Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






РІЗНІ ВИДИ КИШЕНЬ ТА СПОСОБИ ЇХ ОБРОБКИ.

Зазвичай, майже всі брюки шиють із кишенями. Ця проста деталь одягу може бути справжньою улюбленицею моди. Сьогодні модельєри пропонують найрізноманітніші кишені: накладні, внутрішні, «у рамку», з листочкою, і навіть кишені-книжки. Від звичайних накладних вони відрізняються тим, що можуть значно збільшуватися в об'ємі за рахунок бейки, яка відділяє їх від поверхні самої речі. Кишені-гаманці кріпляться до пояса спідниці або штанів, вони бувають досить великих розмірів. Лійкоподібні кишені найчастіше роз­міщують збоку на вільних літніх брюках.

Велику кількість комбінованих кишень пропонує сучасна мода: одна на одній, одна всередині іншої, накладна, а у ній внутрішня тощо. Кишені мо­жуть бути розміщені і на передніх половинках брюк, і на задніх, вище і ниж­че коліна, на поясі, у швах тощо.

Ми з вами сьогодні розглянемо різні види кишень і навчимося шити один із цих видів. А ось як і скільки їх використовувати у виробах — справа вашого смаку.

Розрізняють такі види кишень:

а) накладні;

б) прорізні;

в) у швах.

Розрізняють такі способи обробки кишень:

• обробка кишень у швах;

• у швах закритою листочкою;

• у швах поясом;

• у швах із підрізом і клапаном;

• різні накладні кишені (з клапаном, із зустрічною складкою, з боко­вими складками);

• кишеня з підкрійним бочком тощо.

Накладні кишені

Такі кишені виконують з основного матеріалу, але в деяких випадках дуже ефектно виглядають накладні кишені з оздоблювального матеріалу. Для зміцнення входу в кишеню дають прокладку з полотна або флізеліну. Верх­ній зріз накладної кишені обробляють припуском (рис. 22а) або обшивкою (рис. 226). Бічні і нижні зрізи накладної кишені підгинають, запрасовують по намічених лініях і настрочують на половинки брюк на певній відстані від краю залежно від моделі (рис. 22в).

Рис. 22. Обробка накладної кишені Прорізні кишені

Найпоширенішими прорізними кишенями є кишені в рамку (рис. 23) і з листочкою, розміщені вертикально, горизонтально або під кутом.

 

 

Рис 23 Обробка прорізних кишень

 

Обробляють прорізні кишені в брюках так само, як і в платтях і спідницях. Різниця тільки у тому, що для уникнення розтягування кишені під лінію входу в неї з вивороту дають підкладку. Вона потім пришивається разом із листочкою і обшивкою. Верхні зрізи підкладки кишені повинні доходити до верхніх зрізів брюк і потрапляти у шви обробки

пояса.

Кишені у швах передніх половинок брюк

Такі кишені мають різну конфігурацію (мал. 24). Бічна частина перед­ньої половинки є також і підзором, тому її викроюють на 5 см ширшою. Біч­ну частину накладають на мішковину кишені і настрочують, попередньо обметавши зріз.

Верхню частину кишені розміщують на основній частині передньої по­ловинки, обробляють обшивкою, викроєною за формою кишені (рис. 25). Можна також обробити припуском, вклавши між основною деталлю і обши­вкою підкладку кишені.

Підзор нижньої і обшивка верхньої сторін кишені можуть бути викроєні з основної тканини разом з однією частиною підкладки кишені. Зрізи підкла­дки кишень обметують на спеціальній машині, а зшивають подвійним швом.

 

 

Рис. 24. Види кишень у Рис. 25. Обробка кишень у

швах передніх швах передніх

половинок брюк половинок брюк


Інструкційна картка № 1.

Обробка накладної кишені із зборками чи складками

 

Назва операції Технічні умови виконання, графічне зображення операції
1. Утворити зборки або закласти складочки. По верхньому краю накладної кишені за моделлю.
2.Обробити бічні сторони і нижній край кишені. Якщо є припуски, перегнути на виворітний бік і запрасувати, а овальні краї кишені обробити обшивкою, яку викроюють залежно від форми кишені.
3. Запрасувати смужку тканини для обканту­вання верхнього краю кишені. Перегнути вдвоє поздовж, виворітним боком усередину, і запрасувати згин, одночасно піді­гнути всередину кінці смужки на 1 см.
4. Пришити смужку (по­передньо можна приме­тати) до верхнього краю кишені (операція 1). Підготовлену смужку лицьовим боком вкласти на лицьовий бік кишені зрізами до її верхнього зрізу, приметати і пришити. Ширина шва за­лежить від ширини канта.
5.Виметати шов приши­вання смужки. Пришитою смужкою обігнути шов, утворити кант і закріпити його прямими ручними стібками, які прокладають на відстані 0,1 см від шва пришивання смужки. При цьому з виворі­тного боку кишені під строчку повинен потра­пити внутрішній край смужки.
6. Закріпити кант машин­ною строчкою (опера­ція 2). У шов пришивання смужки.
7. Запрасувати кишеню. 3 виворітного боку.
8.Приметати кишеню до основної деталі. По контрольних знаках на основній деталі пря­мими стібками на відстані 0,3- 0,5 см від біч­них і нижнього кпаїв кишені.
9. Настрочити кишеню на основну деталь. На відстані від бічних і нижнього країв за мо­деллю. У верхній частині кишені з виворітного боку під строчку підмасти клаптики бавовня­ної тканини прямокутної форми.

 


Інструкційна картка № 2.

Обробка кишені у шві або складці

 

Назва операції Технічні умови виконання, графічне зображення операції
1. Викроїти підкладку кишені з двох частин. 3 основної тканини.
2. Позначити місце розташу­вання кишені на частинах основної деталі. Надсічками або милом.
3. Пришити підкладку до верх­ньої (передньої) частини ос­новної деталі (операція 1).   На лицьовий бік верхньої (передньої) частини осно­вної деталі покласти одну частину підкладки кишені, випускаючи її на 1-1,5 см вище від надсічки лицьо­вим боком униз і пришити швом 1 см завширшки.
4. Пришити другу частину підкладки до нижньої (біч­ної) частини основної деталі (операція 2). На лицьовий бік нижньої (бічної) частини основ­ної деталі покласти другу частину підкладки ли­цьовим боком униз, відпускаючи її на 1-1,5 см вище від надсічки, і пришити швом 1 см завшир­шки.
5. Зметати частини основної деталі. Скласти лицьовими боками всередину, вирівняти зрізи, зрівняти надсічки, відвернути в бік підклад­ки кишені і зметати. Зробити пропуск у ділянці кишені.
6. Зшити частини основної деталі. Машинну строчку прокласти біля змету вальної. На ділянці надсічок з боку бічної частини основ­ної деталі підкласти клаптик бавовняної тканини для закріплення строчки. Зробити припуск в діля­нці кишені.
7. Приметати шов пришивання підкладки кишені до верхньої (передньої) частини основної деталі. Прямими стібками між надсічками, випускаючи кант із передньої частини основної деталі
8. Запрасувати верхній край кишені. 3 виворітного боку.
9. Прокласти оздоблювальну строчку по верхньому краю кишені (операція 3). На ділянці кишені з лицьового боку деталі.
10. Запрасувати припуски на шов з'єднання частин ос­новної деталі. У бік передньої частини.
11. Зшити підкладку кишені (операція 4). Ширина шва 1-1,5 см.
12. Обметати зрізи підкладки кишені і частин основної деталі. На спеціальній машині,
13. Прокласти оздоблювальну строчку вздовж усього шва, який з'єднує частини осно­вної деталі. Так, щоб вона збіглася з оздоблювальною строчкою на ділянці кишені
14. Запрасувати кишеню через пропрасовувач 3 виворітного і лицьового

Інструкційна картка № 3.

Обробка підрізної кишені

 

Назва операції Технічні умови виконання, графічне зображення операції
1. Викроїти підкладку ки­шені.     Для кожної кишені нам потрібно викроїти одну мішковину, а друга викроюється разом із j бічною частиною.
2. Позначте місце розташу­вання кишені на части­нах основної деталі. Надсічками або милом.  
3.Пришити підкладку до верхньої частини основ­ної деталі. Окремо викроєну мішковину кишені приколо­ти до наміченої лінії входу в кишеню, склав­ши деталі лицьовими сторонами, і зшити. Припуски на шов зрізати близько до строчки. Якщо кишеня має заокруглену лінію входу, то припуски зрізати на відстані 1 см від строчки і зробити надсічки в декількох місцях.
4.Виметати і прострочити вхід у кишеню.   Відвернути мішковину кишені на виворітний бік, вхід у кишеню виметати, пропрасувати і відстрочити.
5.Приметати основну де­таль до бічної частини.     Основну деталь наколоти на бічну частину, сумістити вхід у кишеню з наміченою лінією, приметати.  
6. Зшити підкладку кишені (внутрішні зрізи мішковини). Ширина шва 1-1,5 см.  
7. Обметати зрізи підкладки кишені і частин основної деталі. На машині.  
8. Бічні і верхні зрізи мішковини приметати до основної деталі. Так, щоб вони захопились при зшиванні біч­них зрізів і пришиванні пояса.

 


Інструкційна картка №4.

Обробка прорізної кишені в рамку

 

Назва операції Технічні умови виконання, графічне зображення операції
1. Викроїти деталі кишені: підкладку з двох частин, бі­льша частина якої буде од­ночасно верхньою, а менша - нижньою обшивкою. 3 основної або оздоблювальної тканини. Нитка основи проходить упоперек підкладки паралельно отвору кишені.
2.Запрасувати верхні зрізи підкладки кишені.  
3.Позначити місце розта­шування кишені. На виворітний бік на відстань, яка дорівнює величині рамки плюс припуск на шов (при­близно 1,5 см)
4. Позначити дві допоміжні лінії. Нижче від середньої позначеної лінії на відстані, яка вдвоє ширша за кожну рамку (кант).
5.Приметати запрасовані верхні і нижні зрізи під­кладки кишені. Підкладку кишені покласти на лицьовий бік основної деталі згинами до позначених допо­міжних ліній, а підігнутими зрізами всередину так, щоб бічні сторони підкладки виходили за лінії, що визначають довжину кишені, на 1,5-2,0 см, і приметати прямим стібками.
6. Пришити запрасовані верхні зрізи підкладки кишені. Машинні строчки із закріпками закінчити на рівні довжини кишені.
7. Прорізати отвір для ки­шені. 3 виворітного боку, по лінії входу у кишеню, від середини, не розрізаючи, до кінців строчок на 1 см надсічки до кутиків, не доходячи до строчки на 0,1 см.
8. Вивернути підкладку на виворітний. Через прорізаний отвір.
9. Виметати шви приши­вання обшивок і зметати отвір для кишені. Прямим стібками, на відстані 0,2-0,3 см від строчок, зметати косими стібками, не затягу­ючи їх; стежити, щоб не було перекосу кишені і щоб рамки йшли у стик.
10. Припрасувати кишеню. 3 виворітного боку, підтягуючи обшивки.
11. Закріпити кінці ки­шень. 3 виворітного боку виробу машинною строчкою по основі кутів.
12. Заметати верхній край обшивки. 3 верхньої обшивки (підкладки) утворити складку, глибина якої 1,0-1,5 см, заметати її з виворітного боку, захоплюючи рамку кишені.
13. Закріпити верхній край кишені машинною строчкою. Строчку прокласти по шву пришивання об­шивки, відгинаючи основну деталь.
14. Зшити підкладку ки­шені. Закріпити кінці кишені, заокруглити строчку в кутах. Відстань від зрізів до строчки 1,0-1,5 см.
15. Обметати бічні і нижні зрізи підкладки кишені.  

 

 


Читайте також:

  1. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  2. Багатофакторна матриця «Мак-Кінсі», її зміст, способи використання , достоїнства і недоліки.
  3. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  4. Біологічні способи лікування ран.
  5. БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ ТА СПОСОБИ ЇХ ВИЗНАЧЕННЯ
  6. Валютний курс і способи його визначення
  7. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів
  8. Вивчення теми « Приголосні звуки. Тверді і м’які приголосні, способи їх позначення на письмі »
  9. Види і способи вибіркового спостереження.
  10. Види середніх величин та способи їх обрахування.
  11. Види середніх величин та способи їх обрахування.
  12. Види середніх і способи їх обчислення




Переглядів: 26482

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Література | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.