Студопедия
Контакти
 


Тлумачний словник

Реклама: Настойка восковой моли
Чудовисько озера Лох-Нес

Льодовикове озеро Лох-Нес, що в Шотландії, відоме не своїми розмірами чи глибиною. Знаменитим воно стало через Нессі – стародавнього ящера, що жив на Землі 100 млн років тому і якого ніби-то бачили в озері в наші дні. На пошуки стародавньої тварини споряджаються підводні і надводні експедиції, але Нессі від них “вислизає”.

 

Стічні й безстічні озера. Озера, як і річки, живляться за рахунок атмосферних опадів, підземних вод і поверхневих, що стікають в них (і перш за все річок). Витрачається вода з озера на випаровування, а також витікає у вигляді річок. Рівень води в озерах, як і в річках, може коливатися внаслідок зміни кліматичних умов. Значні коливання рівня позначаються на їх площі. У вологі сезони вона збільшується, в сухі – скорочується. Не випадково берегові лінії окремих озер, розташованих у пустелях, на картах показані пунктирною лінією. Ці озера – ніби гумові, розміри їх можуть змінюватися у кілька разів за короткий час.

Озера, з яких витікають річки, називаються стічними. Наприклад, стічним є Байкал – з нього витікає річка Ангара. Озера, з яких річки не витікають, називаються безстічними. Наприклад, з Каспійського моря-озера не витікає жодна річка.

З річковими і підземними водами в озера надходять солі. Якщо солоність води не перевищує 1 ‰, то озеро – прісне. Прісними є стічні озера, тому що сіль з них виноситься річками, що витікають з нього. Якщо озеро безстічне, солі в ньому нагромаджуються, вода поступово засолюється. Солоні озера розміщуються в областях з жарким і сухим кліматом. Там відбувається велике випаровування з поверхні озер, яке приводить до такого сильного насичення води солями. Іноді їх так багато, що вони випадають на дно у вигляді осаду. Найсолонішим озером світу є Мертве море. Його солоність сягає 400 ‰. Іноді з річки Іордан в Мертве море запливає риба. Вона гине вже через хвилину. Рибина стає твердою, як палиця, покрившись міцним солоним панциром. В такому озері неможливо потонути, людина тримається на воді, як поплавок на воді.

Цікава географія


Читайте також:

  1. Великі озера
  2. Відомості про найбільші озера Світу та України.
  3. Відомості про найбільші озера Світу та України.
  4. Геодинамічні процеси у озерах і болотах
  5. Озера та їх геологічна діяльність
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мал. Річки – найдавніші шляхи сполучення людства | Дивовижне озеро-мандрівник

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.