Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Система органів виконавчої влади в Україні.

 

Кабінет Міністрів України: склад, порядок формування, повноваження.

 

Згідно ст. 113 Конституції України, Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України та підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених у Конституції Україні.

До складу Кабінету Міністрів України входять Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр, три віце-прем'єр-міністри, міністри: міністр аграрної політики України, Міністр внутрішніх справ України, Міністр екології та природних ресурсів України, Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністр палива та енергетики України, Міністр закордонних справ України, Міністр культури і мистецтв України, Міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, міністр оборони України, Міністр освіти і науки України, Міністр охорони здоров'я України, Міністр праці та соціальної політики України, Міністр промислової політики України, Міністр транспорту України, Міністр фінансів України, Міністр юстиції України, Міністр України у зв'язках з Верховною Радою України. Діяльність Кабінету Міністрів України забезпечується Секретаріатом Кабінету Міністрів України, який очолює Державніц Секретар.

Члени Кабінету Міністрів України не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку (ч. 1 ст. 120 Конституції).

Прем'єр-міністр України призначається Президентом України за згодою більше половини від конституційного складу Верховної Ради України. Персональний склад Кабінету Міністрів України призначається Президентом України за поданням Прем'єр-міністра України.

Прем'єр-міністр України керує роботою Кабінету Міністрів України, спрямовує її на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Верховною Радою України, веде переговори і підписує в установленому порядку міжнародні договори, координує роботу з проведення приватизації, координує проведення в Україні адміністративної реформи, здійснює керівництво відповідними колегіальними органами (комітетами, комісіями, радами). Прем'єр-міністр України входить із поданням до Президента України про створення, реорганізації та ліквідації міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в межах коштів, передбачених Державним бюджетом України на утримання цих органів.

Кабінет Міністрів України разом з Прем'єр-міністром України складає повноваження перед новообраним Президентом України (ст. 115 Конституції).

Прем'єр-міністр України, інші члени Кабінету Міністрів України мають право заявити Президентові України про свою відставку. Причому відставка Прем'єр-міністра передбачає відставку Кабінету Міністрів у повному складі.

Прийняття Верховною Радою України резолюції недовіри Кабінету Міністрів України, а також рішення Президента України про припинення повноважень Прем'єр-міністра України має наслідком відставку Кабінету Міністрів України.

При цьому за дорученням Президента Кабінет Міністрів, відставку якого прийнято, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів, але не довше ніж 60 днів. Протягом цього терміну Президент України зобов'язаний призначити новий склад Кабінету Міністрів.

Повноваження КМУ (ст. 116 Конституції):

• Забезпечує державний суверенітет і економічну самостійність України, здійснення внутрішньої і зовнішньої політики держави

• Вживає заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина

• Забезпечує проведення фінансової, цінової, інвестиційної, податкової політики, політики у сферах праці та зайнятості населення, соціального захисту, освіти, науки, культури, охорони природи

• Розробляє і здійснює загальнодержавні програми економічного, науково-технічного, соціального і культурного розвитку України

• Забезпечує рівні умови розвитку всіх форм власності, здійснює управління об'єктами державної власності відповідно до закону

• Розробляє проект закону про Державний бюджет України і забезпечує виконання затвердженого Верховною Радою Державного бюджету України

• Організовує і забезпечує здійснення зовнішньоекономічної діяльності України, митної справи

• Спрямовує і координує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади

Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими для виконання (ст. 117 Конституції).

Постановами уряду оформляються найбільш важливі рішення нормативного характеру. Рішення з оперативним і поточних питань видаються у вигляді розпоряджень. Акти Кабінету Міністрів підписує Прем'єр-міністр, і вони вступають в силу з дня їх підписання, якщо в цих документах не передбачено інше.

Згідно з Указом Президента України від 10 червня 1997 "Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності", нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України не пізніш як у 15-денний термін після їх прийняття і підписання підлягають оприлюдненню державною мовою в офіційних друкованих виданнях (офіційними друкованими виданнями є "Офіційний вісник України", "Урядовий кур'єр").

Кабінет Міністрів повинен здійснювати контроль за виконанням прийнятих ним правових актів безпосередьно або через підпорядковані йому органи.

Розділ VI Конституції, присвячений правовому статусу Кабінету Міністрів Україні, не в змозі відобразити всі аспекти діяльності уряду. Тому згідно з ч.2 ст. 120 Конституції прийнято Закон України «Про Кабінет Міністрів України» від від 07.10.2010 № 2591-VI, який більш детально регламентує основні завдання, повноваження Кабінету Міністрів, його склад і порядок формування, місце в системі органів державної влади і т.д.

 




Переглядів: 780

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правовий статус Президента України. | Центральні органи виконавчої влади

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.