Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Конструкції і принцип дії газосепараторів і диспергаторів

 

Газосепаратори виготовляються відповідно до наступних нормативних документів:

ТУ 26-06-1416-84. Модулі насосні - газосепаратори МНГ і МНГК.

ТУ 313-019-92. Модулі насосні – газосепаратори Ляпкова

МН ГСЛ.

ТУ 3381-003-00217780-98. Модулі насосні - газосепаратори МНГБ5.

За принциповою схемою ці газосепаратори є відцентровими. Вони є окремими насосними модулями, що монтуються перед пакетом ступеней нижньої секції насоса за допомогою фланцевих з'єднань. Вали секцій або модулів з'єднуються шліцьовими муфтами.

Одним з перших пристроїв був газосепаратор

П.Д. Ляпкова - відомого російського вченого. Принцип дії даного газосепаратора полягає в тому, що ротор, обертаючись з валом насоса, створює інтенсивний обертальний рух суміші в сепараторі, завдяки чому відбувається розділення суміші на рідину і газ. Газ під дією градієнта тиску, що виникає при обертанні суміші, видавлюється з кільця суміші, що обертається, у бік найменшого тиску, тобто до центру, а рідина під дією відцентрових сил відкидається до периферії внутрішньої камери газосепаратора.

Більше 10 років тому запущений в серійне виробництво сепаратор 1МНГ5 до ЕВН п’ятої розмірної групи. Він успішно працював в широкому діапазоні зміни умов експлуатації. Проте сепаратор мав складну конструкцію, велику масу, був схильний до абразивного зношення і обривання по корпусу сепаратора. Крім того, в умовах високого газовмісту на багатьох режимах спостерігався істотний вплив газу на роботу ЕВН, обладнаних 1МНГ5.

Тому виникла необхідність створення нового типу сепаратора. Ученими ДАНГ ім. І. М. Губкіна був запропонований новий тип сепарації, на основі якого фахівці АТ «Лебедянський машинобудівний завод» розробили конструкцію модуля насосного газосепаратора МН-ГСЛ5 (рис. 9.1) до заглибних насосів групи 5. Маса нового сепаратора виявилася приблизно в 2 рази меншою, ніж у 1МНГ5, зокрема, - за рахунок спрощення конструкції. Крім того, в МН-ГСЛ5 передбачений захист внутрішньої поверхні корпусу від абразивного зносу. Новий газосепаратор дозволяє стабільно працювати насосу до 80 % вмісту газу. З метою порівняння сепараторів за ефективністю газовідділення були проведені спеціальні стендові випробування.

Газосепаратор типу МН(К) - ГСЛ складається з трубного корпусу 1 з головкою 2, основи 3 з приймальною сіткою і вала 4 з розташованими на ньому робочими органами. У головці виконано дві групи перехресних каналів 5, 6 для газу і рідини і встановлена втулка радіального підшипника 7. В основі розміщені закрита сіткою порожнина з каналами 8 для прийому газорідинної суміші, підп'ятник 9 і втулка 10 радіального підшипника. На валу розміщені п'ята 11, шнек 12, осьове робоче колесо 13 з суперкавітуючим профілем лопатей, сепаратори 14 і втулки радіальних підшипників 15. У корпусі розміщені напрямна решітка і гільзи. Газосепаратор працює таким чином: газорідинна суміш (ГРС) потрапляє

через сітку і отвори вхідного модуля на шнек і далі до робочих органів газосепаратора. За рахунок отриманого напору ГРС потрапляє в камеру сепаратора, обладнану радіальними ребрами, де під дією відцентрових сил газ відділяється від рідини. Далі рідина з периферії камери сепаратора потрапляє по каналах перехідника на прийом насоса, а газ через похилі отвори відводиться в затрубний простір.

Конструкція газосепаратора типу МН(К) - ГСЛ представлена на рис. 9.1.

ВАТ «Борець» пропонує газосепаратори двох типів:

- модульні (моделі МНГБ5, МНГБ5А, 1МНГБ52);

- вбудовані в нижню секцію насоса.

Рисунок 9.1 - Газосепаратор типу МН(К)-ГСЛ

 

Газосепаратори ВАТ «Борець» мають головку оригінальної конструкції, яка розділяє потоки газу і рідини і підвищує ефективність роботи газосепаратора. Всі типи газосепараторів забезпечені захисною гільзою, що оберігає корпус газосепаратора від гідроабразивного зношення. Завдяки цьому підвищується ресурс роботи обладнання, зменшується ймовірність аварій. Газосепаратори 1МНГБ5 і 1МНГБ52 не мають осьової опори вала, що спрощує їх конструкцію. Модель 1МНГБ52 призначена для використання на свердловинах з підвищеним газовим фактором. Газосепаратор має здвоєну конструкцію, що дозволяє зменшити загальну довжину насосної установки в порівнянні з установкою, укомплектованою двома газосепараторами.

Осьові опори валів моделей МНГБ5 і МНГБ5А можуть бути виконані з наступних матеріалів: «бельтінг-сталь» - для звичайних умов експлуатації; «кераміка - кераміка» - для ускладнених умов експлуатації.

Розширена номенклатура газосепараторів дозволяє підібрати найбільш ефективний з них залежно від умов експлуатації.

Модулі насосні - диспергатори МНДБ5 (виробництва ВАТ «Борець») призначені для подрібнення газових включень в пластовій рідині, підготовки однорідної газорідинної суміші і подачі її на вхід насоса. Диспергатори МНДБ5 встановлюються на вході насоса замість вхідного модуля. Максимальний допустимий вміст вільного газу на вході в диспергатор при максимальній подачі – 55 % за об'ємом. При проходженні потоку газорідинної суміші через диспергатор підвищується її однорідність і ступінь подрібнення газових включень, завдяки чому покращується робота відцентрового насоса: зменшується його вібрація і пульсація потоку в насосно-компресорних трубах, забезпечується робота із заданим ККД. За насосом в НКТ з перекачувальної рідини виділяється вільний газ, який, розширюючись, здійснює додаткову роботу по підйому рідини зі свердловини. В цілому, застосування диспергатора сприяє покращенню умов роботи насоса, підвищенню стабільності його характеристик і збільшенню економічності всієї установки заглибного відцентрового насоса.

У місці підвішування насоса в зборі з диспергатором, протектором, електродвигуном і компенсатором кривизна стовбура свердловини не більше 3' на 10 м і кут відхилення свердловини від вертикалі не більше 40°.

Крім вказаних вище, ВАТ «Борець» випускає модулі газосепаратори-диспергатори МНГДБ5, призначені для зниження вмісту газу в пластовій рідині і її перетворення в


Читайте також:

  1. III. ТРАЕКТОРИЯ БАЛЛИСТИЧЕСКОЙ РАКЕТЫ И ПРИНЦИПЫ ВЫБОРА ПРОЕКТНЫХ ПАРАМЕТРОВ
  2. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  3. Адекватна реалізація принципів міжнародної економіки можлива лише в стабільному політичному середовищі.
  4. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  5. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  6. Аналіз конструкції рульового керування.
  7. Аналіз технологічності конструкції виробу
  8. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  9. Антикорупційні принципи
  10. Антикорупційні принципи
  11. Антропологічний принцип філософії Л. Фейербаха
  12. Аргументативні конструкції




Переглядів: 769

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методи боротьби зі шкідливим впливом газу на роботу насосної установки | Умови експлуатації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.