Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Конструктивні схеми водоопріснюючих установок

Сучасні опріснювальні установки, що працюють за методу дистиляції (випаровування та конденсації) поділяються в залежності від принципу роботи випарника на дві групи;

- з випарниками киплячого (поверхневого) типу;

- з випарниками не киплячого (безповерхневого) типу - розширюванні, що працюють адіабатно (в яких випаровування здійснюється в окремій камері, де вода частково випаровується при її розпилюванні).

Опріснювальні установки з випарниками киплячого типу працюють при постійному тиску, у яких поверхня нагріву розміщена в самій нагріваємій воді (тому випаровування в них супроводжується кипінням випаровуваної води в усьому її об’ємі). У них із загальної кількості морської води за рахунок підведення теплоти охолоджуючої води ГД випаровується приблизно 20 -50%. Частина у вигляді розсолу видаляється за борт з допомогою розсільного насоса або ежектора. Пара, що утворилася в конденсаті перетворюється в дистилят і відкачується насосом в ємність.

До такого типу відносяться опріснювачі типу «Д», а також іноземні фірми "Атлас", "Вейр", "Баклі", "Тейлор", "Нірекс", "Кларк" та ін

Таким чином з всього різноманіття конструкцій сучасних суднових опріснювачів у всіх опріснювачів є спільні принципи компоновки і комплектації допоміжним обладнанням. Тому нижче розглянемо найбільш типові і розповсюджені типи опріснювачів.

 

Водоопріснююча установка типу "Д"

Конструктивна схема опріснювача представлена на рис. 1, а загальний вигляд на рис. 2. Особливості опріснювача полягає в наступному. Теплообмінну частина гріючої батареї являють вертикально розташовані мельхіорові трубки 1 развальцьовані в латунних трубних дошках, усередині яких відбувається процес кипіння морської води. У верхній розширеній частині знаходиться горизонтальний жалюзійний сепаратор 2 і двоходовий прямотрубний конденсатор 3. Відносно велика висота парового простору в поєднанні з жалюзійним сепаратором дозволяє отримати дистилят з солевмістом не більше 8 мг / л.

У центрі нагрівальної батареї залишена циліндрична шахта для циркуляції розсолу. У ній встановлена центральна труба, по якій розсіл зливається до ежектору. Рівень розсолу встановлюється на висоті верхнього зрізу зливної труби 4.

Принципова схема утилізації вакуумної ВЗУ типу "Д" представлена на рис. 3. Забортна вода відцентровим насосом 11 прокачується через трубки конденсатора б, де нагрівається за рахунок теплоти конденсації пари. Частина виходить з конденсатора води направляється в якості робочого середовища в розсіл-повітряний ежектор 9. Інша частина, рівна приблизно чотирикратної виробності ВЗУ, надходить на живлення випарника 12.

Гріюча вода від головного двигуна надходить в міжтрубний простір випарника по трубопроводу 3 і, пройшовши між поперечними сегментними перегородками, нагріває стінки трубок випарника, де відбувається кипіння і випаровування забортної води. Вторинний пар проходить через жалюзійний сепаратор 7 надходить в конденсатор 6, де конденсується, і дистилят самопливом стікає в збірник 13. Збірник дистиляту обладнаний регулятором рівня для пуску і зупинки дистилятного насоса 14, вирівнюючої трубою 19. Дистилятний насос забирає дистилят зі збірки і направляє його до електромагнітного клапану 16, який розподіляє відвід дистиляту. При нормальній солоності води вона направляється в цистерну прісної води, при підвищеній - знову у випарник через дросельну шайбу 20. При падінні тиску на нагнітальному боці дистиллятного насоса спрацьовує реле тиску 15 яке відключає насос, тобто припиняється відкачування дистиляту.

Невипарувалася морська вода (розсіл) по відвідної труби, спрямовується до ежектору 9, сюди ж з конденсатора по трубопроводу надходить пароповітряна суміш, яка разом з розсолом відводиться за борт.

При зниженні тиску робочої води перед ежектором 9 до 0,1 МПа, незворотно-запорний клапан 17 автоматично перекриває подачу живильної води у випарник, тим самим оберігаючи випарник від затоплення.

На системі живильної води випарника встановлена діафрагма 18, яка призначена для обмеження подачі води в випарник.

Замір солевмісту здійснюється соленоміром 2, до якого дистилят надходить через встановлену на відвіднму трубопроводі дросельну діафрагму.

Продуктивність установки і витрата живильної води контролюють ротаметром 1.

Короткочасна робота випарника забезпечується за рахунок підведення гріючого пара від котла і відведення конденсату по трубопроводам 5 і 4.

Контроль режиму роботи ВЗУ здійснюється за допомогою термометрів: вимірюється температура гріючої води на вході в випарник і на виході з нього, а також температура води на виході з конденсатора. Контроль вакууму в ВЗУ здійснюється за вакууметром.

Даний тип ВЗУ працює з коефіцієнтом продування, равний трьом.

Рис. 3. Принципова схема утилізації вакуумної водоопреснітельной установки типу Д

I - ротаметр (датчик витрати); 2 - Солемір; 3 - трубопроводи підвода і відведення гріючої води до випарника, 4 - трубопровід для відведення конденсату; 5 - трубопровід підведення гріючої пари; 6 - двоходовий конденсатор; 7-жалюзійний сепаратор; 8 -міднийотбійник; 9 - повітряно-ропні ежектор; 10 - трубопровід відведення розсолу; 11-насос забортної води; 12 - мельхіорові трубки випарника; 13 - збірник дистиляту; 14 - насос відкачування дистиляту; 15 - реле давшилення; 16 - електромагнітний клапан ; 17 – незворотно-запірний клапан; 18 - діафрагма; 19 - вирівнююча труба збірника дистилята; 20 - дросельна шайба

Підвищена солоність готуємого дистиляту :

1) Надмірно підвищена продуктивність установки;

2) надмірно велика витрата гріючої води;

3) знижена температура кипіння розсолу через надмірно глибокого розрідження в конденсаторі;

4) підвищений рівень розсолу в випарнику;

5) підвищена солоність розсолу;

6) спінення або скипання розсолу;

7) підсос забортної води через нещільності в конденсаторі.

 

Одна з головних причин підвищення солоності дистилята є підвищення продуктивності випарника, яке відбувається при інтенсивному кипінні розсолу і винесенні крапельок розсолу з утворившоюся парою. Крім того, при порушенні режиму продування збільшується солоність розсолу і як наслідок підвищена солоність дистиляту. Підвищений рівень розсолу в випарнику, який можливий через несправність регулятора рівня, протікання забортної води в конденсатор і при роботі випарника в умовах качки.



Читайте також:

  1. VІ. Структурно-логічні схеми
  2. Автоматизація насосних установок.
  3. Алгоритми та блок-схеми
  4. Аналіз технологічної схеми потоку
  5. Аналіз функціональної схеми UART
  6. Аналітико-конструктивні операції
  7. Безпека експлуатації електроустановок
  8. Безпека під час експлуатації установок кріогенної техніки
  9. БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПІД ЧАС ЕКСПЛУАТАЦІЇ КОМПРЕСОРНИХ УСТАНОВОК
  10. Безпека при експлуатації компресорних установок.
  11. Безпека при експлуатації котельних установок.
  12. Блоки схеми алгоритму




Переглядів: 742

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція 17 | Лекція 21

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.