граф 4 - 8.

Приведення земельних ділянок, наданих у тимчасове користування на період будівництва, до стану, придатного для користування в сільському, лісовому, рибному господарстві або для інших цілей, відповідно до проекту відновлення (рекультивації) порушених земель. Ці кошти визначаються об'єктним кошторисним розрахунком (об'єктним кошторисом), що складається на основі проектних даних на рекультивацію, і показуються в графах 4 - 8.

У випадку проведення рекультивації на кількох територіально відокремлених об'єктах кошти для цього дозволяється включати до відповідних об'єктних кошторисних розрахунків (об'єктних

кошторисів) на зведення конкретних будівель, споруд.

Інші витрати, пов'язані з освоєнням території, що забудовується, і відшкодуванням компенсацій, як належить за чинним законодавством.

У главі 1 враховуються також витрати на підготування майданчиків для розміщення і будівництва тимчасових будівель та споруд.

До глави 2 "Основні об'єкти будівництва" включається кошторисна вартість будівель, споруд та видів робіт основного призначення.

До глави 3 "Об'єкти підсобного та обслуговувального призначення" включається кошторисна вартість об'єктів підсобного та обслуговувального призначення: для промислового будівництва - будівлі ремонтно-технічних майстерень, заводоуправлінь, естакади, галереї, складські приміщення тощо; для житлово-цивільного будівництва - господарські корпуси, прохідні, теплиці в лікарняних і наукових містечках, сміттєзбиральники тощо, а також вартість будівель і споруд соціальної сфери, призначених для обслуговування працюючих (окремо збудовані поліклініки, їдальні, магазини, об'єкти побутового обслуговування населення, інші об'єкти), розташовані в межах території, відведеної для будівництва

підприємств.

У тому випадку, коли розробляється окремий проект (робочий проект) із зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва таких об'єктів, як котельня, лінія електропостачання, теплові мережі, благоустрій, дороги та інші, що, як правило, включаються до глав 3 - 7 зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва до комплексного проекту, кошторисна вартість цих

об'єктів включається до глави 2 як основні об'єкти.

До глав 4 - 7 включаються об'єкти, перелік яких відповідає найменуванням глав.

До глави 8 "Тимчасові будівлі та споруди" до граф 4, 5 та 8 включаються кошти на зведення та розбирання титульних тимчасових будівель і споруд, необхідних для забезпечення виробничих потреб будов, а також для розміщення й обслуговування працівників будівництва. Правила визначення розміру коштів наведено у розділі 3.

До глави 9 "Інші роботи і витрати" включаються кошти на покриття витрат замовника і підрядних будівельно-монтажних організацій, а також на окремі види робіт, що не враховані в кошторисних нормативах. Указані кошти визначаються в цілому по будові.

До глави 10 "Утримання служби замовника і авторський нагляд" до граф 7 та 8 включаються кошти в поточному рівні цін, призначені на:

- утримання служби замовника (включаючи витрати на технічний нагляд); - проведення авторського нагляду проектними організаціями.

До цієї ж глави (до граф 7 та 8) включаються кошти на проведення геодезичних спостережень за переміщенням і деформаціями будівель і споруд, витрати замовника, пов'язані з проведенням тендерів, введенням об'єкта в експлуатацію, та на формування страхового фонду документації України.

Витрати, пов'язані з проведенням тендерів, визначає замовник. Розмір цих витрат, як правило, не перевищує 0,8 % від загальної кошторисної вартості будівництва (від підсумку за главами 1 - 9, графа 8).

До глави 11 "Підготовка експлуатаційних кадрів" включаються (до граф 7 та 8) кошти на підготовку експлуатаційних кадрів для підприємств, що будуються заново.

До глави 12 "Проектні та вишукувальні роботи" включаються:

- кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт;

- кошторисна вартість експертизи проектно-кошторисної

документації;

- витрати, пов'язані з випробуванням паль (та частина робіт, що виконується проектно-вишукувальними організаціями).

До зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва після підсумку глав 1 - 12 включаються:

- кошторисний прибуток;

- кошти на покриття адміністративних витрат будівельно-монтажних організацій;

- кошти на покриття ризику всіх учасників будівництва;

- кошти на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами;

- податки, збори, обов'язкові платежі, встановлені чинним законодавством і не враховані складовими вартості будівництва*.

 

Зворотні суми, що враховують реалізацію:

- матеріалів і виробів, одержуваних від розбирання тимчасових будівель і споруд, у розмірі 15 % кошторисної вартості тимчасовий будівель і споруд (з частиною вартості, що амортизується) незалежно від терміну здійснення будівництва;

- матеріалів і виробів, одержуваних від розбирання конструкцій, знесення і перенесення будівель і споруд, у розмірі, що визначається за розрахунком;

- меблів, устаткування та інвентарю, придбаних для меблювання житлових і службових приміщень для іноземного персоналу, що здійснює шефмонтаж устаткування;

- матеріалів, одержуваних у порядку попутного добування.

Указані зворотні суми складаються з підсумків зворотних сум, вказаних довідково в об'єктних (локальних) кошторисах.

Кошти на розвиток власної бази підрядних організацій, а також на поновлення їх парку будівельних машин і механізмів можуть враховуватися за рішенням інвестора в окремих випадках в обгрунтованому розмірі.

Розмір зазначених коштів та порядок їх врахування підлягає погодженню за призначенням державних коштів:

- державного бюджету - з головним розпорядником бюджетних коштів та Держбудом і Мінекономіки;

- місцевих бюджетів - з відповідними органами місцевого самоврядування;

- підприємств, установ і організацій державної власності – з їх керівним органом.

1. Договірна ціна –це вартість підрядних робіт, за яку підрядна організація, що визначена виконавцем робіт, згідна виконати об’єкт.

Договірна ціна входить до складу вартості будівництва і використовується при проведенні взаєморозрахунків.

Договірна ціна на продукцію будівництва формується генпідрядником і замовником (інвестором) із залученням субпідрядних організацій при підписанні або уточненні контрактів на підрядні роботи.

В умовах ринкових відносин договірні ціни визначаються між замовниками і підрядниками при укладанні контракту на будівництво так і в процесі торгів. Формування договірної ціни відбувається із врахуванням попиту і пропозиції на будівельну продукцію, умов, що склались на ринку праці, кон’юнктури вартості матеріалів, будівельних машин та обладнання, потреби підрядних організацій у засобах на розширене відтворення, включаючи об’єкти соціальної та виробничої інфраструктури.

Формування договірної ціни шляхом переговорів здійснюються для будівництв, для яких згідно діючому законодавству можна не проводити торги.

Узгодження договірної ціни на переговорах між замовником та підрядником здійснюється традиційно – замовник передає генеральній підрядній організації проектно-кошторисну документацію в повному обсязі, підрядник готує пропозиції по договірній ціні і узгоджує її із замовником під час проведення переговорів. В результаті загального рішення оформлюється протокол затвердження не договірної ціни на будівельну продукцію.

Узгодження договірної ціни на конкурентних торгах здійснюється відповідно діючому законодавству і діючим положенням о проведенні конкурсів (тендерів). Ціна тендерної пропозиції переможця тендера і є договірна ціна.

Договірні ціни бувають:

тверді

динамічні

періодичні.

Тверді ціни встановлюються для будівництв тривалістю до 1,5 роки.

1. Тверда договірна ціна, яка встановлена, розробляється для короткострокового будівництва і залишається незмінною на протязі всього періоду будівництва, за винятком випадків, якщо:

замовник змінює і процесі будівництва проектні рішення;

в процесі будівництва в проектній документації виявлені помилки;

виникають обставини – незвичайні ситуації, які не були передбачені сторонами при укладанні договору.

При встановленні твердих договірних цін можуть включитися витрати по страхуванню ризиків, які забезпечують захист майнової зацікавленості учасників контракту в обґрунтованих та узгоджених замовником розмірах, але не більше 2%.

Усю відповідальність за перевитрати коштів несе підрядна організація. Підрядник, який перевищив тверду ціну, не має права вимагати від замовника відшкодування допущеної перевитрати.

2. Динамічна ціна – це фіксована в момент укладання договірного підряду приблизна сума коштів, яка передбачає зміну вартості БМР з часом, в залежності від подорожчання тих чи інших БМР.

Вона застосовується у випадках, коли важко наперед визначити вартість робіт за договором підряду, уточнюється на протязі всього строку будівництва, але не частіше одного разу на рік при цьому уточнюється вартість матеріально-технічних ресурсів. Прибуток та засоби на покриття ризику, які визначені на початку будівництва не уточнюються. Зарплата уточнюється тільки у випадку, якщо змінені обсяги робіт.

Основою для визначення договірних цін є затверджені у встановленому порядку зведені кошторисні розрахунки, локальні й об’єктні кошториси, а також кошторисні норми на конструктивні елементи і види робіт; вартісні показники продукції й послуг для будівництва.

Відповідність за обґрунтованість і правильність договірних цін покладається на керівників організації замовника та підрядника організацій.

Для упередження необґрунтованого зростання договірної ціни на будівельну продукцію і послуги підрядним організаціям установлюється показник граничного рівня рентабельності – до 30%. З прибутку, що відповідає перевищенню граничного рівня рентабельності, вони сплачують до бюджету податок за підвищеною ставкою.

3. Періодичні договірні цінивстановлюються відкритими і мають елементи як динамічної, так і твердої договірної ціни.

Особливість такої ціни складається в тому, що на об’єми робіт, які плануються на визначений період (річний план), встановлюється тверда договірна ціна (фіксована частина ціни). Формування фіксованої частини періодичної договірної ціни відбувається за правилами як для твердої договірної ціни.

По закінченню періоду, в якому діяла тверда ціна в складі періодичної договірної ціни, вартість залишків роботи може уточнюватися з подальшим встановленням твердої ціни на весь залишок чи на його частину.За періодичної договірної ціни вартість виконаних підрядних робіт визначається за правилами як для твердої договірної ціни.

Незалежно від виду договірної ціни та способів взаєморозрахунків при виявленні у розрахунках за виконані роботи (форми N КБ-2в "Акт приймання виконаних підрядних робіт" та N КБ-3 "Довідка про вартість виконаних підрядних робіт та витрати, як і були відповідно оформлені та оплачені за попередні періоди" ( v0416202-00 ) безперечних помилок та порушень чинного порядку визначення вартості будівництва загальна вартість виконаних підрядних робіт підлягає уточненню з моменту виявлення зазначених помилок.

Після погодження договірної ціни складається контракт на виконання робіт. У контракті зазначається документ, покладений в основу визначення вартісних показників; позначається вид договірної ціни: тверда, динамічна або періодична; порядок та терміни уточнення договірної ціни; умови фінансування та розрахунків за обсяги виконаних робіт; гарантії замовника та підрядника тощо.

 

1. Види кошторисних нормативів.

2. Види кошторисних прогам.

1. Головна функція кошторисних норм – визначити нормативну кількість ресурсів, необхідних для виконання відповідного виду робіт як основи для наступного переходу до вартісних показників.

Кошторисні норми використовуються також для визначення потреби у витратах праці, будівельних машин, матеріалах, виробах і конструкціях при розробці проектів організації будівництва та проектів виробництва робіт.

Кошторисні нормативи поділяються на наступні види:

16. Загальнодержавні будівельні кошторисні нормативи.

17. Відомчі кошторисні нормативи.

18. Кошторисні нормативи для окремих великих будівництв.

19. Індивідуальні кошторисні норми.

До загальнодержавних будівельних кошторисних нормативів відносять кошторисні нормативи, які входять до складу кошторисних норм класу “Д”. Вони затверджуються Держбудом України. Вони обов’язкові для використання усіма організаціями, закладами незалежно від їх відомчої приналежності та форм власності при визначенні вартості об’єктів.

До відомчих будівельних нормативів відносяться кошторисні нормативи, які не входять до складу норм класу “Д” і затверджуються міністерствами і іншими центральними органами виконавчої влади з погодженням Держбуду України.

Відомчі кошторисні нормативи розробляються лише в тих випадках, коли для спеціалізованого будівництва затрати праці та матеріально-технічних ресурсів значно відрізняються від загальнодержавних.

Для окремих великих будівництв в тих випадках, коли затрати праці і матеріально-технічні ресурси значно відрізняються від загальнодержавного рівня, розробляють ресурсні елементні кошторисні норми на будівництво. Рішення про розробку таких норм приймає забудовник із погодженням Держбуду України.

До індивідуальних кошторисних нормативів відносяться ресурсні елементні кошторисні норми, які розробляються в складі інвесторської кошторисної документації на окремі конструкції та роботи, на які відсутні норми в діючих збірниках ресурсних елементних кошторисних нормах.

Усі кошторисні нормативи за ступенем укрупнення поділяються на елементні та укрупнені.

До елементних кошторисних нормативів відносяться:

ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи (РЕКН) (ДБН Д.2.2-99);

ресурсні елементні кошторисні норми на монтаж обладнання (РЕКНМО) (ДБН Д.2.3-99);

ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи (РЕКНр) (ДБН Д.2.4-2000);

ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-реставраційні роботи (РЕКНР) (ДБН Д.2.5-2000);

ресурсні елементні кошторисні норми на пусконалагоджувальні роботи (РЕКН пн) (ДБН Д.2.6-2000);

ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин і механізмів (РЕКНЕМ) (ДБН Д.2.7-2000).

До укрупнених кошторисних нормативів відносять укрупнені ресурсні кошторисні норми (УРКН):

- на будинок та споруду в цілому;

- на частину будинку та споруди, конструкції та види робіт.

 

2. Для складання кошторисів існують комп’ютерні програми: „АВК”, „Тендер”, „Строительные технологии-Смета” та інші.

Програмний комплекси дозволяють не тільки правильно та швидко визначати вартість будівництва, але і випускати документи, які призначені для задоволення виробничих потреб різних користувачів.

Програми дають можливість автоматично перераховувати кошториси, що розраховані за нормативною базою в поточних цінах, можливість створення та введення власної нормативної бази, забезпечують автоматичний розподіл об’ємів робіт на виконавців.

Структура кошторисної вартості будівництва

Порядок розрахунку прямих витрат.

Порядок розрахунку загальновиробничих витрат

Відношення затрат на обладнання, інструмент та інвентар, будівельно-монтажні роботи, проектно-вишукувальні та інші види робіт називають структурою капітальних затрат (structure of capital costs ) (рис.4.1).

20.

Рисунок 4.1 – Структура капітальних затрат

Кошторисна вартість будівництва визначається:

на стадії проектування – кошторисна вартість будівництва в складі інвесторської кошторисної документації;

на стадії визначення виконавця (проведення тендера) – договірна ціна.

При визначенні кошторисної вартості будівництва до будівельних робіт відносяться:

- роботи, що їх виконують при зведенні будинків та споруд: земляні, залізобетонні, цегляні, дерев’яні, оздоблювальні роботи,

- гірничі, пальні, теплоізоляційні;

- електропостачання;

- влаштування внутрішнього водопроводу, каналізації, опалення, газопостачання, вентиляції, кондиціювання;

- роботи, виконані при спеціалізованому будівництві, в тому числі автомобільні, залізничні дороги, мости, труби, лінії електропередач, телебачення;

- будівництво зовнішніх мереж, споруд водопостачання, каналізації, тепло-енергопостачання, газопроводів, магістральних трубопроводів, газо-, нафто проводів, споруд для очистки вод;

- озеленення, захисні лісонасадження.

При визначенні кошторисної вартості будівництва до монтажних робіт відносять:

- збірка та влаштування в проектне положення на місці постійної експлуатації всіх видів обладнання, насосів, приборів та ін.;

- прокладання ліній електропередач та мереж до електросилових установок;

- прокладання технологічних трубопроводів та установлення приладів на існуючих мережах води, повітря, пари.

До вартості обладнання, меблів та інвентарю відносять:

- комплекти усіх видів обладнання, що монтується та того, що не монтується, обладнання електронно-обчислювальних центрів, лабораторій, медичних кабінетів;

- транспортні засоби, які технологічно пов’язані з процесом промислового виробництва;

- контрольно-вимірювальні прибори, засоби автоматизації та зв’язку;

- обладнання, інструмент, меблі та інші предмети внутрішнього убрання, які необхідні для початкової оснастки гуртожитків, об’єктів освіти, культури, медицини.

До інших витрат відносять всі останні витрати, які не увійшли до вартості будівельних та монтажних робіт, а також обладнання та меблі.

Собівартість будівельно-монтажних робіт визначається як сума прямих та загальновиробничих витрат.

 


Читайте також:

  1. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  2. Аеродинамічний розрахунок
  3. Аеродинамічний розрахунок ротора вітроустановки
  4. Аналітичний розрахунок завантаження горловин
  5. Аналітичний розрахунок сумарного завантаження типових перетинань
  6. Види норм праці, їх розрахунок
  7. Вплив характеру кола на криву струму при несинусоїдній напрузі /розрахунок найпростіших кіл
  8. Гідравлічний розрахунок
  9. Гідравлічний розрахунок малих мостів
  10. Гідравлічний розрахунок сифонів
  11. Графічний розрахунок режиму роботи ПСН
  12. Графоаналітичний розрахунок витрат тепла і повітря на сушіння.




Переглядів: 8566

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Техніко-економічні особливості продукції будівництва. | Порівняння варіантів інвестування об’єктів, що мають різні терміни служби.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.