Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Завершення арбітражного розгляду

Докази

Склад Арбітражного суду має право визначати такі якості доказів:

1. Допустимість.

2. Належність.

3. Істотність.

4. Значущість (ч. 2 ст. 19 Закону).

Склад Арбітражного суду може не прийняти до уваги запропоновані йому сторонами документи, якщо вважатиме, що вони не мають доказової сили або не стосуються справи (ч. 1 ст. 41 Регламенту).

Окремої статті, яка б була присвячена доказам, Закон України «Про міжнародний комерційний арбітраж» не містить. На відміну від Закону Регламент МКАС при ТПП України присвятив доказам ст. 42.

Зокрема, кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається на підтвердження своїх вимог або заперечень. Склад Арбітражного суду може зажадати від сторін подання й інших доказів, а також може за власним розсудом або на прохання будь-якої із сторін, якщо визнає таке прохання обґрунтованим, призначити проведення експертизи або викликати та заслухати свідків у справі.

Сторона може подавати докази в оригіналі або у завіреній нею копії оригіналу. У разі необхідності склад Арбітражного суду може зажадати від сторони надання оригіналу будь-якого з поданих нею документів.

Склад Арбітражного суду вправі вимагати перекладу поданих сторонами доказів мовою арбітражного розгляду. Склад Арбітражного суду або сторона за згодою складу Арбітражного суду можуть звернутися до компетентного суду цієї держави із проханням про сприяння в отриманні доказів.

Оцінка доказів здійснюється арбітрами за їхнім внутрішнім переконанням.

Неподання будь-якою стороною належних доказів не перешкоджає складу Арбітражного суду продовжити арбітражний розгляд та винести рішення по суті спору на підставі документів, які є у справі.

 

Рішення МКАС – це остаточний процесуальний документ постановлений МКАС при ТПП України за результатами розгляду міжнародного комерційного спору, який складається у письмовій формі.

Відповідно до ст. 49 Регламенту рішення у справі виноситься у засіданні Арбітражного суду після завершення арбітражного розгляду. При арбітражному розгляді справи колегіальним складом арбітрів рішення приймається більшістю арбітрів. Арбітражне рішення виноситься в письмовій формі і підписується одноособовим арбітром чи арбітрами. При колегіальному арбітражному розгляді достатньо наявності підписів більшості членів складу Арбітражного суду за умови зазначення причини відсутності інших підписів. Арбітр, який не згоден з арбітражним рішенням, вправі викласти у письмовій формі окрему думку, яка долучається до рішення.

Зміст арбітражного рішення:

– найменування МКАС: номер справи; місце арбітражу; дата винесення рішення;

– імена та прізвища арбітрів: найменування сторін, які спорять, та інших осіб, які беруть участь в арбітражному розгляді; предмет спору та короткий виклад обставин справи;

– мотиви, на яких ґрунтується рішення: висновок щодо задоволення або відхилення позовних вимог; суми арбітражного збору та витрат по справі, їхній розподіл між сторонами;

– підписи арбітрів.

Арбітражне рішення може бути постановлене на узгоджених умовах (мирова угода між сторонами). Відповідно до ст. 30 Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж», якщо в ході арбітражного розгляду сторони врегулюють спір, третейський суд припиняє розгляд і, на прохання сторін та за відсутності заперечень з його боку, фіксує це врегулювання у вигляді арбітражного рішення на узгоджених умовах. Таке арбітражне рішення має ту ж силу і підлягає виконанню так само, як і будь-яке інше арбітражне рішення щодо суті спору.

Склад арбітражного суду може винести окреме арбітражне рішення. На прохання однієї з сторін з окремого питання або частини позовних вимог може бути винесене окреме арбітражне рішення, в тому числі й у випадку часткового визнання стороною позовних вимог.

Після винесення рішення у справі склад Арбітражного суду оголошує його резолютивну частину сторонам, які беруть участь у засіданні. Арбітражне рішення надсилається сторонам секретаріатом МКАС протягом 20 днів з дати прийняття рішення. Голова МКАС має право у виняткових випадках продовжити зазначений строк. У зв'язку з особливою складністю справи склад Арбітражного суду після завершення усного слухання може постановити, що арбітражне рішення без усного оголошення його резолютивної частини буде надіслане сторонам у строк, який не повинен перевищувати 30 днів. Голова МКАС має право у виняткових випадках продовжити зазначений строк. МКАС може обумовити надсилання рішення сторонам повним покриттям витрат, пов'язаних з арбітражним розглядом, якщо такі витрати не були раніше оплачені сторонами або однією з них (ст.52 Регламенту).

Відповідно до ст. 53 Регламенту склад Арбітражного суду може внести виправлення і роз'яснення до арбітражного рішення. Протягом 30 днів після отримання арбітражного рішення, якщо сторонами не узгоджено інший строк, будь-яка із сторін, повідомивши про це іншу сторону, може просити склад Арбітражного суду у справі:

а) виправити будь-яку допущену в рішенні помилку в підрахунках, описку чи друкарську помилку або інші помилки аналогічного характеру;

б) за наявності відповідної домовленості між сторонами дати роз'яснення будь-якого конкретного пункту або частини арбітражного рішення.

Склад Арбітражного суду, якщо він визнає прохання обгрунтованим, повинен внести відповідні виправлення або дати роз'яснення протягом 30 днів після отримання такого прохання. Рішення про внесення виправлень у арбітражне рішення або про роз'яснення арбітражного рішення є складовою частиною арбітражного рішення.

Винесення додаткового рішення. Будь-яка із сторін, повідомивши про це іншу сторону, може протягом 30 днів після отримання арбітражного рішення просити склад Арбітражного суду винести додаткове рішення стосовно вимог, які були належним чином заявлені під час арбітражного розгляду, проте не були відображені в рішенні. Склад Арбітражного суду, якщо визнає прохання обґрунтованим і вважатиме, що упущення може бути виправлене без проведення усного слухання та без подання нових доказів, повинен винести додаткове арбітражне рішення протягом 60 днів з дати отримання прохання. Таке додаткове рішення є складовою частиною арбітражного рішення і до нього застосовуються відповідні положення статті 49 цього Регламенту. Президія МКАС може в разі необхідності продовжити строк, протягом якого склад Арбітражного суду повинен винести додаткове рішення.

Припинення арбітражного розгляду.Повноваження складу Арбітражного суду припиняються одночасно з завершенням арбітражного розгляду.


Читайте також:

  1. Визнання та виконання міжнародного комерційного арбітражного рішення
  2. Відбудова і розвиток народного господарства України в післявоєнний період. Завершення радянізації західноукраїнських земель
  3. Відбудова і розвиток народного господарства України в післявоєнний період. Завершення радянізації західноукраїнських земель
  4. Відбудова і розвиток народного господарства України в післявоєнний період. Завершення радянізації західноукраїнських земель
  5. Відмова у прийнятті позовної заяви та повернення без розгляду
  6. Г/. Порядок розгляду господарських спорів.
  7. Деякі з наведених характеристик антикризового управління по­требують докладнішого розгляду.
  8. Етапи судового розгляду адміністративної справи
  9. Етапи судового розгляду адміністративної справи
  10. За результатами додаткового розгляду документів повернуто з бюджету 16,6 млн. грн 5 підприємствам .
  11. Завершення перемовин.




Переглядів: 1316

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція 5.1 Міжнародний комерційний арбітражний суд при ТПП України | Арбітражний збір та витрати сторін у Морській арбітражній комісії при ТПП України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.