Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Арбітражний збір та витрати сторін у Морській арбітражній комісії при ТПП України

Організація роботи Морської арбітражної комісії при при ТПП України

Правовий статус та компетенція Морської арбітражної комісії при ТПП України

Лекція 5.2 Морська арбітражна комісія при ТПП України

 

 

1. Морська арбітражна комісія при ТПП України є інституційною спеціалізованою арбітражною установою, яка розглядає особливі категорії міжнародних комерційних спорів, що витікають з торговельного мореплавства. Відповідно до Положення про Морську арбітражну комісію при Торгово-промисловій палаті України від 24 лютого 1994 р. МАК є самостійною постійно діючою арбітражною установою (третейським судом), що здійснює свою діяльність згідно з Законом України «Про міжнародний комерційний арбітраж».

Процесуальну діяльність МАК при ТПП України здійснює відповідно до:

1. Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж» від 24 лютого 1994 р.

2. Положення про Морську арбітражну комісію при Торгово-промисловій палаті України від 24 лютого 1994 р. (Додаток до Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж»).

3. Регламенту Морської арбітражної комісії (станом на 2013 р. діючим є регламент, затверджений рішенням Президії ТПП України від 17 квітня 2007 р., протокол № 18(1)) зі змінами, внесеними Рішенням Президії ТПП України № 24(6) від 25 жовтня 2012 р.

4. Положення про арбітражні збори та витрати (Додаток до Регламенту МАК при ТПП України).

 

Торгово-промислова палата України затверджує Регламент Морської арбітражної комісії, порядок обчислювання арбітражного збору, ставки гонорарів арбітрів та інших витрат комісії, сприяє її діяльності.

МАК при ТПП України має печатку із своїм найменуванням українською й англійською мовами та зображенням якоря і терезів правосуддя.

Місцезнаходженням МАК при ТПП України є місто Київ, Україна. Офіційна адреса МАК при ТПП України – м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33.

МАК при ТПП України вирішує спори, які випливають з договірних та інших цивільно-правових відносин, що виникають із торгового мореплавства незалежно від того, чи є сторонами таких відносин суб’єкти українського та іноземного або лише українського чи тільки іноземного права. Зокрема, МАК при ТПП України вирішує спори, що випливають з відносин:

– щодо фрахтування суден, морського перевезення вантажів, а також перевезення вантажів у змішаному плаванні (ріка-море);

– щодо морського буксирування суден та інших плавучих засобів;

– щодо морського страхування і перестрахування;

– пов'язаних з купівлею-продажем, заставою та ремонтом морських суден та інших плавучих засобів;

– з лоцьманскої та крижаної проводки, агентського та іншого обслуговування морських суден, а також суден внутрішнього плавання, оскільки відповідні операціі пов'язані з плавання таких суден морськими шляхами;

– зв'язаних з використанням суден для здійснення наукових досліджень, видобування корисних копалин, гідротехнічних та інших робіт;

– щодо рятування морських суден або морським судном судна внутрішнього плавання, а також щодо рятування в морських водах судном внутрішнього плавання іншого судна внутрішнього плавання;

– зв'язаних з підніманням затонулих у морі суден та іншого майна;

– зв'язаних із зіткненням морських суден, морського судна і судна внутрішнього плавання, суден внутрішнього плавання у морських водах, а також із заподіянням судном пошкоджень портовим спорудам, засобом навігаційної обстановки та іншим об'єктам;

– зв'язаних із заподіянням пошкоджень рибальским сітям і іншим знаряддям ловлення, а також з іншим заподіянням шкоди під час здійснення морського рибного промислу (п. 2 Положення про Морську арбітражну комісіюсуд при Торгово-промисловій палаті України від 24 лютого 1994 р., ст. 1 Регламенту МАК).

МАК при ТПП України вирішує також спори, що виникають у зв’язку з плаванням морських суден і суден внутрішнього плавання по міжнародних ріках, а також спори, зв’язані із здійсненням суднами внутрішнього плавання закордоних перевезень.

Особливістю сторін спорів, які можуть звернутися до МАК при ТПП України, є допустимість однієї «національної» приналежності сторін.

В Україні застосовують для таких сторін Кодекс торговельного мореплавства України від від 23 травня 1995 р. № 176/95-ВР.

МКАС та МАК при ТПП України мають однакові положення з приводу вимог щодо арбітражної угоди, принципів арбітражного провадження, стадій арбітражного провадження, вимог щодо призначення арбітрів, положення щодо арбітражних зборів та витрат тощо. Це пов’язано з однаковістю процедурних вимог їх Регламентів та загалом Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж».

Однак існують і певні відмінності, які пов’язані з особливою категорією спорів, що передають на розгляд МАК при ТПП України. Зокрема, матеріальною нормативно-правовою базою, набором колізійних прив’язок, які найчастіше застосовуються. Якщо врахувати процесуальні норми, то їх специфіка буде пов’язана з доказовою базою.

Правовою підставою для передачі спору на розгляд МАК при ТПП України як і МКАС при ТПП України є наявность арбітражної угоди, яка має бути укладена в письмовій формі. МАК приймає до розгляду також спори за наявності угоди між сторонами про передачу їх на її вирішення.


Читайте також:

  1. IV. Відповідальність сторін
  2. А/. Верховна Рада України.
  3. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  4. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  5. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  6. Аграрні закони України
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  10. Адміністрація Президента України
  11. Адреси бібліотек України
  12. Акти Верховної Ради України




Переглядів: 1264

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завершення арбітражного розгляду | Арбітражне застереження, рекомендоване Морською арбітражною комісією при ТПП України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.