Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Перша допомога при переломах, звихненнях, ударах, розтягуванні зв'язок

 

При переломах, звихненнях, ударах i розтягуванні зв'язок та інших травмах потерпілий зазнає гострого болю, що різко посилюється при спробі змінити положення пошкодженої частини тіла. Інколи кидається в очі неприродне положення кінцівки i скривлення її (при переломі) в незвичайному місці.

Найголовнішим моментом в наданні першої допомоги як при відкритому переломі (після зупинки кровотечі i накладанні стерильної пов'язки), так i при закритому переломі є іммобілізація (створення спокою) пошкодженої кінцівки. Це значно зменшує біль i відвертає подальше зміщення кісткових відламків. Для іммобілізації використовуються готові шини, а також палка, дошка, лінійка, шматок фанери тощо.

До місця травми необхідно прикладати „холод" (гумовий пузир з снігом, льодом, холодною водою, холодні примочки тощо) для зменшення болю.

 

6.1 Пошкодження голови.

При падінні, ударі можливі переломи черепа (ознаки: кровотеча з вух i роту несвідомий стан) або струс мозку (ознаки: головний біль, нудота, блювання, втрата свідомості).

Перша допомога: потерпілого необхідно покласти на спину, на голову покласти тугу пов'язку прикласти „холод", забезпечити повний спокій до прибуття лікаря.

 

6.2 Пошкодження хребта.

Ознаки: різкий біль в хребті, неможливо зігнути спину i повернутися.

Перша допомога: обережно, не піднімаючи потерпілого підсунути під його спину широку дошку, двері зняті з петель, або повернути потерпілого обличчям униз i стежити, щоб при перевертанні його тулуб не прогинався для запобігання пошкодження спинного мозку. Транспортувати потерпілого треба також на дошці або в положенні обличчям униз.

 

6.3 Перелом кісток тазу.

Ознаки: біль при промацуванні тазу, біль в паху, неможливість підняти випрямлену ногу.

Перша допомога: під спину потерпілого необхідно підсунути широку дошку, покласти його в положення „жаба", тобто зігнути його ноги в колінах i розвести в сторони, а стопи зсунути разом, під коліна підкласти валок з одягу. Не можна завертати потерпілого на бік, саджати та ставити на ноги (для запобігання пошкодження внутрішніх органів).

 

6.4. Перелом i звихнення ключиці.

Ознаки: біль в області ключиці, що посилюється при спробі руху плечовим суглобом, явно виражена припухлість.

Перша допомога: покласти в пахвову западину з пошкодженої сторони невеликий жмуточок вати, прибинтувати до тулубу руку, зігнути в лікті під прямим кутом, підвісити руку до шиї хусткою або бинтом. Бинтувати слід від хворої руки на спину.

 

6.5 Перелом і звихнення кісток кінцівки.

Ознаки: біль в кістці, неприродна форма кінцівки, рухливість в місці, де немає суглобу, скривлення (за наявності перелому зі зміщенням кісткових відламків: припухлість.

Для надання першої допомоги несуттєво перелом чи звихнення у потерпілого, оскільки у всіх випадках необхідно забезпечувати повну нерухомість пошкодженої кінцівки. Не можна намагатися самому вправити звихнення, зробити це може тільки лікар. Найбільш спокійне положення кінцівки або іншої частини тіла необхідно створити також під час доставки до лікувальної установи.

При накладанні шини обов’язково слід забезпечити непорушність принаймні двох суглобів – одного вище, іншого нижче місця перелому, а при переломі великих кісток – навіть трьох. Центр шини повинен знаходитись біля місця перелому. Шинна пов'язка не повинна здавлювати великі судини, нерви i виступи кісток. Краще обгорнути шину м'якою тканиною i обмотати бинтом. Фіксують шину бинтом, хусткою поясним ременем тощо. За відсутності шини слід прибинтувати пошкоджену верхню кінцівку до тулуба, а пошкоджену нижню кінцівку до здорової.

При переломі i звихненні плечової кістки шини треба накладати на зігнуту в ліктьовому суглобі руку. При пошкодженні верхньої частини плечової кістки шина повинна захопити два суглоба – плечовий i ліктьовий, при переломі її нижнього кінця – променезап'ястовий. Шину треба прибинтувати до руки, руку підвісити на хустці або бинті до шиї.

При переломі i звихнені передпліччя шину (шириною з долоню) слід накладати від ліктьового суглоба до кінчиків пальців, вклавши в долоню потерпілого щільний жмуточок з вати, бинту, який потерпілий немов би тримає в кулаку. За відсутності шини руку можна підвісити на хустці до шиї. Якщо рука (при звихненні) відстає від тулуба, між рукою i тулубом слід покласти щось м'яке (наприклад пакунок з одягу).

При переломі i звихнені кісток кисті i пальців рук, кисть слід прибинтувати до широкої шини так, щоб вона починалась з середини передпліччя, а кінчалась у кінця пальців. В долоню пошкодженої руки слід покласти жмуток вати, бинт тощо, щоб пальці були злегка зігнуті. Руку підвісити на хустці або бинті до шиї.

При переломі або звихненні стегнової кістки потрібно скріпити хвору ногу шиною з зовнішньої сторони так, щоб один кінець шини доходив до пахви, а інший досягав до п'яти. Другу шину накладають на внутрішню сторону пошкодженої ноги від промежини до п'яти. Цим досягається повний спокій всієї нижньої кінцівки. Шини слід накладати по можливості не піднімаючи ноги, а притримуючи її на місці i прибинтувати в декількох місцях (до тулуба, стегна, голені), але не після i не в місці перелому.

При переломі або звихненні кісток гомілки фіксуються колінний i гомілковостопний суглоб.

 

6.6. Перелом ребер.

Ознаки: біль при диханні, кашлі i русі.

Перша допомога: туго забинтувати під час видиху.

 




Переглядів: 678

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перша допомога при кровотечі. Види кровотеч. | Зміни лабораторних тестів під впливом фармакологічних засобів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.