Студопедия
Контакти
 


Тлумачний словник

Реклама: Настойка восковой моли
Тема 4. Досудове врегулювання господарських спорів

(практичне заняття)

Під час вивчення порядку досудового врегулювання господар­ських спорів перш за все необхідно звернути увагу на зумовленість ін­ституту досудового врегулювання господарських спорів такими принципами господарського процесу, як "солідарності господарських ін­тересів сторін".

Після цього необхідно розглянути загальні умови застосування проце­дури досудового врегулювання господарських спорів та основні її ета­пи. При цьому вивченню підлягають умови, що передують пред'явленню претензії, порядок пред'явлення претензії та її необхідні реквізити, а також порядок та строки розгляду претензії. Особливу увагу необхідно звернути на умови, за наявності яких строки розгляду претензії можуть бути продов­жені, та на наслідки визнання претензійних вимог контрагента.

Під час вивчення особливостей досудового врегулювання госпо­дарських спорів, які виникають під час укладання, зміни та розірвання до­говорів основні зусилля варто зосередити на вимогах процедури досудового врегулювання спорів відносно зміни або розірвання договорів.

На завершення вивчення теми необхідно ознайомитися зі спеціаль­ними процедурами досудового врегулювання спорів, установлених Статутом автомобільного транспорту України, Статутом залізниць Ук­раїни, Кодексом торговельного мореплавства, Повітряним Кодексом України тощо, а також із особливостями досудового врегулювання спо­рів у зовнішньоекономічній діяльності.

Завдання № 1

Під час подання позову в господарського суд Харківської області по­зивач подав суду поштову квитанцію, що підтверджувала надіслання відповідачеві претензії. Претензія повернулася без розгляду, тому що за даними поштового відділення відповідач був відсутній за вказаною ад­ресою. Ухвалою суду позов було залишено без розгляду на підставі то­го, що позивачем не було додержано вимог щодо порядку господарського врегулювання спору. Позивачем було подано заяву до наглядової інстанції господарського суду про перевірку ухвали, якою позов було за­лишено без розгляду, у порядку нагляду.

1. Яке рішення повинна була прийняти наглядова інстанція?

2. Обґрун­туйте відповідь.


Читайте також:

 1. II. Укладання господарських договорів способом оферти та її акцепту
 2. Блок підсобних і господарських приміщень
 3. Блок підсобних і господарських приміщень
 4. Будь_яких господарських органів, суб’єктів підприємництва,
 5. Види адміністративно-господарських санкцій
 6. Види водогосподарських балансів
 7. Види господарських договорів
 8. Види господарських договорів
 9. Види господарських зобов'язань
 10. Види господарських правопорушень
 11. ВИДИ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ
 12. Види господарських товариств

Загрузка...<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання № 1 | Завдання № 1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.