Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Асинхронні тригери

На виході елемента І-НІ (АБО-НІ) є інвертор (підсилювач). У структурі з двох таких елементів можна забезпечити позитивний зворотний зв'язок, якщо вхід одного елемента з'єднати з виходом іншого, і баланс амплітуд. Такою структурою є RS-тригер. Він має два виходи: прямий (Q) і інверсний ( ) і два входи: S - установки прямого виходу в 1 (кажуть: "установки тригера в 1") і R - встановлення тригера в 0. Такий тригер є асинхронним RS-тригером. Він застосовується самостійно, а також у ролі пам'ятною осередки входить до складу більш складних інтегральних тригерів.

Рисунок 4.8 – Асинхронний RS-тригер Рисунок 4.9 – Часова діаграма роботи асинхронного RS-тригера

RS-тригер на елементах АБО-НІ (рис. 4.8 а)). Перш за все розглянемо вплив на такий тригер комбінацій сигналів S=1, R=1 і S=0, R=0. Поєднання S=1, R=1 є забороненим, так як при ньому обох виходах тригера встановлюються логічні 0 і після зняття вхідних сигналів стан його непередбачувано.

Для елемента АБО-НІ логічний 0 є пасивним сигналом: з його надходженням на вхід стан виходу елемента не змінюється. Тому поява комбінації S=0, R=0 не змінює стану тригера.

Логічна 1 для елемента АБО-НІ активним сигналом: її наявність на вході елемента однозначно визначає на його виході логічний 0 незалежно від сигналу на іншому вході. Звідси випливає, що перемикаючим сигналом для розглянутого тригера є логічна 1, а також те, що вхід S (установки тригера в стан Q=1) повинен бути пов'язаний з елементом, вихід якого прийнято за .

Зі сказаного ясно, що для перемикання тригера в стан Q=1 на його входи слід подати комбінацію S=1, R=0, а для перемикання в стан Q=0 - комбінацію S=0, R = 1. Нехай тригер (рис. 4.8 а)) перебуває у стані 0 (Q=0, =1), а на входах діють сигнали S=​​0, R=0. На його перемикання в стан Q=1 подамо на входи комбінацію про S = 1, R=0. Тоді на виході елемента Э2 встановиться логічний 0, на входах елемента Е1 будуть одночасно може бути, логічні 0, і на виході Q встановиться логічна 1 - тригер перемикається в новий стан (Q=1, =0). На його перемикання з цього стану на входи має надійти комбінація S=0, R=1. Після цього на виході Q буде логічний 0, на входах елемента Э2 одночасно опиняться логічні 0 і його вихід прийме потенціал, відповідний =1, – тригер перемикається в стан Q=0, =1.

На рис. 4.9 наведена ідеалізована тимчасова діаграма RS-тригера, на якій час перемикання тригера прийнято рівним нулю. Передбачається, що до моменту t1 S=0, R=0, а тригер знаходиться в стані Q=0. У момент t1 комбінація S=1, R=0 переключає тригер в стан Q=1. При t=t2 на входах встановлюється поєднання S=0, R=0, при якому стан тригера зберігається незмінним. Комбінація S=1, R=0, з'являється в момент t3, і комбінація S=0, R=0 в момент t4 ніяких змін не вносять, як і Q = 1. Тільки в момент t5 поєднання S=0, R=1 викликає перемикання тригера в стан Q=0. Після цього зміна логічної змінної на вході R стану тригера не змінює. Нове переключення відбувається в момент t6 при вступі на входи комбінації S=1, R=0. Зауважимо, що заборонене поєднання сигналів S=1, R=1 на діаграмі відсутня.

 

Рисунок 4.10 – RS-тригер на логічних елементах І-НІ

 

RS-тригер на елементах І-НІ (рис. 4.10 а). Для елемента І-НІ активним сигналом є логічний 0: наявність його хоча б на одному вході обумовлює на виході логічну 1 незалежно від сигналів на інших входах. Логічна 1 для такого елемента є пасивним сигналом: з її надходженням на вхід стан виходу елемента не змінюється. У силу сказаного тригер на елементах І-НІ переключається логічним 0. На умовному зображенні такого тригера (рис. 4.10, б) це відбивають інверсними входами. Для даного тригера комбінація вхідних сигналів S = 0, R = 0 є забороненою, а комбінація S = 1, R = 1 не змінює його попереднього стану.

 




Переглядів: 1691

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Теоретичні відомості | Тактовані тригери (синхронні)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.