Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Плани – поточні і перспективні

Правова робота повинна плануватися в усіх галузях підприємництва та в інших СГ. Як правило, плани складаються поточні і перспективні, можуть бути місячними, кварталь­ними, піврічними і річними. Питання строку планування визначаються ЮС самостійно.

У процесі планування завдань, які стоять перед ЮС, вони конкретизуються при складанні та виконанні окремих заходів із зазначенням строків виконання запланованих правових робіт і відповідальних за виконання осіб — праців­ників ЮС та інших структурних підрозділів СГ.

Поточна правова робота — це візування проектів наказів, роз­поряджень, рішень, постанов, розгляд заявлених претензій і по­зовів, участь і виступ у судових засіданнях суду загальної юрис­дикції або господарського суду, прийом громадян та надання їм, а також спеціалістам СГ юридичних консультацій. До речі, вона не планується і виконується у разі потреби.

Слід звернути увагу і на те, що єдиної системи і методики планування правової роботи для всіх СГ дотепер немає.

Всі плани роботи ЮС обов'язково погоджу­ються з керівником підприємства, господарства, установи або органу управління.

Як свідчить практика ЮС низки СГ, правову роботу слід планувати за такими основними роз­ділами: (1) проведення правової роботи, пов'язаної з правовим обслу­говуванням апарату управління; (2) здійснення методичного керівництва ЮС на місцях і організація правового обслуговування; (3) здійснення перевірки дотримання законодавства в безпосередньо підвідомчих організаціях; (4) здійснення заходів щодо організації підвищення кваліфікації юристів та навчання кадрів інших структурних підрозділів; (5) проведення заходів із пропаганди та інформації законодавства; (6) вивчення і узагальнення практики застосування законодавства; (7) узагальнення і аналіз наслідків розгляду спорів; (8) узагальнення практики та надання методичної до­помоги щодо видання локальних актів по підприємству.

На підставі узагальнень і аналізів готуються відповідні рекомендаційні листи зі складання кожного розділу плану з урахуванням особливостей виконання окремих видів запланованих заходів. В узагальненні і плануванні юридичної роботи не можна до­пускати шаблону.

Плани правової роботи повинні відображати особливості вирішення основних господарських, фінансових та інших проблем СГ і визначати комплекс першочергових правових питань, вирішення яких необхідне для забезпечення законності в конкретному суб'єкті господарювання, поліпшення правовими засобами його економічної ефективності. Необхідність включення тих чи інших заходів у план ро­боти ЮС залежить від наслідків узагальнення судової практики розгляду конкретних справ місцевими судами та господарськими судами, виявлення документальною перевіркою недоліків у фінансово-господарській діяльності, організації до­говірної роботи, аналізу інших сфер правової роботи за певний період. Така необхідність почасти виникає у зв'язку із введенням у дію або внесенням змін та доповнень у законодавчі та інші нормативні акти, які регламентують порядок укладання госпо­дарських та інших договорів, порядок приймання товарів за кількістю та якістю, порядок вирішення претензій та позовних справ, створення нових організаційно-правових форм тощо, та інші заходи, які стосуються питань правового регулювання фінансово-господарської та підприємницької діяльності певного СГ.

Нерідко в практиці ЮС виникає необхідність здійснення цілого комплексу заходів, спрямованих на вирішен­ня одного із загальних питань та завдань ЮС і складання окремого плану таких заходів. У такому випадку ок­ремий план включається в загальний план роботи ЮС як його складова.

Велике значення для правильної організації юридичної робо­ти має здійснення контролю за виконанням планів. Оператив­ний контроль за строками, якістю і ефективністю проведення працівниками ЮС заходів здійснює керівник ЮС або головний юрисконсульт. Як правило, вико­нання позапланових заходів окремі керівники ЮС оформляють доповідною запискою або інформацією на ім'я ке­рівника СГ, або їх заслуховують на засі­даннях колегії, на виробничих нарадах чи на семінарах. У більшості випадків затвердження плану роботи ЮС на наступний квартал або рік проводиться шляхом підбиття підсумків роботи за минулий запланований період. Таке підбит­тя підсумків дозволяє виявити і врахувати упущення та недоліки в роботі кожного працівника ЮС.

Юридичні служби вищих організацій здійснюють такий кон­троль при проведенні систематичних виробничих нарад, конфе­ренцій і семінарів. На них за наслідками ознайомлення з орга­нізацією правової роботи, проведення перевірок та складання інформації про проведену правову роботу вживаються конкретні заходи щодо виявлення та ліквідації недоліків у плануванні і ви­конанні планів роботи юридичними службами.

Також рекомен­дується, на які основні вимоги ЮС слід зверта­ти увагу: систематичність планування; взаємозв'язок перспек­тивного і поточного планування з майбутнім і попереднім плануванням; зв'язок планування завдань ЮС і конкретними обставинами того чи іншого СГ, з виробничими планами; комплексність планів і цілеспрямованість з іншими службами; планування основних і ефек­тивних для наслідків діяльності організації, установи, господар­ства і реальних із виконання заходів; конкретність, повнота і чіткість формулювань для планування; координація заходів іншими структурними підрозділами та громадськими організаціями СГ; належний і дієвий контроль за виконанням планових завдань ЮС СГ.

 


Читайте також:

  1. Видатки на господарські потреби та інші поточні видатки
  2. Видатки усіх бюджетів поділяються на поточні і видатки розвитку.
  3. Генеральні плани промислових підприємств. Планування та забудова виробничого майданчику.
  4. ГЕНПЛАНИ ОЧИСНИХ СПОРУДЖЕНЬ І СХЕМИ ВИСОТНОГО РОЗТАШУВАННЯ ОЧИСНИХ СПОРУДЖЕНЬ .
  5. Довгострокові фінансові інвестиції – це інвестиції, які не можуть бути класифіковані як поточні.
  6. Довгострокові фінансові інвестиції – це інвестиції, які не можуть бути класифіковані як поточні.
  7. Економічні наслідки Першої світової війни для окремих країн. Версальська система. Плани Дауеса та Юнга. Світова економічна криза 1929—1933 рр. Варіанти виходу з неї
  8. Навчальні плани і програми.
  9. Отже, можна зробити такі узагальнення і визначити перспективні тенденції розвитку венчурного підприємництва в Україні.
  10. Охарактеризуйте плани і політику сусідніх держав щодо України напередодні та на початку Другої світової війни.
  11. Перспективні додатки і технології баз даних інформаційних систем
  12. Перспективні засоби і напрямки розвитку інформаційних систем




Переглядів: 1380

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
При плануванні правової роботи необхідно враховувати її обсяг і характер, кількість юристів та їхню кваліфікацію. | ПИТАННЯ 4.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.