Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Будівництво церков.

У 862 році варязький вождь Рюрик стає князем у Новгороді. Після його смерті у 879 році влада переходить до Олега (Хельга), який у 882 році захоплює Київ , підступно вбиває Аскольда і Діра і об’єднує основні східнослов’янські землі. У 907 р. Олег здійснив вдалий похід на Константинополь. Уклав вигідну угоду з Візантією. За договором 907 р. греки повинні були заплатити величезну контрибуцію. Договір 907 р. був доповнений договором 911 р., за яким врегулювався розгляд кримінальних злочинів, здійснених громадянами однієї країни проти другої. Цей договір свідчить про те, що Русь виступає в ньому як держава. Після Олега правив князь Ігор (912-945). Він приєднав територію уличів та тиверців між Дністром та Дунаєм, захопив Дербент на Каспійському морі, здійснив два походи на Візантію. Ігор був змушений зректися володінь на Чорному морі, платити мито за крам та захищати Візантію. Компенсувати втрати руська влада вирішила за рахунок посилення збору податків у підлеглих Києву племен. Данину збирали з населення, періодично об’їжджаючи країну ( так зване «полюддя»). Ігор загинув у 945 р. під час спроби вдруге зібрати данину з древлян, які, обурившись з цього приводу, вбили його. Його вдова Ольга, яка стала княгинею (945-964), жорстоко помстилася за Ігоря, але зробила висновки з його невдач. Було проведено податкову реформу: чітко встановлено розмір данини - «уроки», і місце її збору – «погости». Ольга прийняла християнство, майже 20 років мирно правила державою, приділяючи основну увагу внутрішнім справам. При ній зміцніло землеволодіння, посилився процес феодального освоєння земель. Вона здійснила дві важливі дипломатичні місії у Візантію і Німеччину, зміцнюючи престиж Руської держави. У 946 р. Ольга відвідала Константинополь. Князювання Ольги – важливий етап у розвитку державності Русі, коли відбулося одержавлення племінних княжінь, перетворення земель племінних князів в державну територію Київської Русі. Ольга передала владу сину Святославу (964-972), який основну частину свого правління провів у походах. Він підкорив в’ятичів, розгромив Хозарський каганат, включив у свої володіння землі Північного Кавказу. Протягом 969-970 завойовував Болгарію , вторгся у Фракію,яка належала Візантії. В 971 році імператор зміг зібрати велике військо, взяв в облогу фортецю Доростол, де знаходився Святослав. Тримісячні бої ослабили обидві сторони. Після переговорів Святослав був вимушений відмовитися від завойованих земель. У договорі нічого не зазначалося про виплату Візантією данини. За це імператор не перешкоджав відходу руського війська зі зброєю і повинен був надати йому продовольство. Проте візантійці, побоюючись Святослава, попередили печенігів про повернення русичів з трофеями. Печеніги. Маючи значну перевагу, напали на загін Святослава і він загинув у нерівній битві. Куря, хан печенігів, наказав зробити з його черепа кубок, який покрили золотом і сріблом. На чаші було зроблено надпис: «Чужого шукаючи, своє загубиш».

Поступовий занепад і розпад Київської Русі, утворення самостійних князівств.

Утворення та становлення східнослов’янської держави з центром у Києві.

2) 978-1054 – розквіт Київської Русі, зростання її політичної могутності, збільшення території, значні досягнення в сфері культури;

Найвищої могутності та розквіту досягла Русь за часів правління Володимира Великого (978-1015) та Ярослава Мудрого (1019-1054). Володимир значно розширив межі держави, приєднавши Червону Русь, захопив частину Литовських земель, Закарпаття,оволодів Корсунем у Криму. Ураховуючи розмір і могутність Київської Русі, її можна було класифікувати як імперію. Це була поліетнічна держава. Володимир реформує місцеве управління. Він ліквідує племінну автономію, усуває від влади місцеві династії і ставить замість них своїх синів або намісників (тисяцьких, посадників). Тим самим він зміцнив центральну владу і вплив своєї династії. За формою правління Київська Русь була монархією. Вся повнота влади зосереджувалась в руках князя. Значну роль в політ. Систему відіграє князівська дружина (регулярне військо). Володимир реформує язичницьку релігію, зводить її до 6 богів, але потім звертається до християнства. Йому імпонувала ідея, яку вже втілили у сусідніх державах: єдиний Бог в єдиній державі на чолі з єдиним правителем. Вибір впав на християнство у православному варіанті. У 988 році Володимир охрещує Русь. Введенням християнства Володимир підніс міжнародний авторитет Русі, сприяв поширенню культури в багатьох аспектах: архітектура, освіта, мораль. У програмі Володимира з хрещення Русі можна виділити такі напрямки:


Читайте також:

  1. БУДІВНИЦТВО В ПЕРСПЕКТИВІ ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
  2. Будівництво ГЕС
  3. Будівництво й архітектура.
  4. Використання спеціальних моделей відведення земельних ділянок під будівництво (державно-приватне партнерство, індустріальні парки, реконструкція кварталів застарілої забудови).
  5. ДЕРЖАВНЕ БУДІВНИЦТВО
  6. Державне регулювання інвестицій в будівництво. Державна експертиза інвестиційних проектів.
  7. Ділянки на яких заборонено будівництво.
  8. Загальні відомості про будівництво свердловин і їх класифікація
  9. Капітальне будівництво (придбання) за КЕКВ 3120.
  10. Культурне будівництво в 20—30-х роках
  11. Культурне будівництво в 20—30-х роках - Страница 2




Переглядів: 887

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дайте характеристику історичному розвитку Київської Русі. | Визначте, за часів правління яких князів Київська Русь досягла свого найвищого розвитку.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.