Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Біоекономіка сільського господарства, основні напрями та тенденції розвитку.

Біоекономіка – це практична наука про методи господарювання, заснованої на біотехнології, а також використанні відповідної нововиявленої сировини для виробництва енергії і матеріалів.

Основними напрямами біоекономіки є:

1) У соціальній сфері – це диверсифікація економіки у с/г і її зростання.

Розвиток сільських регіонів і покращення соціальної ситуації в містах. Покращення здоров’я людини, екології та якості життя.

2) В економічній сфері – зниження собівартості продукції, більш ретельний контроль за її властивостями, поява нових виробів і ринків їхнього збуту, зниження залежності, торгівлі від енергоресурсів.

3) В екологічній сфері – запобігання забрудненню навколишнього середовища, зниження обсягів викидів газів та інших отруйних речовин.

4) Створення нових матеріалів і палива, використання продуктів багаторазового споживання і методів комплексної переробки сировини.

53. Інноваційна діяльність аграрних підприємств

Інноваційна діяльність є важливою складовою системи заходів, щодо прискорення розвитку с/г, підвищення його конкурентоспроможності і ефективності. На даний час інноваційна діяльність в с/г суттєво уповільнилась.

У найширшому розумінні агроінновація – це нововведення, що реалізується в аграрній сфері і характеризується як системні впровадження результатів науководослідної роботи, що приводять до позитивних якісних та кількісних змін у характеристиці взаємозв`язків між біосферою та техносферою, а також поліпшують стан навколишнього середовища та перетворюють процес функціонування та розвитку виробничогосподарської системи АПВ(агропромислового виробництва) в напрямі підвищення ефективності, стійкості та системної якості.

Специфіку інновацій в агросекторі зумовлено особливостями самого сільського господарства.
Нині ключовою є проблема залучення інвестиційних ресурсів в інноваційний розвиток та їх раціонального використання для подальшого економічного розвитку аграрного виробництва.
Нині постало важливе питання визначити ефективний шлях подальшого розвитку агропромислової сфери регіонів відповідно до тих напрямів, які визначені для розвитку держави.Це можливо через створення холдингів.

54. Біотехнології і їх використання в с/г

Біотехнологія – це сукупність промислових методів, які застосовують для виробництва різних речей з використанням живих організмів, біотехнологічних процесів чи явищ.

Біотехнологію поділяють на 2 розділи:

· Традиційна – (входять технологічна мікробіологія, та технічна,біохімічна, інженерна ензимологія) – заснована на ферментації. За останні 30 років виник ряд нових виник ряд нових виробництв, що базуються на використанні різних міцеліальних грибів, дріжджів, бактерій.

· Нова – м.о. використовують для отримання деяких нуклеотидів і цитохромів. Вони є продуцентами вітамінів В2 і В12, які використовують для синтезу бета-каротину. Широко використовують полісахариди, отримані в значній кількості завдяки ряду мікроорганізмів.

Одним з найбільш перспективних напрямків традиційної біотехнології є використання мікроорганізмів як один з засобів захисту рослин від шкідників. Це перш за все антибіотики - вони в основному добре розчиняються в воді, досить стійкі до навколишнього середовища.

Біотехнологія забезпечує принципово нові підходи до поліпшення здоров'я тварин і продуктивності худоби і свійської птиці. Це поліпшення можливе за рахунок удосконалення діагностики, лікування та профілактики захворювань; використання високоякісних кормів, вироблених із трансгенних сортів кормових рослин; а також за рахунокпідвищенняефективностівиведенняновихпорід.
Сучасна ветеринарна промисловість володіє величезним набором засобів для профілактики і лікування захворювань, потенційно здатних викликати епізоотії і загибель сільськогосподарського поголів'я. Своєчасна діагностика і лікування в комбінації з активними профілактичними заходами сприяє зниженню витрат на виробництво продуктів харчування, а також поліпшенню стану здоров'я тварин в цілому і, відповідно, підвищеннюбезпекихарчовихпродуктів.
- Біотехнологія дозволяє фермерам негайно діагностувати за допомогою тестів на основі ДНК-типування та визначення наявності антитіл наступні інфекційні захворювання: бруцельоз, псевдобешенство, пронос, ящур, лейкоз птахів, коров'ячий сказ і трихіноз;
- Незабаром ветеринари отримають в своє розпорядження біотехнологічні засоби для лікування різних захворювань, в тому числі ящуру, свинячий лихоманки і коров'ячого сказу;
- Нові біологічні вакцини використовуються для захисту тварин від широкого спектру захворювань, включаючи ящур, пронос, бруцельоз, легеневі інфекції свиней (плевропневмонію, пневмонічний пастерельозу, ензоотичного пневмонію), геморагічну септицемію, пташину холеру, псевдочуму свійської птиці, сказ і інфекційні захворювання вирощуваноївштучнихумовахриби;
- Активна робота ведеться над створенням вакцини проти африканського захворювання худоби, що отримав назву лихоманки Східного узбережжя. У разі успіху ця вакцина стане першим препаратом для боротьби з найпростішими і одночасно першим кроком на шляху дорозробкипротималярійноївакцини;
- Молекулярні методи ідентифікації патогенів, такі як геномна дактилоскопія, дозволяють спостерігати за поширенням захворювання усередині стада і від популяції до популяції і ідентифікуватиджерелоінфекції;
- Генетичний аналіз патогенезу захворювань тварин веде до поліпшення розуміння факторів, що викликають захворювання не тільки тварин, а й людини, і підходів до контролюнадними;
- Поліпшені за допомогою біотехнології сорти кормових рослин забезпечують підвищення поживності кормів за рахунок додаткового змісту в них амінокислот і гормонів, які призводять до прискорення росту тварин і підвищення їх продуктивності. Біотехнологічні прийоми дозволяють підвищити засвоюваність грубих кормів. Вчені працюють над новими сортами рослин з метою створення їстівних вакцин для сільськогосподарських тварин. У найближчому майбутньому фермери отримають можливість годувати свиней генетично модифікованою люцерною, стимулюючою специфічний імунітет до небезпечноїкишковоїінфекції.
- Дослідники працюють над вакциною, яка могла б послужити альтернативою кастрації худоби. Телят каструють з метою зниження агресії, а поросят - щоб уникнути появи специфічного запаху, що робить неїстівним м'ясо некастрованих кабанів. Нова вакцина забезпечить стерилізацію тварин без хірургічного втручання, не надаючи при цьому негативноговпливунарісттварин.
Крім діагностичних тестів, вакцин і лікарських препаратів, що використовуються для підтримки здоров'я сільськогосподарських тварин, біотехнологія грає все більш важливу роль у виведенні нових порід. Методи генетичного картування дозволяють виявляти генетично стійких до різних захворювань тварин і використовувати їх в селекційних проектах для отримання здорового стійкого до хвороб потомства.

55. Нанотехнології та перспективи їх розвитку

Нанотехнології спроможні зробити революцію в сільському господарстві. Молекулярні роботи здатні будуть проводити їжу, замінивши сільськогосподарські рослини і тварин. Приміром, теоретично можливо виробляти молоко прямо з трави, минаючи проміжну ланку - корову. Подібне «сільське господарство» не буде залежати від погодних умов і не буде мати потребу в важкій фізичній праці. А продуктивності його вистачить, щоб вирішити продовольчу проблему раз і назавжди. Однак поки що перехід від виробництва в лабораторії до масового виробництва загрожує значними проблемами, а надійну обробку матеріалів у наномасштабі потрібним чином все ще дуже важко реалізувати з економічної точки зору.

Нанотехнології здатні також стабілізувати екологічну обстановку. По-перше, за рахунок насичення молекулярними роботами-санітарами, що перетворюють відходи діяльності людини у вихідну сировину, а по-друге, за рахунок переведення промисловості і сільського господарства на безвідходні нанотехнологічні методи. Наприклад, в перспективі наноматеріали дозволять багаторазово знизити вартість автомобільних каталітичних конверторів, що очищають вихлопи від шкідливих домішок, оскільки з їх допомогою можна в 15-20 разів знизити витрату платини та інших цінних металів, які застосовуютьсявцихприладах.
Будуть створені електричні магістральні кабелі на вуглецевих нанотрубках, які будуть проводити струм високої напруги краще мідних проводів, будуть міцніше в 10 разів і при цьомуважитивп'ять-шістьразів 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. II. Основні засоби
  3. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  4. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  5. VII. ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ У ХХ ст.
  6. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  7. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  8. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  9. Актуальні тенденції організації іншомовної освіти в контексті євроінтеграції.
  10. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  11. Аналіз і прогнозування кон'юнктури ринків сільськогосподарської продукції
  12. Анатомо-фізіологічні основи статевого розвитку.




Переглядів: 969

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інноваційна політика держави та принципи її регулювання. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.