Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Імпульсні генератори

Імпульсні генератори представляють собою джерела імпульсних сигналів різних форм, використовуються в якості задаючих генераторів в імпульсних схемах, служать для модуляції малопотужних генераторів, знаходять застосування при роботі з оптичними квантовими генераторами.

Найбільшого поширення набули вимірювальні генератори прямокутних імпульсів. Ідеальна послідовність прямокутних імпульсів характеризується періодом проходження Т, тривалістю імпульсу τ і амплітудою імпульсу Uт. Однак на практиці отримання ідеальних прямокутних імпульсів пов'язане з технічними труднощами. Тому форма реальних імпульсів відрізняється від прямокутних.

Імпульсні вимірювальні генератори дозволяють створювати як поодинокі імпульси, так і їх послідовності з частотами повторення до десятків мегагерц, тривалістю імпульсів від 0,1 нс до 1 с і амплітудами від одиниць мілівольт до десятків вольт.

Як правило, отримання імпульсних сигналів з великим діапазоном зміни основних параметрів імпульсів забезпечується комплектом генераторів. Незважаючи на відмінність характеристик, принципи будови всіх імпульсних генераторів залишаються спільними. Однак структурна схема імпульсного вимірювального генератора має певні особливості порівняно з аналогічною схемою генератора синусоїдальних не модульованих або модульованих коливань.

На відміну від раніше розглянутих вимірювальних генераторів імпульсний генератор містить специфічні функціональні пристрої – схему запуску та схему затримки.

Схема запуску формує імпульси заданої амплітуди і тривалості для управління роботою генератора, що задає в загальмованому режимі, коли частота послідовності імпульсів або час появи одиночного імпульсу визначається зовнішньою керуючою напругою. Схема затримки необхідна в тих випадках, коли імпульси вихідної послідовності повинні бути затримані щодо імпульсів задаючого генератора, або зовнішніх запускаючих імпульсів на відомий час. Функціональне призначення інших вузлів не відрізняється від призначення однойменних пристроїв інших вимірювальних генераторів.

Основні рекомендації щодо застосування вимірювальних генераторів

Робота з вимірювальним генератором включає чотири основних етапи:

- підготовка до роботи;

- з'єднання з об'єктом;

- узгодження з об'єктом;

- установки заданих значень параметрів вихідних сигналів.

Підготовка до роботи.

Перш ніж включити генератор в мережу, треба перевірити роботу всіх органів управління та відкоригувати механічно положення стрілок вбудованих вимірювальних приладів, перевірити справність елементів приєднання, наявність штатних кабелів і допоміжного приладдя. Перед включенням треба переконатися, що умови застосування приладу (кліматичні та інші) відповідають вимогам інструкції з експлуатації, генератор не піддається трясці і вібрацій, впливу сильних магнітних і електричних полів, а так само в тому, що він зручно розташований на робочому місці.

Після цього всі органи управління наводяться у вихідне положення, і генератор може бути включений в мережу. Треба звернути особливу увагу на те, щоб встановлений рівень вихідного сигналу був мінімальним, а виходи генератора, що не використовують були закриті заглушками і відключені. Генератор повинен бути прогрітий протягом часу, зазначеного в інструкції з експлуатації.

З'єднання з об'єктом. Для приєднання генератора до об'єкта треба користуватися штатними кабелями зі стандартними елементами приєднання. З'єднати генератор з об'єктом можна тільки тоді, коли у вхідних ланцюгах об'єкта немає джерел постійної напруги з малим внутрішнім опором. Сполучні кабелі попередньо доцільно перевірити для виявлення відкритих обривів.

Узгодження з об'єктом. Для забезпечення найкращих умов погодження виходу вимірювального генератора зі входом об'єкта за потужністю необхідно домогтися рівності вихідного опору. У вихідних пристроях вимірювальних генераторів зазвичай передбачається можливість ступеневої зміни вихідного опору, що дозволяє здійснити узгодження з навантаженням.

Якщо вихідні пристрої генератора не дозволяють виконати узгодження, необхідно застосувати зовнішні узгоджувальні пристрої. У тих випадках, коли генератор працює на мале навантаження (великий вхідний опір об'єкта), рекомендується включити внутрішнє навантаження, адже таке включення забезпечує нормальний режим роботи вихідних пристроїв генератора.

При підключенні вимірювального генератора до резонансних кіл слід пам'ятати, що невеликий, як правило, вихідний опір генератора може шунтувати контур і значно знизити його добротність. У таких випадках з'єднання з об'єктом повинно здійснюватися через конденсатор невеликої ємності. Значення ємності вибирається залежно від встановленої частоти і добротності резонансної системи.

При з'єднанні з об'єктом генератора надвисоких частот рекомендується між об'єктом і генератором включати розв'язуючий атенюатор з ослабленням в 15 – 20 дБ. Він дозволяє послабити вплив навантаження на вимірювальний генератор і поліпшити стабільність частоти і вихідного рівня при випадкових змінах параметрів навантаження.

Установка заданих значень параметрів вихідних сигналів

Установка значень параметрів вихідних сигналів починається з установки частоти генератора. При цьому треба обов'язково користуватися шкалами "Расстройка" і т.д. Після установки частоти проводитися контроль або установка рівня вихідного сигналу. У цьому випадку всі органи управління повинні бути поставлені в положення, зазначені в інструкції з експлуатації. Потім за допомогою атенюаторів і виносних штатних дільників встановлюється задана напруга або потужність на виході. У генераторах модульованих коливань при необхідності можуть бути встановлені відповідні параметри модуляції. У процесі роботи рекомендується періодично контролювати рівень коливань.




Переглядів: 4221

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація вимірювальних генераторів | Мультиметр

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.