Студопедия
Контакти
 


Тлумачний словник

Реклама: Настойка восковой моли
Які бувають таблиці

В світі щоденно використовуються мільйони електронних таблиць. Їх умовно можна розділити за призначення на категорії:

· моделі фінансового аналізу або аналізу даних;

· звіти та презентації;

· керування списками;

· доступ до баз даних.

Електронні таблиці першої категорії охоплюють широке поле застосування — аналізи бюджету та інвестицій, моделювання та статистичний аналіз даних. В залежності від призначення електронні таблиці можуть мати різні рівні складності — від простих таблиць з числами до складних математичних моделей, розроблених для виконання аналізу типу “а що, як…”.

Електронні таблиці другої категорії спроектовані, перш за все, заради їх кінцевого результату — виводу на друк. В цих електронних таблицях використовуються можливості Excelпо форматуванню і побудові діаграм, щоб в друкованому вигляді вони мали привабливий вигляд і могли бути використані у звітах та презентаціях.

Інше розповсюджене застосування електронних таблиць — керування списками. Список — це таблична (реляційна) база даних, яка міститься на робочому листку. Така база складається з імен полів, які розташовані в першому рядку, та інформаційних записів, які знаходяться в наступних рядках.

Електронні таблиці останньої категорії призначені для роботи з даними, які зберігаються у зовнішніх базах даних. В Excel можна створити запит до зовнішньої бази даних і отримати деяку підмножину даних, які задовольняють певній умові. Потім ці дані можна використовувати як завгодно, незалежно від вихідної бази даних.

У попередніх розділах були розглянуті основи роботи в Excel. Але тільки знання команд і контекстного меню недостатньо для активного використання можливостей Excel,створення ефективних робочих книг та їх результативного використання. Обравши Excel як інструмент розв’язування своїх поточних проблем, треба чітко усвідомлювати, що саме цей інструмент дозволить досягти кінцевого результату, виконати задачу, яку іншим способом розв’язати неможливо або можливо через значно більші витрати часу і зусиль.Интернет реклама УБС

В розробці електронних таблиць сформувались деякі загальні рекомендації, які дозволяють сконцентруватись на певних питаннях на кожному етапі проектування.

З точки зору розробника, таблиці можна поділити на кілька категорій:

* таблиці для короткострокового власного споживання;

* таблиці для довгострокового власного споживання;

* таблиці для широкого споживання та таблиці на замовлення.

Якщо розробник електронної таблиці першої категорії (таблиці “на швидкоруч”) — єдиний, хто нею буде користуватись, то неварто приділяти багато уваги таким питанням, як конфіденційність, простота користування, обробка помилок. Той, хто створив таблицю, знає її устрій. Від таблиці вимагається тільки отримання правильної відповіді на певні питання. В багатьох випадках не потрібно турбуватись і про збереження файлу.

До другої категорії таблиць відносяться таблиці, які ніхто, крім власника (розробника) не повинен бачити і використовувати. Вони відрізняються від таблиць “на швидкоруч” тільки тим, що повинні зберігатись у файлах. З часом можливе удосконалення таких таблиць.

Якщо створюваною електронною таблицею будуть користуватись інші, то розробнику потрібно приділити більше уваги дрібним деталям. Скільки часу та зусиль треба витратити при створені таблиці залежить, в основному, від рівня підготовки користувачів (замовників). Складніше за все створити таблицю, призначену для новачків, які із-за недосвідченості можуть її зіпсувати (наприклад, стерти формули). Крім того, треба так оформити таблицю, використовуючи, наприклад, різноманітне форматування, вбудовані інструкції, щоб нею легко було б користуватись. Електронна таблиця повинна бути побудована так, щоб користувач завжди знав, що йому робити далі. І, кінець-кінцем, таблиця повинна дозволити користувачеві виконати задачу, чіткого формулювання якої розробник мусить домагатись від замовника.

 


Читайте також:

 1. Автоматичне заповнення таблиці
 2. Аналіз товарної політики подано у таблиці 24.
 3. Безпечні відстані до струмовідних частин, що перебувають під напругою, м
 4. Безумовною є інформація про події, що реально відбуваються у матеріальному світі.
 5. Вантажні райони бувають тупикового, наскрізного чи комбінованого типів.
 6. Виділення тексту в таблиці
 7. Визначення походження дитини від батьків, які перебувають у шлюбі між собою.
 8. Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою.
 9. Визначите тип поля № у таблиці?
 10. Використання звіту зведеної таблиці для об'єднання даних
 11. Виникнення однорідних травм у людей, що перебувають у подібних умовах праці і побуту, називається травматизмом.
 12. Головні таблиці.

Загрузка...<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Друк діаграм | Етапи розробки таблиці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.