Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Лікувально-оздоровчі міста регіону

Трускавець–широковідомий бальнеологічний курорт з 1827 р. Розташований він за 110 км від Львова. У живописній місцевості передгір’я Карпат на висоті 260–409 м над р.м. Клімат Трускавця типовий для Східних Карпат: досить тепле літо, порівняно м’яка зима, рання весна та суха і тепла осінь. Найбільше теплих і сонячних днів у липні і серпні. Тоді середньомісячна температура сягає + 20°. Грудень і січень – найхолодніші, але їх середня температура не падає нижче ніж - 15. Річна кількість опадів коливається від 700–1200 мм/рік [1]. Загалом клімат тут м’який, без різких температурних коливань, і на нього не впливають вітри. Атмосферний тиск здебільшого сталий.

Трускавець - найбільший бальнеологічний курорт. Серед 14 природних джерел мінеральних вод найвідоміша гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва слабомінералізована вода – «Нафтуся». Ця унікальна й дуже ефективна цілюща вода містить мікрофлору з біологічно активними речовинами й швидко втрачає лікувальні властивості у разі контакту з повітрям. Тому її не можна транспортувати і потрібно вживати тільки біля бювету. Вона має сечогінні і болевгамовуючі властивості, стимулює жовчогінну функцію, дає значний терапевтичний ефект при сечокам’яних недуг, під час захворювань печінки, жовчогінних шляхів у разі порушень сольового обміну та при цукровому діабеті. Інші джерела хлоридно-сульфатно-натрієвого складу використовують при шлунково-кишкових захворюваннях. Серед них популярні «Марія», «Софія», «Броніслава». А джерело «Юзя», яке ще називають джерелом молодості, здобуло заслужене визнання у жінок. Воно містить речовини гліцеринового походження. Цілюще впливає воно на шкіру і надає їй особливої еластичності. Унікальні поклади «гірського воску» - озокериту – з Бориславського родовища – дали змогу створити новий напрям - озокеритотерапію. Про цілющі властивості мінеральних вод Трускавця ще в 1578 р. писав королівський лікар Войцех Очко. Але як курорт Трускавець почав діяти з 1827 р. з відкриття перших 8 ванн. Для промислового розливу - вода наближена за складом до нафтусі «Трускавецька». Тут існує мережа лікувально-оздоровчих закладів з різноманітними процедурами: електрофізіотерапевтична, бальнофізіотерапевтичні, озокеритні лікарні; клініко-діагностична, біохімічна, бактеріологічна і радіологічна лабораторії.

Серед 19 санаторіїв найкращий - «Кришталевий палац». На його території розташована президентська вілла, де зупиняються вищі особи держави. Бювети розташовані в чудовому парку (XIX ст.), а серед старих дерев’яних вілл виділяється вілла «Гопляна» (1928). Вона виконана в польському народному закопанському стилі. Її відвідували чимало видатних людей. Тепер тут розташований художній музей Михайла Біласа. У місті є монастир і діючий Успенський костел.

Проте не можна обмежувати свій відпочинок лише санаторіями. У місті діє курортна зала на 1 тис. місць палацу Культури, який часто відвідують популярні артисти; 2 кінотеатри, планетарій, атракціон. Весь Трускавець нагадує великий лісопарк. До того ж, із північно-західного боку до нього примикає живописне урочище Липки, а з півдня - лісовий масив Помірки, в якому причаїлося невеличке озеро. На околиці височать заліснені узгір’я Глорієтта та Бабина гора з рідкісними рослинами: арніка, тирличі. Діє тут і бюро подорожей та екскурсій. Особливо популярна серед гостей курорту екскурсія у село І. Франка (Нагуєвичі). Можна побувати біля пам’ятника письменника, на місці, де була батьківська оселя, біля сторічного дуба І. Франка.

Працює у Трускавці 18 профспілкових і відомчих са­наторіїв, серед них - дитя­чий; 16 пансіонатів, 2 бювети мінеральних вод. У місті є Музей історії курорту. Розвину­тий тут народнохудожній промисел - різьблення по дереву, плетення, вишивка. Серед об’єктів туризму - пам’­ятки архітектури початку ХХ ст.

 


Читайте також:

  1. Або спеціаліста з профпатології міста (області), завідуючого відділен1
  2. Античні міста – поліси, їх культура в українських землях.
  3. Античні міста-держави на півдні України, їх культурні традиції.
  4. Античні міста-держави Північного Причорномор'я
  5. Античні міста-держави Північного Причорномор'я
  6. Античні міста-держави Північного Причорномор’я
  7. Античні міста-держави Північного Причорномор’я.
  8. Античні рабовласницькі міста-держави Північного Причорномор'я.
  9. Бюджети місцевого самоврядування – це бюджети територіальних громад сіл, їх об’єднань, селищ, міст (у тому числі районів у містах)(ч.3 ст.5 БК України).
  10. Вдосконалення нормативно-правової бази міста на етапі переходу до інформаційного суспільства
  11. Використання мережі Інтернет екстремістами і терористами
  12. Виробнича інфраструктура регіону




Переглядів: 438

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Список рекомендованої літератури | Яремче, Ворохта, Вижниця, Славське – цілорічні міста відпочинку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.