Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Перлом променевої кістки у типовому місці

Перелом променевої кістки в типовому місці викликає порушення цілісності дистального метаепіфіза променевої кістки на 2-3 см вище суглобової щілини.

Механізм травми. Виникає при падінні з упором на кисть. Залежно від механізму ушкодження переломи променевої кістки в типовому місці поділяються на екстензiйні (типу Коллеса) і флексiйні (типу Смiта). У дітей відзначаються епiфiзеолiзи і остеоепiфiзеолiзи.

Клініка, діагностика. При огляді визначається гематома, болючість при пальпації, посилення болю при осьовому навантаженні. При переломі зі зміщенням має місце штикоподібна деформація, укорочення передпліччя, наявність східці при пальпації, функція кисті обмежена. При чималому зміщенні відзначається підвивих головки ліктьової кістки.

Лікування. При переломах без зміщення і вколочених переломах здійснюють іммобілізацію променево-зап'ясткового суглоба в средньофiзiологічному положенні тильною гіпсовою шиною від голівок п’ясних кісток до ліктьового суглоба протягом 4-4,5 тижнів. З перших днів необхідно звернути увагу на активну функцію пальців і ліктьового суглоба. Працездатність відновлюється через 5-6 тижнів.

При переломах зі зміщенням проводять одномоментну ручну репозицію: після проведення місцевої анестезії рука відводиться в плечовому суглобі, передпліччя кладеться на стіл так, щоб кисть знаходилась за межами столу. Один асистент фіксує плече, а другий проводить витягнення двома руками за пальці кисті. Напрям витягнення - за віссю передпліччя, до тилу і у бік ліктя.

Хірург захоплює передпліччя таким чином, що великі пальці розміщуються на дистальному фрагменті, інші - по долонній поверхні середньої третини передпліччя. Спершу хірург тисненням великими пальцями усуває зміщення в променевий бік, асистент при цьому підсилює ліктьове відхилення кисті. Після цього обидва пальця перекладаються на тил і тисненням на фрагмент він переміщується дистально і в бік долоні (при розгинальному переломі). При цьому асистент одночасно здійснює різке долонне згинання кисті. Передпліччя кладуть на край столу таким чином, щоб кисть знаходилась за його межами. При згинальному типі перелому після осьової дистракції кисті дистальному фрагменту надають положення розгинання. Фіксацію здійснюють долонною гіпсовою шиною при згинальному переломі або тильною при розгинальному переломі від голівок п’ясних кісток до ліктьового суглоба. Тривалість іммобілізації - 4-5 тижнів. Через 2-2,5 тижні від початку іммобілізації необхідно зробити зміну іммобілізації і придати кисті функціонально вигідне положення, працездатність відновлюється через 6-6,5 тижнів.

При багатоуламчастому переломі дистального епiфiза променевої кістки для попередження повторного зміщення уламків накладають циркулярну гіпсову пов'язку до середньої третини плеча на 2 тижні. Після цього ліктьовий суглоб звільняють. Тривалість іммобілізації - 5-6 тижнів, працездатність відновлюється через 6-8 тижнів.

Якщо закрите співставлення уламків уламчастого перелому дистального епiметафiза променевої кістки не вдається - показана репозиція і стабілізація способом чрескісткового остеосинтеза за Iлiзаровим. Проводять 2 пари взаємоперехрестних спиць через дiафiз променевої кістки в середній третині передпліччя і через п'ясні кістки. Спиці через п'ясні кістки проводять таким чином: одна з них проходить через II i III, а інша - через III, IV, V п'ястні кістки. Спиці фіксують в кільцях, останні з'єднують розтяжними стержнями. Здійснюють дистракцію по 1 мм на добу до усунення зміщення. В режимі фіксації апарат витримують протягом 4 тижнів. В процесі функціонування і після зняття апарату проводять лікувальну гімнастику в ліктьовому суглобі і суглобах кисті.

При остеоепiфiзеолiзах без зміщення iммобiлiзацію здійснюють тильною гіпсовою шиною в средньофiзiологічному положенні передпліччя протягом 2-3 тижнів. При зміщенні епiфiза проводять репозицію, як при переломі променевої кістки в типовому місці. Тривалість іммобілізації - 3-4 тижні.


Читайте також:

  1. Аналіз умов праці на робочому місці ___________________________
  2. Анатомічна будова кістки
  3. Вивих головки променевої кістки
  4. Вивих півмісяцевої кістки
  5. Використання матеріальних ресурсів на місці проведення робіт.
  6. Відділення дистанційної променевої терапії
  7. Вступний інструктаж з охорони праці та первинний інструктаж з охорони праці на робочому місці в виробничих підрозділах.
  8. Гігієнічні вимоги відділення дистанційної променевої терапії
  9. ЖУРНАЛ реєстрації первинного інструктажу на робочому місці
  10. Завдання лікаря під час огляду трупа на місці події.
  11. Залежність тяжкості променевої хвороби від дози опромінювання людини
  12. Заходи безпеки при роботі на основному робочому місці




Переглядів: 766

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ушкодження Галеацці | Ушкодження кісток кисті

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.