Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Орган державної виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Центральні органи виконавчої влади із спеціальним статусом — це особливий вид органів державної влади, всі питання організації, діяльності та взаємовідносин яких з іншими органами мають вирішуватися в індивідуальному порядку шляхом прийняття відповідних локальних статусних законів

Указ Президента України «Про зміни у структурі центральних органів ви- конавчої влади» надав перелік органів відповідно до нової класифікації ЦОВВ, згідно з яким, зокрема, до ЦОВВ із спеціальним статусом віднесено 22 органи, в тому числі Антимонопольний комітет України, Державну податкову адміні- страцію України, Державну митну службу України, Державний комітет з пи- тань регуляторної політики та підприємництва, Фонд державного майна України, Службу безпеки України, Державну судову адміністрацію України, Державний комітет ядерного регулювання України, Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку України, Державний комітет статистики України та ін.

Діяльність ЦОВВ із спеціальним статусом регламентується окремими нор- мативними актами, які визначають порядок створення, питання підзвітності та підконтрольності цих органів, їх структуру, компетенцію, правові основи реалі- зації повноважень тощо. Наприклад, діяльність Національної комісії з питань регулювання зв'язку України регламентується Положенням про Національну комісію з питань регулювання зв'язку України, затвердженим Указом Прези- дента України, Державної податкової адміністрації України — Положенням про Державну податкову адміністрацію України, затвердженим Указом Пре- зидента України тощо.

Визначаючи компетенцію ЦОВВ із спеціальним статусом, держава встановила для них особливі завдання та повноваження. Ці органи здійснюють реалізацію окремих напрямків урядової політики, віднесеної до їх повноважень та виділених із загального спектра повноважень, що належать до повноважень міністерств. За характером компетенції їх можна віднести до органів спеціальної (функціональної) компетенції як органів, які здійснюють державну політику у певній сфері, здійснюють керівництво з питань, які мають загальний характер для всіх чи багатьох галузей господарства, соціально-культурного будівництва.

Згідно із п. 1 ст. 1 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», Антимонопольний комітет є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності. Для цієї мети законодавець виділив такі основні завдання комітету: 1) здійснен- ня державного контролю за дотриманням антимонопольного законодавства; 2) запобігання, виявлення і припинення порушень антимонопольного законо- давства; 3) контроль за економічною концентрацією; 4) сприяння розвитку добросовісної конкуренції.





Переглядів: 889

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади, колегіальним органом державної виконавчої влади загальної компетенції. | Політико-правові передумови перетворень організації управління на місцевому рівні.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.