Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Характеристика уламкових порід

До уламкових належать рихлі або зцементовані породи, які складаються з уламків гірських порід і мінералів, що сформу­валися при механічному подрібнені і фізичному вивітрюванні більш давніх гірських порід.

Грубоуламкові породи або псефіти (уламки > 1 мм по довгій стороні). До них належать глибові, валунні, галечникові і щебе­неві, дресв'яні і гравійні породи.

Глибові породи ( >1000 мм) зустрічаються переважно в гірських районах. Вони формуються в результаті землетрусів, обвалів, зсувів.

Валунні породи складаються з уламків (100 - 1000 мм) і утворюють рихлі скупчення (валунник), або зцементовані породи, складені кутуватими уламками у вигляді брекчій, та зцементовані округлі уламки у вигляді валунних конгломератів. Брекчії та конгломерати зцементовані піщано - глинистим, кальцитовим, кремнистим та іншими цементами. Формування валунних порід пов'язане з діяльністю льодовиків, гірських рік, селевих потоків. Товщина валунних відкладів невелика.

Галечникові і щебеневі породи - це скупчення продуктів механічного руйнування різних гірських порід - магматичних, метаморфічних, осадочних розміром від 10 до 100 мм. Щебеневі породи - це гострокутні, невідсортовані уламки, галечникові - відсортовані, обкатані. Щебеневі породи утворюються поблизу джерел уламкового матеріалу, гальки утворюються з щебеню або дрібних необкочених валунів внаслідок обкочування в процесі транспортування,

Щебеневі породи - щебінка та брекчія відрізняються тим, що в перших уламки не зцементовані, а в других зцементовані. Ці породи формуються з матеріалу, що утворюється при обвалах, осипах, зсувах, карстових, льодовикових та інших процесах. На континентах найчастіше цементуючим матеріалом є піщано - глиниста суміш. В морських умовах цементом може бути кальцит, доломіт, кремнезем. Щебеневі породи мають обмежене поширення.

Галечникові породи - галечник і конгломерат відрізняються тим, що перші являють собою скупчення рихлих не зцементованих гальок, а другі - це зцементовані між собою гальки порід різного генезису досить міцних за фізичними властивостями. Поряд з галькою в породах можуть бути обкочені уламки різного розміру.

Галькові конгломерати можуть бути зцементовані піщано - глинистим, вапняково - глинистим, карбонатним, кремнистим та іншим матеріалом.

Галечникові породи і конгломерати за генезисом поділяють на прибережно-морські, річкові, тимчасових потоків, льодовикові та еолові, товщина яких коливається в широких межах.

Дресв'яні та гравійні породи представлені уламками різних порід і мінералів розміром від 1 до 10мм. Дресв'яні складаються з уламків гострокутної форми, а гравійні - з обкочених. Серед дресв'яних порід виділяють рихлі, незцементовані- дресв'яники і зцементовані - дресвіти.

Гравійні породи поділяють на гравійники – незцементовані осадочні формування та гравеліти - зцементовані карбонатним, глинис­тим і піщано-глинистим матеріалом.

Породи мають обмежене поширення і невелику товщину в розрізах.




Переглядів: 509

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Макроскопічне вивчення | Практичне значення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.