Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Початкові уроки розділу «Робота з презентаціями».

Вчитель інформатики ЗОШ№15, м. Кам'янець-Подільський

Воронюк Ольга Юріївна

УРОК 17

тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок

Тема:Знайомтеся - презентація

Мета.

o навчальна: ознайомити учнів з поняттям презентації, комп'ютерної презентації; формувати навички перегляду слайдів презентації за допомогою редактора презентацій;

o розвиваюча: розвивати увагу, спостережливість, логічне і образне мислення;

o виховна: виховувати самостійність, розширювати кругозір.

Обладнання:заготовлені презентації на різні теми, роздаткові матеріали, презентація вчителя.

Хід уроку:

I. Організація класу.

Привітання. Визначення відсутніх.

Промовляємо разом девіз нашого уроку, записаний на дошці:

Не просто слухаю, а чую.

Не просто дивлюся, а бачу.

Відповідаю та міркую.

Працюю плідно і не плачу!

II. Розминка

Бліц-опитування

° Що таке Інтернет?

° Де в житті необхідне використання Інтернету?

° Наведіть приклади розумної роботи в мережі? (за поданими слайдами презентації визначити правильну і неправильну поведінку)

III. Вивчення нового матеріалу(презентація).

1. Актуалізація опорних знань.

На зимові канікули учням було запропоновано фіксувати (фото, записи…) найкращі свої враження від відпочинку, щоб поділитися ними з класом.

Перевірка творчих робіт – звіти учнів.

2. Мотивація навчання

Учитель. А скажіть-но, діти, як би ви назвали свої виступи? (учнівські варіанти відповідей). Чи хотілося б, щоб ваші враження вам допомагав демонструвати комп'ютер?

3. Повідомлення теми і мети.

Сьогодні ми взнаємо нове поняття, яким можна назвати ваші звіти і навчимося переглядати за допомогою комп'ютера роботи інших. Тема уроку — «Знайомтеся - презентація».

4. Пояснення матеріалу (з елементами бесіди).

Отже, ви зрозуміли, ваші виступи можна назвати презентаціями – представленнями новинок, цікавостей.

Методичний прийом «Мозковий штурм». Запропонуйте мені визначення цього поняття з вашої точки зору. І що на ваш погляд є комп'ютерна презентація? (учнівські варіанти відповідей).

Молодці! Ви правильно зрозуміли суть. А тепер ознайомимось з новим поняттям докладніше.

Робота з підручником (п.17, ст.78): читання тексту ланцюжком вголос по абзацах.

Робота в зошитах з друкованою основою. Виконати завдання 2, 3.

Фізкультхвилинка.


Часу гаяти не варто.

Руки кладемо на парти.

Сонце, діти, вже високо,

Всі вдихаємо глибоко.

Руки разом опускаєм

І потужно видихаєм.

В другій вправі для дітей

Руки ставим до плечей.

Руки вгору почергово –

Вправу зробимо чудово.

Чітко руки піднімаєм,

Пальці угорі стискаєм.

Руки вже над головою,

Тож дивись перед собою.

Виправляємо хребет,

Лікті зводимо вперед.


IV. Закріплення вивченого матеріалу.

Робота з комп’ютером. Перегляд презентацій групами.

Бесіда по правилам техніки безпеки. Учні пригадують відомі їм правила.

Перегляньте запропоновані вчителем презентації, користуючись рекомендаціями підручника на ст. 80. Поділіться враженнями.

Фізкультхвилинка для очей.

Заплющити очі на кілька секунд і погладити пальчиками. Повторити 4-5 разів.

Швидко покліпати очима, закрити їx i посидіти спокійно, повільно рахувати до 5. Повторити 4-5 раз.

Типові питання до уроку

• Що означає слово презентація?

• Що таке комп'ютерна презентація?

• Для чого призначені слайди?

• Як переглядати презентації?

Розвиток логічного мислення

o Для розумників і розумниць (виконати завдання з презентації)

o Вправи-думайлики: Відгадайте слова, які відрізняються тільки однією літерою (метаграми):

Це по мені прожитий вік

Рахує кожний чоловік,

Лиш «А» собі я доточу,

Як по долині потечу!

(Рік - ріка)

Ви, дітки, враз пізнаєте мене.

Я - сильний вітер, що дерева гне.

Склад «ки» допишете в кінці -

Солодкі вийдуть корінці.

(Буря - буряки)

Хоч росту я із землі,

Дам зерно лише тоді,

Коли вдосталь є води.

А якщо з кінця мене читати,

Продуктом харчовим молочним можу стати.

(Рис - сир)

Хвилинка-цікавинка

Отже, ми вияснили протягом уроку, що захід, на якому відбувається представлення чого-небудь нового: ідей, проектів, продукції, товару тощо, отримав назву презентація (англ. presentation - представлення). Для покращення сприйняття повідомлень доповідачі здавна використовували ілюстративний матеріал. Особливо широке розповсюдження отримали графопроектори (англ. overhead projector - верхній проектор), які надавали доповідачу можливість за рахунок швидкої зміни плівок, накладання одного зображення на інше, додавання рукописних пояснень і малювання ліній взаємозв'язку зробити презентацію більш динамічною, оперативно реагувати на запитання слухачів.

V. Домашнє завдання

Опрацювати п.17. Виконати завдання і дати відповіді на питання 1-4 на ст.80, в зошиті на ст. вправи 1,4 – обов'язкові, інші за бажанням.

Творче завдання. Скласти план презентації про життя класу за зразком на ст. 81

VI. Підсумок уроку. Підсумкова бесіда.

Чи сподобався урок? (червона чи зелена картка)

Що запам'яталося найкраще?


Читайте також:

  1. N Уроки класного читання
  2. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  3. Бібліотечні уроки (повідомлення творчої групи).
  4. Варіанти завдань для виконання розділу 2
  5. Вибір теми правового розділу
  6. Види та жанри образотворчого мистецтва, методика ознайомлення з ними у початковій школі.
  7. Визначення часу початку руху частини, підрозділу із вихідного району
  8. Вимоги до структури розділу «Туристична галузь, туристичне підприємство, туристичні послуги»
  9. Висновки до другого розділу
  10. Відповідно до розділу 5 Тимчасового регламенту Кабінету Мі­ністрів України концепція повинна мати шість розділів.
  11. Відчуття, сприймання як початкові рівні пізнання
  12. Глава 8. УРОКИ ЧТЕНИЯ В СОВРЕМЕННОЙ ШКОЛЕ




Переглядів: 551

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ | Вчитель інформатики ЗОШ№15, м. Кам'янець-Подільський

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.