Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Безчокерне трелювання лісу

Найбільш трудомістким прийомом на трелюванні лісу є чокерівка. Чокерівка хлистів або дерев і відчеплення пачки при використанні звичайних трелювальних тракторів виконуються уручну, і трелювання лісу в цьому випадку не є повністю механізованою операцією. Ручні прийоми не тільки важкі і небезпечні для робочих, вони стримують подальше зростання продуктивності праці на лісосічних роботах. У зв'язку з цим найважливішим завданням в області комплексної механізації лісосічних робіт є повне виключення ручної праці на чокерівке дерев і відчепленні пачок.

Рис. 2. Трактор ТБ-1

 

В даний час широке розповсюдження на лісозаготівлях отримує безчокерне трелювання лісу, заснована на застосуванні трелювальних тракторів з гідрозахопами. Машини цього класу обладналися пристроєм, що дозволяє формувати дерева, що наперед повалили, в пачки. Пачки формуються без застосування чокерів і без участі чокерника.

Серійно випускаються трактори з гідроманіпуляторами ТБ-1 (рис. 2) і ЛП-18А. Ці трактори набирають пачку за допомогою гідроманіпулятора, який забезпечений захопленням, і затискного коника, встановленого замість щита трактора.

Лісосічні роботи із застосуванням трактора з гідроманіпуляторами організовують таким чином. Валять дерева звичайними бензопилами, але обов'язково враховують при цьому можливість і зручність подальшого, збору пачки трактором ТБ-1. Потім трактор, дотримуючи безпечний розрив з звалювальниками, заходить на лісосіку і набирає пачку. Захопленням, розташованим на кінці маніпулятора, він бере дерево за комель і укладає на затискній коника, який перед цим розкривається. Перед рущанням трактора коник знову закривається. Таким чином формують пачки об'ємом до 8 м3. Потім трактор прямує на вантажний пункт, де затискною коник відкривається, і трактор виходить з-під пачки. При необхідності трактор вирівнює комлі штовхачем, розташованим спереду. Дерева валять вершинами убік, зворотну напряму вантажного ходу трактора, під кутом 15-20° до волоку. Обов'язковою умовою при цьому є таке розташування дерев, що повалили, щоб комлі їх були зліва від трактора. Збір дерев з правого боку також можливий, але менш зручний, оскільки оглядовість тракториста в цю сторону обмежена.

Рис. 3. Схема розробки пасік при використанні трактора з гідрозахопом: а - з попереднім звалюванням всіх дерев на пасіці; б - з звалюванням дерев стрічками

 

Застосовуються два способи розробки пасік. Можна заздалегідь звалити всі дерева на пасіці (рис. 3, а), і потім трактор бере їх, починаючи з крайнього ряду, в якому дерева були звалені в останню чергу і лежать зверху. Послідовно роблячи один прохід за іншим, трактор кожного разу бере ті дерева, які звільнилися при попередньому проході. Цей спосіб зручніший для роботи трактора, оскільки праворуч від нього знаходиться вирубка, що дозволяє йому вільно маневрувати. Недолік способу полягає в необхідності значного відриву в часі звалювання від трелювання і у зв'язку з цим можливості занесення дерев, що повалили, снігом або примерзання їх до землі.

Другий спосіб полягає в розробці пасік стрічками шириною 6-8 м (рис. 3, б). Стрічки послідовно як би відрізуються від стінки лісу, трактор заходить потім між стінкою і деревами, що повалили, і набирає пачку. Спосіб незручний тим, що утруднений прохід трактора без вантажу.

Розробку лісосіки починають з прорубування волоків шириною 5-6 м, при цьому дерева валять вершинами до однієї із стінок лісу. Для заходу в дальній кінець волока трактор розчищає собі шлях, зрушуючи комлі дерев убік штовхачем, коли машина йде переднім ходом, або маніпулятором, якщо трактор заходить в глибину волока заднім ходом.

Трактори з гідроманіпуляторами в принципі можна використовувати і при трелюванні за вершини. Існує, проте, ряд причин, унаслідок яких безчокерне трелювання за вершини не набула поширення: вершини часто обломлюються, захопленню дерев за вершини заважають суччя, відбувається втрата дерев або хлистів, затиснутих в конику вершинами, потрібне строго направлене звалювання дерев - без перехрещення стовбурів, вершинами на одну стрічку.

Продуктивність трелювальних тракторів з гідроманіпуляторами при трелюванні дерев, що повалили за допомогою бензопили, знаходиться приблизно на тому ж рівні, що і у звичайних трелювальних тракторів. Проте при бесчокерной трелюванні вивільняються чокерники, тому вироблення на 1 людино-день збільшується на трелюванні в два рази.

Є також гусеничні трактори із захопленнями, що дозволяють узяти відразу всю пачку, зокрема, трактор ЛТ-89, створений на базі трактора ТДТ-55. Пачки для них готуються наперед, зазвичай за допомогою звалювально-пакетуючих машин.





Переглядів: 1975

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гусеничні трелювальні трактори | Колісні трактори

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.