Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема: Експлуатація, технічне обслуговування і ремонт обладнання видобувних комплексів.

 

Експлуатація комплексів очисних

Для безпечної експлуатації очисного комплексу всі роботи в забої необхідно проводити в суворій відповідності до Правил безпеки у вугільних і сланцевих шахтах, заводськими інструкціями з експлуатації машин комплексу. Особливу увагу слід приділяти строгому дотриманню пилогазового режиму, утримання обладнання в справному вибухобезпечному стані.

Бригада робітників, прийшовши в забій, повинна прийняти обладнання комплексу від попередньої зміни в повній справності і переконатися в нормальному стані забою та прилеглих гірничих виробок. Комбайн беруть машиніст комбайна і його помічник, механічної-зированную кріплення - машиністи кріплення, інше обладнання- чергові електрослюсар і оператор, що знаходиться біля пульта управління в штреку. При запуску обладнання необхідно дотримуватися наступний порядок. Оператор, що знаходиться в штреку, повинен включити фидерный автомат і подати напруга на станцію керування СУВ350. Робочий, обслуговуючий навантажувальний пункт ділянки, після включення конвеєра на ухилі (або бремсберге) повинен подати попереджувальний сигнал по всьому конвеєрному штреку ділянки і включити ланцюжок штрекових конвеєрів. Після цього оператор комплексу, що знаходиться в штреку, повинен перевести ручку гідророзподільника пульта управління в положення "Кріплення" і включити одну насосну станцію (дві включаються при фронтальній пересувці конвеєра). При цьому кнопку "Пуск" необхідно тримати включеної в течете Ю-15 с, поки тиск у гідросистемі не підніметься вище 5 МПа. Відключення насосних станцій здійснюється кнопками "Стоп", встановленими як на пульті управління в штреку, так і в лаві.

Перед включенням конвеєра лави оператор натисненням кнопки "Сигнал" подає в лаву звуковий сигнал про готовність обладнання в штреку. Машиніст комбайна, отримавши цей сигнал, натискає кнопку "Хід конвеєра", розташовану на пульті управління комбайна. Якщо машиніст протягом 20 з не включив конвеєр, то для пуску конвеєра слід натиснути на кнопку "Хід конвеєра" вдруге. Кнопки "Сигнал" крім пульта управління в штреку встановлені також в лаві. Зупинка конвеєра здійснюється кнопками "Стоп", що знаходяться на пульті управління в штреку, на пульті комбайна і на кінцевих голівках конвеєра.

Після включення конвеєра машиніст комбайна подає звуковий попереджувальний сигнал кнопкою "Сигнал" і включає комбайн. При цьому одночасно включається система пылеподав-лення.

Якщо відмічено сповзання комплексу, треба розгорнути його нижню частину. Для цього нижню частину конвеєра пересувають кілька разів, не переміщаючи верхній частині і зберігаючи прямолінійність забою шляхом регулювання ширини захоплення комбайна. Щоб уникнути пориву замкових з'єднань конвеєрного ставу необхідно також стежити за його прямолінійністю.

При роботі комбайна слід звертати увагу на переміщення по стику рештаков з трубчастою направляючої і на правильну укладання тракового ланцюга в жолоб конвеєра.

Кабелеукладач ланцюгового тракового типу (мал. 23.21, а) призначений для захисту, механізації підтягування і укладання комунікацій, які підводять до комбайна, який працює в комплексі з изгибающимся скребкових конвеєром на пластах потужністю більше 0,8 м з кутом падіння до 18° (тип КЦ) і від 18 до 35° (тип КЦН). Траковий ланцюг складається з розбірних ланок, що утворять у зібраному вигляді канал (мал. 23.21, б), в якому розташовуються комунікації, подводимые до комбайна (гнучкий кабель комбайна і кабель управління, рукав зрошування). Вигин тракового ланцюга забезпечується шарнірним з'єднанням ланок.

До середини лави комунікації покладені в жолобі конвеєра нерухомо і нижче тракового ланцюга; потім зроблений введення в траковую ланцюг, довжина якої становить L, що відповідає половині ходу комбайна. Один кінець кабелю-укладальника прикріплений до кронштейна комбайна, а другий лежить в жолобі конвеєра вільно. Коли комбайн знаходиться в одному з крайніх положень свого ходу, траковий ланцюг лежить в жолобі одношарово від середини лави до комбайна, петля відсутній. При русі комбайна в інше крайнє положення кабелеуклад-чик складається в жолобі конвеєра у два шари, утворюючи петлю, яка переміщається за комбайном. При підході до крайнього положення кабелеукладач, перекинувшись на 180° у вертикальній площині, укладається в один шар в інший иоловине жолоби конвеєра, петля відсутній. При русі комбайна назад цикл робіт повторюється. Треба постійно стежити за нормальним становищем кабелеукладача при роботі комбайна.

Категорично забороняється обіг людей але ставу, перехід їх через вибійний конвеєр під час його роботи і спуск будь-яких предметів по забійному конвеєру при роботі комбайна.

При розвантаженні, пересувці і розпірці секцій кріплення машиніст кріплення повинен перебувати під сусідній распертой секцією і звідти керувати пересування секцією. Присутність в зоні разгружаемой секції сторонніх яєць не дозволяється. Забороняється одночасна пересувка двох розташованих поруч секцій. При пересувці секції слід уникати значного відриву верхнього перекриття від покрівлі пласта з-за небезпеки відшарування слабких порід. Щоб уникнути викривлення конвеєрного ставу пересування секції слід проводити на повний хід гидродомкрата. Уступи в ґрунті і покрівлі пласта після проходу комбайна перед пересувкою секцій кріплення не допускаються. Необхідно своєчасно зачищати ґрунт шару, щоб виключити установку секцій на штыбовую подушку, і стежити за правильною їх установкою {без перекосів). Категорично забороняється прохід людей по дорозі між забоєм і конвеєром.

Рукоятка пульта управління комплексом у штреку і рукоятка гідророзподільника секцій кріплення по закінченні роботи повинні бути поставлені в нейтральне положення.

Заміну робочої рідини в гідросистемі і чистку баків насосної станції необхідно проводити один раз в три місяці. Блок фільтрів і фільтри, встановлені в блоці керування секцією, слід промивати один раз на місяць, а всі ремонтні роботи, пов'язані з гідросистемою, проводити так, щоб гідросистема не засмічувалась. Робочу рідину доставляють "а ділянка на закритій тарі.

Всі механізми комплексу необхідно своєчасно змащувати згідно заводським інструкцій. Профілактичний огляд і ремонт повинні здійснювати ретельно і вчасно відповідно до розробленого графіка.

Особливу увагу слід приділяти справного стану електроустаткування, механічних та електричних блокуваннях, дотримання умов взрывобезопасносги. Ремонтувати електрообладнання можуть тільки електрослюсарі-, при цьому на пусковий електроапаратурі повинен бути вивішений звуковий плакат "Не включати - працюють людиЬ. Огляд і ремонт обладнання дозволяється тільки після відключення від мережі.

 

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. Абонентське обладнання для відеоконференц-зв'язку
  3. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
  4. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  5. Алгоритм моделювання систем масового обслуговування
  6. Алгоритм розрахунку та підбору технологічного обладнання
  7. Аналіз використання обладнання.
  8. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  9. Аналіз технічного рівня підприємств побутового обслуговування.
  10. Апаратура, обладнання та матеріали
  11. Апаратура, обладнання та матеріали
  12. Багатоканальні системи масового обслуговування




Переглядів: 891

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: установки Бурошнекові БШУ. Призначення, конструкція, принцип дії. | Заняття . Лекція № .

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.