Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ.

ЛЕКЦІЯ №7

ПОВЕРХНЕВА БАГАТОГОЛКОВА АКУПУНКТУРА: ТЕХНІЧНІ РІЗНОВИДИ, МЕХАНІЗМИ ЛІКУВАЛЬНОЇ ДІЇ,

 

Метод відноситься до фізичних факторів подразнення рецепторів шкіри за типом поверхневого голковколювання, який використовують з профілактичною метою. Коли класичне голковколювання протипоказане з певних причин (наприклад, в педіатричній практиці). ПБА може поєднуватися з іншими видами рефлексотерапії, тоді вона застосовується як вступна процедура.

Технічними різновидами ПБА є аплікаційна багатоголкова поверхнева акупунктура (по типу аплікатора Кузнєцова), ПБА молоточком з пучком голок (мей-хуа-чжень), ПБА за допомогою роллера.

Поверхневе подразнення шкіри через дермато-вісцеральні рефлекторні зв’язки впливає на функцію ушкоджених органів. Подразнення тактильних та ноцицептивних рецепторів шкіри активізує ендогенну антиноцицептивну систему, що дає можливість використовувати зазначену методику в комплексному лікуванні пацієнтів з хронічними больовими синдромами.

Для аплікаційної багатоголкової поверхневої акупунктури використовується аплікатор Кузнєцова. Це гнучкі пластини різного розміру з закріпленими на них голками (1-16 штук на см2 довжиною до 10 мм). Пластини накладають на певні ділянки шкіри і фіксують. Залежно від часу подразнення розвивається збуджуючий, тонізуючий (10-15 хв.) або гальмуючий, седативний (20-40 хв.) ефекти. Тиск голок на шкіру можна регулювати через нагнітання повітря в гумову муфту, яка охоплює аплікатор ззовні.

В практичній рефлексотерапії часто застосовують метод мей-хуа-чжень (подразнення спеціальним молоточком з закріпленим на ньому пучком голок). Для цього в головку молоточка закріплено в певному порядку голки в кількості 5, 7, 9, 11 і т.д. довжина голок 10-15 мм. Тримати молоточок для мей-хуа-чжень потрібно таким чином, щоб великий та середній пальці щільно утримували його руків’я на відстані 1/3 від кінця, а 4-5 пальці притискали до долоні. Удари виконуються тільки за рахунок рухів у променезап’ястковому суглобі. В момент удару голки повинні бути перпендикулярними до поверхні шкіри. Поза хворого під час процедури залежить від зони подразнення і має бути максимально зручною, без напруження. Бажане положення лежачи, особливо під час перших сеансів. Перед процедурою шкіру обробляють 70% розчином етилового спирту (після процедури спиртом або 5% розчином йоду), головка молоточка з голками повинна бути стерильною.

Ступінь подразнення залежить від декількох факторів: сили та швидкості удару, частоти, тривалості дії на певну зону чи ТА, кількості ТА (або загальної площі та топографії зони дії), а також від стану хворого, його віку, статі і особливостей індивідуальної реактивності. У дітей та ослаблених хворих треба проводити подразнення легкого та середнього ступеня.

 

В залежності від ступеня подразнення розрізняють:

 

1. Слабка стимуляція: сила ударів незначна, хворий не відчуває болю, після процедури на шкірі залишається нестійка еритема, площа впливу невелика, частота 30-60/хв., тривалість сеансу - декілька хвилин. Показана при синдромах «пустоти», викликаних «фактором холоду».

2. Стимуляція середньої сили: сила ударів більша, хворий відчуває незначний біль під час процедури, після сеансу біль зникає, але залишається стійка гіперемія, площа впливу збільшена, частота ударів 70-90/хв., тривалість сеансу 5-7 хв. Показана при синдромах «напівповерхневий-напіввнутрішній», коли у хворого одночасно присутні симптоми холоду та жару в різних частинах тіла (холодні кисті – гарячі стопи, в лівій частині тіла відчувається холод, а в правій - жар).

3. Сильна стимуляція: сильні удари, хворий відчуває виражений, але терпимий біль під час процедури, на місці впливу залишається стійка підвищена гіперемія та петехіальні крововиливи, площа впливу мала. Тривалість та частота залежать від конкретних обставин. Показана при синдромах «повноти» та «жару».

 

В гострих випадках проводять від 1 до 2-3 сеансів на день, загальною кількістю до 5-7 сеансів на курс лікування. В хронічних випадках сеанси повторюють через 1-3 доби і курс містить 10-15 сеансів.

Вплив методом мей-хуа-чжень використовують за двома методиками: по акупунктурних точках (на основі системи каналів Цін-ло) або по зонах та областях (відповідно сегментарній іннервації). Показано, що ефективність обох підходів досить велика.

 

 

Зональний підхід до багатоголкової поверхневої акупунктури:

 

Тіло людини розділено на 7 областей (голова та обличчя, шия, верхні кінцівки, нижні кінцівки, поверхня грудей, поверхня живота, поверхня спини), кожна з яких поділена на певну кількість зон.

 

Зональний вплив поділяють на 5 етапів:

 

1. Подразнення загального характеру (підготовка до подальшого вузькоспрямованого впливу) протягом кількох хвилин до гіперемії вздовж хребта.

2. Сегментарний вплив – додаткове, більш інтенсивне, протягом кількох хвилин, подразнення сегментів хребта, відповідних локалізації патологічного вогнища (патологія верхніх кінцівок – шийний відділ, органів грудної порожнини – С3-Th7, органів черевної порожнини від Th5 до попереково-крижового, органів малого тазу та нижні кінцівки – попереково-крижовий відділ).

3. Обробка болючих при пальпації точок в ділянках остистих відростків хребців по 1-2 хвилини.

4. Вплив на зони Захар’їна-Хеда і на локальні больові зони («де болить, там впливаємо»). Тут використовують слабку та середню стимуляцію.

5. Додаткове подразнення для усунення якихось додаткових скарг.

 

Кожен раз лікування починають зі здорової сторони та переходять на хвору. На відміну від класичного масажу на кінцівках мей-хуа-чжень направляють від проксимальних частин до дистальних.

ПБА використовують самостійно або в комплексі з іншими методами рефлексотерапії.

 

Протипоказанням до ПБА є геморагічні діатези, захворювання шкіри в ділянці впливу.


Читайте також:

  1. Акти правозастосування.
  2. Антисептики ароматичного ряду (фенол чистий, іхтіол, дьоготь, мазь Вількінсона, лінімент за Вишневським). Особливості протимікробної дії та застосування.
  3. Бактеріофаг, його природа і практичне застосування. Вплив бактеріофага на мінливість мікроорганізмів.
  4. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  5. Біологічні способи лікування ран.
  6. Будова СВА. Стандарти практичного застосування.
  7. Валютний курс і способи його визначення
  8. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів
  9. Види і способи вибіркового спостереження.
  10. Види середніх величин та способи їх обрахування.
  11. Види середніх величин та способи їх обрахування.
  12. Види середніх і способи їх обчислення




Переглядів: 877

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація та характеристика бенкетів-прийомів | Хід лекції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.