Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Амперметр

Амперметр(рис. 32) (ампер + метр від μετρέω – вимірюю) – прилад для вимірювання сили струму в амперах. Шкалу амперметрів градуюють в мікроамперах, міліамперах, амперах або кілоамперах відповідно з межами виміру приладу. В електричне коло амперметр включається послідовно з тією ділянкою електричного кола, силу струму в якому вимірюють; для збільшення межі вимірювань – з шунтом або через трансформатор. (Прикладом амперметра з трансформатором є "струмові кліщі"(рис.33))

Рисунок 32 Схема дії амперметра

Найбільш поширені амперметри, в яких рухома частина приладу зі стрілкою повертається на кут крену, пропорційний величині вимірюваного струму. Амперметри бувають магнітоелектричними, електромагнітними, електродинамічними, тепловими, індукційними, детекторними, термоелектричними і фотоелектричними.

Магнітоелектричними амперметрами вимірюють силу постійного струму, індукційними і детекторними – силу змінного струму, амперметри інших систем вимірюють силу будь – якого струму. Найточнішими і чутливими є магнітоелектричні і електродинамічні амперметри.

Принцип дії магнітоелектричного приладу заснований на створенні крутного моменту, завдяки взаємодії між полем постійного магніту і струмом, який проходить через обмотку рамки. З рамкою з'єднана стрілка, яка переміщується по шкалі. Кут повороту стрілки пропорційний силі струму.

Електродинамічні амперметри складаються з нерухомої і рухомої котушок, з'єднаних паралельно або послідовно. Взаємодії між струмами, які проходять через котушки, викликає відхилення рухомої котушки і з'єднаної з нею стрілки. В електричному контурі амперметр з'єднується послідовно з навантаженням, а при високій напрузі або великих струмах – через трансформатор.

Рисунок 33 Струмові кліщі – амперметр для безконтактного вимірювання великих струмів

Залежно від призначення амперметри поділяються на щитові(рис. 34) і лабораторні (рис.35). На шкалі амперметра наносяться наступні позначення: літери А, мА, мкА, які позначають основні одиниці виміру – відповідно:ампер, міліампер і мікроампери; тип і систему амперметра, рід струму; спосіб включення приладу (з шунтом, з трансформатором струму і т. п.); робоче положення приладу (вертикальне чи горизонтальне); випробувальна напруга в кіловольтах (кВ); товарний знак заводу – виробника; рік випуску і порядковий номер приладу. Умовне позначення "Х10" на шкалі приладу означає, що показання приладу необхідно помножити на 10. Для розширення меж вимірювань паралельно амперметру включають додатковий опір, званий шунтом.

Шунт складається з манганінової пластини або дроту, припаяної до мідних або латунних наконечників срібним припоєм, завдяки чому шунт може витримувати температуру 80 – 100°С. Залежно від розмірів шунти всередині приладу входять в його комплект або призначаються для стаціонарного монтажу. Наконечники шунтів мають затискачі для з'єднання з приладом. Щоб уникнути помилок у вимірах шунти підключаються тільки за допомогою каліброваних провідників, мають суворо певну довжину і величину опору. При включенні шунта необхідно дотримуватися певного порядку: шунт включають в розрив ланцюга, а потім, паралельно шунту, включають прилад. Наконечники шунта повинні забезпечувати надійний електричний контакт. В іншому випадку можливі значні спотворення результатів вимірювань.

У разі вимірювання великих величин струму амперметр включається через трансформатор струму.

Клас точності амперметра позначає основну похибку в показаннях приладу, тобто найбільше допустиме відхилення у % від номінального значення при нормальному (горизонтальному або вертикальному) положенні приладу, нормальній робочій температурі, нормальній вологості повітря і при відсутності зовнішнього магнітного поля. Недотримання зазначених умов викликає додаткову похибку вимірювань. Амперметри забезпечені коректурним механізмом точного встановлення стрілки на нульове ділення шкали. Корпус приладу металевий, цільно пластмасовий або комбінований (метал з пластмасою) з герметизуючими прокладками. При прийманні амперметра необхідно стежити за тим, щоб у корпусах приладів не було будь – яких переміщень, погано закріплених частин або сторонніх тіл. Якщо в приладах при легкому струсі виявляються переміщення або ознаки бою, вони пред'являються державній експертизі.

 

 

Рисунок 34 Щитовий амперметр Е-30

Рисунок 35 Лабораторний амперметр АСТА




Переглядів: 3389

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ V | Випрямлення змінного струму на високих частотах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.