Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Рішення органів судової влади у системі джерел адміністративного права

Судовий прецедент - рішення, винесене судом з конкретної справи, обґрунтування якого стає правилом , що обов'язкове для всіх судів тієї ж або нижчої інстанції при вирішенні аналогічних справ. Він відігравав важливу роль у римській юстиції; є джерелом права, основою правових систем ряду сучасних держав (Великобританія,США, Канада, Австрія).

До компетенції суду в Україні сьогодні входить можливість надання правової оцінки та скасування нормативного акта будь-якого суб'єкта влади. Для вирішення питання про відповідність Конституції України законів та інших правових актів парламенту, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим створено спеціальний орган - Конституційний Суд України . Кількість справ, вирішених Конституційним судом України відповідно до його компетенції постійно зростає. Крім того, джерелом адміністративного. права у правотворчому значенні слід вважати і рішення судів загальної юрисдикції, коли вони повністю або частково скасовують дію положень нормативно-правових актів, виданих органами виконавчої влади та іншими органами державного управління. Але не можна казати про те, що подібні рішення містять норми права і є обов'язковими для застосування у схожих судових ситуаціях.

В українській правовій науці триває дискусія щодо юридичної природи актів Конституційного Суду України. Їх визначають по-різному: як правозастосовчі, нормативно-правові, як джерела права тощо. На думку судді Конституційного Суду України В. М. Шаповала, компетенція Конституційного Суду України не передбачає здійснення нормотворчих повноважень, окрім питань регламентації організації його внутрішньої роботи (Регламент Конституційного Суду, Положення про його Секретаріат, про постійні комісії, про службові відрядження тощо), які не пов'язані з конституційним провадженням. Усі інші рішення і висновки Конституційного Суду не можуть активно регулювати суспільні відносини, бути нормативно-правовими. Визнання за рішеннями Конституційного Суду не лише юридичної, а й нормативної природи, на його думку, призвело б до того, що він був би поставлений над усім державним механізмом і навіть Конституцією.

Рішення Конституційного Суду є джерелами права у правотворчому значенні. Вони мають специфічний характер, у них безпосередньо загальнообов'язкові правила відсутні. Головна тут їх Закону України Про Конституційний Суд України» передбачає право Конституційного Суду вказувати на преюдиційність свого рішення при розгляді судами загальної юрисдикції позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії неконституційного акта. Фактично це означає, що акт Конституційного Суду має загальнообов'язкову силу при вирішенні необмеженої кількості індивідуально-конкретних спорів, що свідчить про його нормативну якість.

Рішення Конституційного Суду (як і нормативно-правові акти) приймаються і оприлюднюються в особливому порядку. Вони публікуються в Офіційному віснику України » поряд з правовими актами Верховної Ради, Президента, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади . Крім того, існує і спеціальний друкований орган – «Вісник Конституційного Суду України »





Переглядів: 7535

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Принципи державного управління в умовах демократизації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.03 сек.