Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Розмірні і параметричні ряди

При стандартизації параметричних (розмірних) рядів необхідно визначити головні, основні і допоміжні параметри продукції. Під параметром продукціїслід розуміти ознаку продукції, яка кількісно характеризує будь-яку ЇЇ властивість або стан.

Головнимназивається такий параметр з числа основних, який найповніше характеризуєданий виріб, залишається сталим тривалий час і може змінюватися лише при розробленні досконаліших виробів.

Допоміжниминазиваються параметри, які для даного виробу не с сталими, залежать від різних удосконалень і тому їх не рекомендується вносити до стандартів. Наприклад, допоміжними параметрами можуть бути заправочна ємність, літраж циліндрів двигуна, число опорних котків для гусеничного трактора тощо.

Для параметрів машин і обладнання застосовується класифікація з виділенням головних і основних параметрів.

За головним параметром продукції створюється параметричний ряд. Цей параметр є базою привизначенні числових значень основних параметрів продукції.

Параметричним рядомназивається закономірно побудована в певному діапазоні сукупність числових значень головного параметру продукції (машин або інших виробів) одного функціонального призначення.

Якщо певному рядові чисел відповідає значення будь-якого геометричного параметру (розміру) продукції, то такий рядназивається розмірним.

Вибір параметрів (розмірів), за якими розробляються параметричні (розмірні) ряди продукції, має велике значення і визначається призначенням продукції, її взаємозв'язками зіншою продукцією.

При стандартизації продукції важливим є вибір і обгрунтування оптимального параметричного чи розмірного ряду виробів, який задовольняє умови їх виготовлення і експлуатації.

Для цього необхідно послідовно вирішити такі завдання:

- вибір головного параметру продукції;

- встановлення залежності між головним параметром та іншими;

- техніко-економічне обґрунтування розмірного чи параметричного ряду головного параметру і встановлення оптимального числа типорозмірів уніфікованого виробу (тобто слід передбачити границі ряду, характер градації ряду і числа членів ряду).

Межі (діапазон) параметричного ряду визначається практичною по­требою у виробах даного типу чи виду і можливостями їх реалізації.

Під градацієюпараметричного чи розмірного ряду слід розуміти за­кономірність утворення ряду, яка визначає характер інтервалів між чле­нами даного ряду (основний, похідний чи складовий ряд).

Число членів ряду визначає число типорозмірів продукції. Оптимальне число членів ряду (число типорозмірів виробів) визначають на основі техніко-економічного аналізу і розрахунків, виходячи з умов забезпечення необхідної програми випуску продукції при найменших затратах в сфері виробництва і експлуатації.

Таким, чином, система переважних чисел - система чисел, яким надається перевага перед іншими, при цьому рядам переважних чисел з великою градацією надається перевага перед рядами з дрібнішою градацією.

Стандартизація параметрів на основі параметричних (розмірних) рядів призводить до спеціалізації виробництва, зменшення виробничих витрат і здешевленняпродукції, повнішого використання машин і обладнання, розширюється рівень взаємозамінності, збільшуються обсяги виробництва, створюються кращі умови для спеціалізації і кооперування виробництва, підвищується якість продукції.

Стандартизація параметрів має особливе значення для засобів вимірювальної техніки. Практикою доведено ефективність створення і використання засобів вимірювання, основні характеристики яких зростають у певній пропорції. Це стосується і значень діапазонів вимірювання і нших метрологічних характеристик, зокрема класів точності. У вимірювальній техніці для нормування значень використовують як ряди рекомендовані Міжнародною організацією з стандартизації (табл.1) , так і ряди розроблені Міжнародною електротехнічною комісією (табл.3). Так, наприклад, якщо границі допустимої основної похибки засобу вимірювання задаються відносною або зведеною похибкою, то позначення класів точності вибирають із ряду чисел R10 :

К = [1; 1,5;2,0; 2,5; 4,0; 5,0; 6,0] -10"; де п = 1;0;-1;-2;-3...

Нормуюються діапазони вимірювань засобів вимірювальної техніки. Так, верхня межа вимірювання дифманометрів вибирається із ряду R5:

10; 16; 25; 40; 63; 100; 160; 250; 400; 630; 1000 і т.д.

Для витратомірів верхня межа вибирається із ряду

1,0; 1,25; 1,6; 2,0; 2,5; 3, 2; 4,0; 5,0; 6,3; 8,0; 10 і т.д.

Для манометричних термометрів нормується довжина капілярної трубки, яка вибирається із ряду значень :

1; 1,06; 2,5; 4; 6; 10; 16; 25; 40; 60 м.

Для багатьох первинних перетворювачів нормуюються геометричні розміри. Так нормується, наприклад, внутрішній і зовнішній діаметри стандартних пристроїв звуження потоку для методу змінного перепаду тиску, нормуюються діаметри вимірювальних та імпульсних трубок для манометрів, довжина чутливих елементів для термоелектричних перетворювачів, розміри шкали для показуючих вторинних приладів і т.д. Фактично, кожен засіб вимірювальної техніки, за винятком одиничних, створений за принципом переважання.

 


Читайте також:

  1. Великорозмірні конструкції для заміни перекриттів.
  2. За допомогою теорії розмірностей розмірні фізичні величини, що входять в опис фізичного процесу, комбінуються в безрозмiрнi комплекси, які можна розглядати як нові змінні задачі.
  3. Канонічні і параметричні рівняння прямої. Рівняння прямої з кутовим коефіцієнтом
  4. Квантові розмірні ефекти
  5. Нанорозмірні матеріали як проміжні між атомною та масивною матерією
  6. Параметричні індекси товарів конкурентів
  7. ПАРАМЕТРИЧНІ КОЛИВАННЯ СИСТЕМ З ОДНИМ СТУПЕНЕМ СВОБОДИ
  8. Параметричні моделі
  9. Параметричні сімейства розподілів
  10. Параметричні стабілізатори з активними елементами
  11. Параметричні стабілізатори напруги
  12. Приведені параметричні індекси конкурентів приймаються за співвідношення параметрів конкуруючих товарів у порівнянні зі своїми.




Переглядів: 1728

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Складові ряди. | Принцип переважання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.