Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Стратегічне управління та формування програми діяльності органу державної влади.

 

На сучасному етапі розвитку української держави та її політико-адміністративних інститутів важлива оптимізаційна роль належить запровадженню корпоративних методик і технологій стратегічного управління. Саме корпоративні стратегії за своєю методологією спрямовані на забезпечення цілеспрямованості та системності запровадження стратегічних ініціатив у системі органів державної влади.

Систематизуючи основні дослідницькі підходи до розуміння сутності корпоративної стратегії та визначення її місця в системі стратегічного управління органами державної влади, слід особливу увагу приділити аналізу її основних характеристик. До таких характеристик варто віднести:

- масштаб діяльності органу державної влади, що визначає, якими видами та напрямами діяльності він повинна займатися;

- зв'язок складових, який показує, що лежить в основі узгодження структурних підрозділів між

- метод управління масштабом і зв'язком (метод внутрішнього розвитку, створення стратегічного союзу), що використовується для зміни масштабів і забезпечення внутрішньої єдності організації [6, с. 311].

Виходячи із цього, слід відзначити, що в такому контексті стратегічне управління виступає важливим інструментом розширення масштабності функціональних повноважень органів державної влади. Таке розуміння функціональної сутності корпоративних стратегій передусім спрямоване на внутрішній розвиток організаційних структур органів державної влади, а також на створення відповідних локальних стратегічних об'єднань з метою реалізації спільних стратегічних завдань. У такому разі корпоративні стратегії відіграють особливо важливу роль, оскільки саме вони і є основою організаційного розвитку системи органів державної влади, а з іншого боку - гарантією результативності та ефективності здійснення ними своїх функціональних повноважень в умовах успішного виконання певних стратегічних завдань.

Розробляючи корпоративну стратегію як один із оптимізаційних механізмів стратегічного управління в діяльності органів державної влади варто звернути увагу на рівень управлінської ієрархії, для якого розробляється стратегія.

У системі діяльності органів державної влади існують багатофункціональні корпорації, на які покладається виконання декількох видів управлінської діяльності. Дотримуючись традицій його підходу до розуміння корпоративних стратегії в управлінській діяльності, слід звернути увагу на концепцію американського вченого А. Голда, який доводить, що в системі управлінської діяльності функціонує три види стратегій: корпоративні, ділові та функціональні, ці три рівні стратегій утворюють ієрархічну структуру..

Виходячи із цього, стратегічна діяльність органів державної влади, які набувають характеристик корпоративного центру, нових модернізаційних форм, які проявляються через таке:

- автономний вплив: структурний підрозділ органу державної влади підвищує автономну якість роботи організаційних одиниць;

- вплив взаємозв'язків: структурний підрозділ органу державної збільшує цінність взаємозв'язків між організаційними одиницями;

- функціональний вплив: конкретний орган державної влади забезпечує

функціональне управління своїх організаційних одиниць;

- корпоративний розвиток: організаційна структура органу державної влади створює структуру портфеля організаційних одиниць, які забезпечують ефективність реалізації відповідних державно-управлінських рішень [9].

Відтак, корпоративна стратегія в системі стратегічного управління органів державної влади виконує відповідною мірою оптимізаційну роль, яка розкривається через реалізацію її функціонального призначення. Його сутність зводиться до:

- модернізації та забезпечення внутрішнього розвитку структурних підрозділів органів державної влади;

- запровадження нових модернізацій них форм управлінської діяльності в напрямі реалізації стратегічних завдань розвитку структурних підрозділів органів державної влади;

- посилення інтеграційної складової у стратегічній діяльності органів державної влади через створення так званих стратегіях союзів, які в певний спосіб забезпечують ефективність виконання окремих стратегічних ініціатив.

Перевагою впровадження корпоративних стратегій у стратегічному управлінні органів державної влади є створення та запровадження так званих корпоративних форм функціональної взаємодії органів державної влади в реалізації стратегічних завдань розвитку держави.

 

Рис.4. Зовнішнє оточення органу державної влади




Переглядів: 1968

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Менеджмент - галузь знань і професійної діяльності, спрямованих на формування і забезпечення досягнення цілей організації шляхом раціонального використання наявних ресурсів. | Організаційна структура органу державної влади.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.