Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ЗАГАЛЬНІ відомості ПРО ПРИСТРОЇ. ВИДИ ПРИСТРОЇВ

 

У машинобудуванні широко застосовується різноманітне технологічне оснащення, в яке входять пристрої, допоміжний різальний і вимірювальний інструмент.

Пристроями називаються додаткові пристрої, які використовують для механічної обробки, збирання і контролю деталей, складальних одиниць і виробів. За призначенням пристрої підрозділяють на такі види:

1. Верстатні пристрої, які застосовують для установки і закріплення на верстатах оброблюваних заготовок. Залежно від виду механічної обробки ці пристрої, у свою чергу, поділяються на пристрої для свердлильних, фрезерних, розточувальних, токарних, шліфувальних верстатів та ін. Верстатні пристрої складають 80...90% загального парку технологічного оснащення.

Використання пристроїв забезпечує:

а) підвищення продуктивності праці завдяки скороченню часу на установку і закріплення заготовок, при частковому чи повному перекритті; допоміжного часу машинним і при зменшенні, останнього за допомогою багатомісної обробки, сполучення технологічних переходів і підвищення режимів різання;

б) підвищення точності обробки завдяки усуненню вивірки при установці й зв'язаних з нею похибок;

в) полегшення умов праці верстатників;

г) розширення технологічних можливостей обладнання;

д) підвищення безпеки роботи.

2. Пристрої для установки і закріплення робочого інструменту, що здійснюють зв'язок між інструментом і верстатом, у той час як перший вид здійснює зв'язок заготовки з верстатом. За допомогою пристрої першого і другого видів виконують налагодження технологічної системи.

3. Складальні пристрої для з'єднання деталей, що сполучаються, у складальні одиниці й вироби. Їх застосовують для кріплення базових деталей чи складальних одиниць виробу, забезпечення правильної установки з'єднуючих елементів виробу, попередньої збирання пружних елементів (пружин, розрізних кілець та ін.), а також для виконання з'єднань з натягом.

4. Контрольні пристрої, які застосовують для проміжного й остаточного контролю деталей, а також для контролю зібраних частин машин.

5. Пристрої для захоплення, переміщення і перевертання оброблюваних заготовок та складальних одиниць, які використовують при обробці й складанні важких деталей і виробів.

За експлуатаційною характеристикою верстатні пристрої підрозділяються на універсальні, призначені для обробки різноманітних заготовок (машинні тиски, патрони, ділильні головки, поворотні столи та ін.); спеціалізовані, призначені для обробки заготовок певного виду, і змінні пристрої, (спеціальні губки для лещат, фасонні кулачки до патронів і т.п.), і спеціальні, призначені для виконання певних операції механічної обробки даної деталі. Універсальні пристрої застосовують в умовах одиничного чи дрібносерійного виробництва, а спеціалізовані й спеціальні — в умовах великосерійного і масового виробництва.

Єдиною системою технологічної підготовки виробництва верстатні пристрої класифікують за певними ознаками (рис. 3.1).

 
 

 

 


Рис. 3.1 – Класифікація верстатних пристроїв

 

Універсально-складальні пристрої (УСП) компонують із завчасно виготовлених стандартних елементів, деталей і складальних одиниць високої точності. Їх застосовують як спеціальні пристрої короткострокової дії для певної операції, після виконання якої їх розбирають, а елементи, які доставляють, надалі багаторазово використовують у нових компонуваннях і сполученнях. Подальший розвиток УСП пов'язаний із створенням агрегатів, блоків, окремих спеціальних деталей і складальних одиниць, що забезпечують компонування не тільки спеціальних, але й спеціалізованих і універсально-налагоджувальних пристроїв короткострокової дії.

Складально-розбірні пристрої (СРП) компонують також зі стандартних елементів, але менш точних, що допускають місцеву доробку по посадкових місцях. Ці пристрої використовують як спеціальні пристрої довгострокової дії. Після розбирання з елементів можна створювати нові компонування.

Нерозбірні спеціальні пристрої (НСП) компонують зі стандартних деталей і складальних одиниць загального призначення, як незворотні пристрої довгострокової дії. Конструктивні елементи компонувань, що входять до складу системи, як правило, експлуатують до повного зносу і не застосовуються повторно. Компонування може виконуватися також побудовою пристрою з двох основних частин: уніфікованої базової частини (УБ) і змінного налагодження (ЗН). Така конструкція НСП робить його стійким до змін конструкцій оброблюваних заготовок і до коректувань технологічних процесів. У цих випадках у пристрою заміняють тільки змінне налагодження.

Універсальні безналагоджувальні пристрої (УБП) загального призначення найбільш поширені в умовах серійного виробництва. Їх застосовують для закріплення заготовок з профільного прокату і штучних заготовок. УБП являють собою універсальні регульовані корпуси з постійними (незнімними) базовими елементами (патронами, тисками і т.п.), що входять у комплект верстата при його постачанні.

Спеціалізованими налагоджувальними пристроями (СНП) оснащують операції обробки деталей, згрупованих за конструкторськими ознаками і схемами базування; компонування за схемою агрегатування являє собою базову конструкцію корпуса зі змінними налагодженнями для груп деталей.

Універсальні налагоджувальні пристрої (УНП), так само як СНП, мають постійні (корпус) й змінні частини. Однак змінна частина придатна для виконання тільки однієї операції з обробки тільки однієї деталі. При переході з однієї операції на іншу пристрої системи УНП оснащують новими змінними частинами (налагодженнями).

Агрегатні засоби механізації затиску (АЗМЗ) являють собою комплекс універсальних силових пристроїв, виконаних у вигляді відособлених агрегатів, що дозволяють у сполученні з пристроями механізувати й автоматизувати процес затиску оброблюваних заготовок.

Вибір конструкції пристрої багато в чому залежить від характеру виробництва. Так, у серійному виробництві застосовують порівняно прості пристрої, призначені в основному для досягнення заданої точності обробки заготовки. У масовому виробництві до пристроїв висувають високі вимоги і щодо продуктивності. Тому такі пристрої, що постачаються швидкодіючими затисками, являють собою більш складні конструкції. У масовому виробництві застосування навіть найдорожчих пристроїв може бути економічно цілком виправданим.





Переглядів: 2154

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правила вибору баз | ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ ПРИСТРОЇВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.