Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Види пошкоджень зубчастих передач

Якість мастила.

Статистичні дані про безвідмовність механізмів металургійних підприємств свідчать про те, що приблизно в 40 випадках з 100 причиною відмови є недолік мастила або її забруднення. Завдання аналізу якості змазування вузлів механізмів має два основні напрями: контроль надходження мастила, контроль якості мастила.

Контроль надходження мастила. Операції по контролю надходження мастила визначаються способом подачі до деталей механізму. В основному це візуальні перевірки: кількості масла в редукторі - по рівнеміру, по масляному щупу; роботи насоса подачі масла (при примусовому мастилі); витоків: тиск масла по манометру; роботи живильників; подачі масла через оглядове скло на маслопроводі, по расходомеру; просочування мастила, пластини, через ущільнення: стани скроплення зубчатих коліс рідким маслом.

Рисунок 5.17 - Перевірка правильності установки черв'ячного колеса

щодо черв'яка за допомогою відбитку фарби на зубах

(Н - місце входу витка черв'яка в зуби черв'ячного колеса):

а) правильне зачеплення (пляма торкання розташовується

симетрично і займає 70... 75 % поверхні зуба);

би, в) черв'ячне колесо зрушене убік від осі (стрілкою

показано напрям зрушення для усунення дефекту); г) черв'ячне

колесо перекошене; д) збільшена міжцентрова відстань;

е) зменшена міжцентрова відстань

Класифікація пошкоджень (табл.5.1)

Таблиця 5.1. Види пошкоджень зубчатих передач

 

Вид пошкодження Причини Способи усунення
АБРАЗИВНИЙ ЗНОС Виступи на бічній поверхні зуба перпендикулярно лінії зіткнення, впровадження твердих частинок Невеликі частинки зважені в змащувальному маслі (окалина, пісок, іржа і т.п.) Замінити фільтр. Замінити масло на нове з більшою в'язкістю
НАДМІРНИЙ ЗНОС «Борозни», довгі, прямолінійні подряпини що формуються перпендикулярно до лінії зіткнення У змащувальному маслі присутні крупні і важкі частинки Замінити масло на нове з більшою в'язкістю. Замінити фільтр.
Надмірна зміна товщини зуба в результаті постійного абразивного зносу Замінити зубчате колесо
ЗАПАДИНИ Западини на кромках бічних поверхонь зубів Між зубами є сторонні частинки з аналогічною або вищою твердістю, ніж матеріал зубів Перевірити стан змащувального масла. Замінити фільтр. Перевірити ефективність роботи розпилюючих форсунок. Якщо дефект покриває близько 40% поверхні зуба, замінити зубчате колесо
ЗАКЛИНЮВАННЯ Тонкі борозни, розташовані на вершині або западині зуба, що формуються у напрямі ковзання. Заклинювання на великій ділянці бічної поверхні зуба приводить до вібрації і виникненню шуму. Розрив змащувальної плівки між бічними поверхнями приводить до освіти і руйнування металевих зв'язків в окремих місцях. Замінити масло на нове з більшою в'язкістю. Замінити фільтр. Перевірити витрату мастила. Переконатися в ефективній роботі розпилюючи форсунок.
КОРОЗІЯ Наявність точкової корозії на всій поверхні зуба. Червоно-коричневі сліди окислення поряд з робочою бічною поверхнею зуба Руйнування поверхні під впливом хімічних агентів. Даний вид зносу може повністю вивести з ладу зубчате колесо Провести хімічний аналіз масла для виявлення причини появи забруднюючих хімічних агентів. При надмірній точковій корозії замінити зубчате колесо
ОКИСЛЕННЯ Червоно-коричнева точкова корозія на ділянках ковзання. Дане пошкодження присутнє при внутрішньому зачепленні або відкритих передачах Невеликі коливальні рухи дотичних поверхонь, приводять до утворення оксидів, що надають абразивну дію Переконатися, що осьове переміщення зубчатих коліс знаходиться в необхідних межах. Виконати хімічний аналіз змащувального масла
ЛУЩЕННЯ спучення, що Відшарувалися, на бічних поверхнях зубів Під час роботи під навантаженням зусилля подається на початку через спучення, які незабаром набувають металевого блиску Перевірити максимальне навантаження на окремий зуб. Перевірити витрату і ефективність роботи розпилюючих форсунок. Замінити фільтр.
ПЕРЕГРІВ Ділянка з підвищеною температурою характеризується кольорами мінливості на робочій поверхні. Наявність ділянок з лінійними задираками. Пластична деформація. Дуже висока температура унаслідок неправильного мастила. Перевірити витрату і ефективність роботи розпилюючих форсунок. Перевірити стан змащувального масла. Замінити фільтр.
Недостатній зазор між зуб’ями. Перевірити стан підшипників і зазорів.
КАВІТАЦІЯ На бічних поверхнях зуба є рівномірно розподілені відшаровування або вся поверхня зуба має вигляд, поверхні, що наклепує. Наявність вібрації. Перевірити зазор в підшипниках.
Змащувальне масло забруднене наявністю води, повітря або інших газів Виконати хімічний аналіз масла і вжити заходи відповідно до отриманих результатів.
ЕРОЗІЯ під впливом рідин. пориста зона, що збільшується у міру руйнуючої дії і приймає форму еліпса, в якому більша вісь паралельна бісектрисі зуба Ерозія, що викликається струменем рідини, що містить повітря або маленькі металеві частинки. Дані пошкодження мають місце на зубчатих колесах, що працюють з високою швидкістю. Перевірити положення і ефективність роботи розпилюючих форсунок. Перевірити стан змащувального масла. Замінити фільтр.
ОСПОВИДНЕ ВИФАРБОВУВАННЯ Характеризується наявністю крупних мікро лунок або поверхневих тріщин Надмірні навантаження при тонкій змащувальній плівці Якщо спостерігається зростання зони вифарбовування, збільшення розмірів мікро-лунок, необхідно замінити масло на нове з більшою в'язкістю. Замінити фільтр.
ЕЛЕКТРОЕРОЗІЯ Дані дефекти утворюються під впливом електричної дуги, що створюється між бічними поверхностями між зубами, внаслідок чого їх поверхня покривається лунками. Проходження струму за рахунок втрат, викликаних паразитними струмами або невідповідною ізоляцією Перевірити ізоляцію підстави головного двигуна або будь-якого електроустаткування, встановленого поряд з машиною
ПОЧАТКОВА ТОЧКОВА КОРОЗІЯ Наявність невеликих, поверхневих лунок рідко розташованих в зоні початкового діаметру Початкова точкова корозія може спостерігатися на початковому етапі, після роботи при низьких навантаженнях Перевірити стан змащувального масла. Перевірити витрату і ефективність роботи розпилюючи форсунок. Замінити масло на нове з більшою в'язкістю. Замінити фільтр.
ПРОГРЕСУЮЧА ТОЧКОВА КОРОЗІЯ Уражені ділянки більше за площею і глибше. Найбільша ділянка утворюється навколо початкового діаметру. На вершинах зубів можуть утворитися невеликі лунки. Втома матеріалу в результаті перевищення тиску унаслідок зовнішнього навантаження Замінити масло на нове з більшою в'язкістю. Замінити фільтр
Вібрація Перевірити зазори на підшипниках
ТОЧКОВА КОРОЗІЯ З ЛУСКАМИ Тонкі сталеві луски відлущуються на ділянці бічної поверхні зуба, утворюються порожнини з постійною глибиною, що мають трикутну форму на контактній поверхні зуба Дефекти кування Замінити зубчате колесо
Сильні перевантаження Перевірити максимальне навантаження, що надається на зуб.
ЛУЩЕННЯ Відшаровування фрагментів неправильної форми з ділянок зубів. Дефект звичайно присутній на зубчатих колесах із загартованими або азотованими поверхнями. Сильні перевантаження на всіх зубах Замінити зубчате колесо. Перевірити максимальне навантаження і можливі причини перевантаження.
Тріщини локалізуються уздовж ділянок, розташованих між загартованим поверхневим шаром, і ділянкою, що піддалася гарту і відпустці. Виникають в результаті неправильного поверхневого зміцнення або високих перевантажень Замінити зубчате колесо. Якщо дефект виникає в результаті перевантаження, перевірити максимальне навантаження і можливі причини перевантаження.
ПЛАСТИЧНА ДЕФОРМАЦІЯ Матеріал переміщається з початкового діаметру до западини зуба, при цьому утворюється металевий виступ. Навантаження перевищує межу еластичності матеріалу. Замінити зубчате колесо. Перевірити максимальне навантаження і можливі причини перевантаження.
Недостатнє мастило і підвищення температури на бічних поверхнях зубів, що перевищує температуру пластифікації. Замінити зубчате колесо. Перевірити стан змащувального масла. Перевірити ефективність роботи розпилюючих форсунок.
НАКЛЕП Невеликі борозни на бічних поверхнях зубів поряд з лініями зіткнення. Сильні зіткнення в результаті незвичайних і тривалих вібрацій Перевірити затягування анкерних кріплень. Перевірити зазор в підшипниках. Перевірити осьові зазори в з'єднаннях, таких як муфти і шпинделі.
ВИСТУПИ. Виступи на бічній поверхні зуба у напрямі додатку сили. Присутній на зубах з низькою окружною швидкістю і великими навантаженнями на поверхнях ковзання (гепоїдні передачі і черв'ячні гвинти) Пластична деформація і знос Замінити масло на нове з більшою в'язкістю. Замінити фільтр.
Дуже твердий матеріал з високим контактним навантаженням. Якщо виступи дуже глибокі і розташовуються у напрямку до западини зуба, замінити зубчате колесо. Перевірити максимальне навантаження і можливі причини перевантаження.
ЗЛАМ УНАСЛІДОК НАДМІРНОЇ ГНУЧКОСТІ Матова і вузлова поверхня, що характеризується помітною пластичною деформацією. Перевантаження і втома. Замінити зубчате колесо. Перевірити максимальне навантаження і можливі причини перевантаження.
ЗЛАМ ТОРЦЯ ЗУБА Поверхня характеризується наявністю ділянки з гладкими поверхневими кристалами Концентрація навантаження. Замінити зубчате колесо. Перевірити максимальне навантаження і можливі причини перевантаження.
УТВОРЕННЯ ТРІЩИН З ПОЧАТКОВОЮ ТОЧКОВОЮ КОРОЗІЄЮ Постійне, високе навантаження на кінцеву частину бічної поверхні зубів Замінити зубчате колесо. Перевірити максимальне навантаження і можливі причини перевантаження.
ПОЛОМКА ЗУБА. При повній поломці зубів поверхня зламу схожа на оброблену поверхню. В основному присутній на зубчатих передачах між колесами з різним ступенем міцності Дуже високі перевантаження Нерівномірний розподіл навантаження зважаючи на зовнішні причини (вихід з ладу підшипників, зовнішні осьові навантаження і т.п.) Замінити зубчате колесо. Перевірити максимальне навантаження і можливі причини перевантаження. Перевірити стан підшипників і їх зазорів

Читайте також:

  1. Активний опір ліній електропередачі
  2. АНАЛОГОВІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ
  3. Багатоканальна передача інформації
  4. БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ
  5. БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ
  6. БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ ІНФОРМАЦІЇ
  7. Балістика пошкодженьдосліджує дії основного і додаткового факторів пострілу.
  8. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян
  9. Будь яка передача характеризується передаваємою потужністю та передаточним відношенням.
  10. В обох випадках основним розрахунковим рівнянням є рівняння теплопередачі і теплового балансу
  11. В процесі читання виділіть маркером або підкресліть шляхи передачі теплової енергії.




Переглядів: 1307

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характерні пошкодження робочих поверхонь. | Вали, шліцьові та шпоночні з'єднання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.