Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Мал. 1 Вплив основних чинників на рівень смертності немовлят.

За останні роки смертність дітей у віці до 1 року знизилася від 11,5 на 1000 осіб наявного населення у 1995 році до 7,2 на 1000 осіб наявного населення у 2011 році. 84 % причин дитячої смертності практично формуються на етапі вагітності, пологів та неонатального періоду.

Ризик смерті малюків найбільш високий у перші 28 діб життя. На першому місяці життя помирає біля 60% малюків і у причинах смерті переважають так звані ендогенні причини, які обумовлені незалежними від зовнішнього середовища факторами (нежиттєздатність плоду, що пов'язана зі станом здоров'я матері, патологічним перебігом вагітності та пологів, вадами розвитку плоду, несумісними з життям та інше). У зв'язку з цим у експертній оцінці неонатальної смертності найбільш важким залишається питання запобігання смерті.

Структура смертності дітей першого року життя за причинами смерті за останні 10 років зазнала незначних змін. Як і в попередні роки, перше місце займали окремі стани, які виникають у перинатальному періоді; на другому – природжені вади розвитку, деформації та хромосомні аномалії; третє рангове місце посіли зовнішні причини смертності.

За даними Держстату, у 2011 році внаслідок травм, отруєнь та інших наслідків дії зовнішніх чинників загинула майже кожна третя дитина з числа померлих. Переважної більшості цих смертей можна було уникнути за умови належного догляду за дитиною.

Коефіцієнт смертності немовлят в сільській місцевості (10,1‰) перевершує аналогічний показник в міський (9‰). Така ситуація свідчить про недостатній рівень медичного обслуговування в сільських населених пунктах. Серед дітей, що померли, у віці до 1 року переважають хлопчики. Найвищі показники смертності дітей відмічені в Закарпатській (13,1‰), Донецькій (12,3‰) і Хмельницькій (11,8‰) областях.

Вплив віку матері на рівень дитячої смертності виражається в тому, що найбільша дитяча смертність спостерігається у дуже молодих (до 20 років) матерів. Смертність дітей, народжених жінками старше 40 років, декілька збільшується, але до самого кінця дітородного періоду вона не досягає такого рівня, як у матерів молодше 20 років.

Значною мірою на рівень дитячої смертності впливає порядковий номер народження дитини. Смертність первістків вища за смертність подальших дітей.

Найбільша смертність спостерігається серед дітей, народжених з інтервалами в межах року після попередніх пологів. Зі збільшенням інтервалу знижується і вірогідність смерті подальших дітей на першому році життя. Найбільш сприятливим інтервалом між двома пологами слід визнати інтервал в 2-3 роки. Менший інтервал обумовлює велику вірогідність смерті новонародженого.

Таким чином, смертність дітей віком до одного року є одним із найчутливіших індикаторів рівня соціально-економічного розвитку суспільства, що акумулює в собі рівень освіти та культури, стан навколишнього середовища, ефективність профілактичних заходів, рівень доступності та якості медичної допомоги, розподіл соціальних і матеріальних благ у суспільстві.

Суттєво допомагає покращити надання кваліфікованої медичної допомоги дітям та матерям в регіонах виконання державних програм та централізованих заходів, такі як державна програма "Репродуктивне здоров'я нації" на період до 2015 року" та державна програма "Дитяча онкологія" на 2006-2010 роки".

 




Переглядів: 1172

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Смертність дітей до 1 року (на 1000 народжених живими) | ТЕМА 5. МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ТА ОЦІНКА ПОКАЗНИКІВ ЗАГАЛЬНОЇ ЗАХВОРЮВАНОСТІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.