Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Основні завдання експлуатації

Експлуатаційна надійність систем автоматизації

Обслуговування й ремонт засобів і систем автоматизації

Організація служби контролю вимірювальних приладів і автоматики

Основні завдання експлуатації

 

На підприємствах різних галузей промисловості перебуває значна кількість контрольно-вимірювальних, регулюючих приладів і засобів автоматизації. У поточному п'ятилітті передбачається значно підвищити ступінь автоматизації виробничих процесів, що збільшити насиченість промисловості контрольно-вимірювальними приладами та засобами автоматизації. Максимальну ефективність автоматизації можна одержати тільки в тому випадку, якщо вона безвідмовно працює й відповідає експлуатаційним вимогам.

Експлуатацією засобів і систем автоматизації називається обслуговування автоматичних пристроїв, що перебувають у роботі. Правильна організація експлуатації встановлених засобів і систем автоматизації має винятково важливе значення для виробництва. Вихід з ладу окремих приладів і систем автоматики, розташованих у цехах, позбавляє черговий персонал можливості правильно вести технологічний процес, приводить до зниження продуктивності агрегатів, передчасному спрацюванню устаткування, до різним неполадкам і навіть аваріям. Тому надто важливо забезпечити безперебійну роботу приладів і систем автоматизації, правильно організувавши обслуговування працюючих приладів, їх своєчасний якісний ремонт і перевірку.

Для забезпечення нормальної експлуатації засобів і систем автоматизації варто знати основні причини, що викликають їхні порушення: конструктивні недоробки деяких типів засобів автоматизації (застосування засобів автоматизації загальнопромислового призначення, не пристосованих для роботи в умовах даної галузі промисловості; низька ремонтопридатність - недопустимість огляду, заміни або ремонту окремих блоків без демонтажу; недостатня герметичність блоків та апаратів); неякісне виготовлення засобів автоматизації на заводах; неякісний монтаж систем автоматизації; низький рівень експлуатації; недотримання порядку, обсягу й методів профілактичних і ремонтних робіт; нерівноцінна заміна заводських деталей засобів автоматизації деталями власного виготовлення; застосування нестандартних запобіжників; відключення засобів автоматизації на тривалий час при дрібних несправностях; неточна установка напруги живлення; порушення правил включення й відключення; перемикання ланцюгів під струмом; довільне регулювання засобів автоматизації; природне зношування, старіння, окислювання й інші зміни в засобах автоматизації.

У зв'язку із цим при обслуговуванні засобів і систем автоматизації варто виконувати: ретельне приймання засобів, що вводяться в експлуатацію, та систем автоматизації; чітку організацію поточного нагляду й обслуговування діючих систем автоматики; періодичне визначення правильності показань вимірювальних приладів; спостереження за якістю роботи пристроїв автоматичного керування й регулювання й аналіз їхньої роботи; спостереження за дією пристроїв автоматичного контролю й проведення періодичної перевірки їхньої дії; поточний, середній і капітальний ремонт засобів автоматизація; підвищення точності вимірів, поліпшення якості роботи й удосконалювання засобів автоматизації; періодичну перевірку засобів автоматизації.

Крім того, на підприємствах повинні бути організовані систематизація й поширення досвідів експлуатації засобів і систем автоматизації; систематична робота з підвищення технічної кваліфікації обслуговуючого персоналу й ділянці в складанні й обговоренні нових проектів автоматизації, а також спостереження за якістю виконання монтажних робіт.

Як установлено практикою, більшість вимірювальних приладів, що перебувають в експлуатації, потребує тільки дрібного ремонта й лише у незначній частині вимагає капітального ремонту. Розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 27 квітня 1966 року при Комітеті стандартів, мір і вимірювальних приладів організоване Всесоюзне об'єднання з ремонту та гостуванні контрольно-вимірювальних приладів. З огляду на невеликий обсяг робіт по капітальному ремонті приладів, також його складність та необхідність спеціальних умов, доцільно, як правило, капітального ремонту на підприємствах не робити, а здавати прилади на приладоремонтні підприємства Всесоюзного об'єднання з ремонту і гостуванні контрольно-вимірювальних приладів.

Постачання приладами й запасними частинами до них здійснюється через територіальні органи матеріально-технічного постачання Державного комітету Ради Міністрів по матеріально-технічному постачанню.

 

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. V. Завдання.
  3. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  4. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  5. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  6. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  7. АКТУАЛЬНI ПРОБЛЕМИ І ЗАВДАННЯ КУРСУ РОЗМIЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
  8. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  9. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  10. Аналіз програм на етапі їх експлуатації
  11. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  12. Артеріальний пульс, основні параметри




Переглядів: 1379

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фактори, що впливають на прибуток. Планування прибутку. | Організація служби контролю вимірювальних приладів і автоматики

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.