Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Експерту-бухгалтеру забороняється вчиняти такі дії.

1. Проводити експертизу без письмової вказівки керівника (заступника) експертної установи, керівника структурного підрозділу, за винятком експертиз, доручених йому безпосередньо органом дізнання, слідчим, після огляду, у якому він брав участь як спеціаліст, а також експертиз, які проводяться під час судового розгляду.

2. Самостійно збирати матеріали, які підлягають дослідженню, а також вибирати вихідні дані для проведення експертизи, якщо вони відображені в наданих йому матеріалах неоднозначно.

3. Розголошувати без дозволу прокурора, слідчого, особи, яка провадить дізнання, суду дані, що стали йому відомі під час проведення експертизи, та повідомляти її результати будь-кому, крім особи (органу), що призначила експертизу.

4. Вступати у не передбачені порядком проведення експертизи контакти з особами, якщо такі особи прямо чи побічно зацікавлені в результатах експертизи.

5. Зберігати матеріали справ та об’єкти експертних досліджень поза службовим приміщенням.

 

За надання завідомо неправдивого висновку, за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов’язків, а також за розголошення даних, що стали йому відомі під час проведення експертизи, експерт несе кримінальну відповідальність.

За злісне ухилення від явки до органів дізнання та досудового слідства або суду експерт несе адміністративну відповідальність.

За допущені порушення під час проведення експертизи, що не тягнуть за собою кримінальної чи адміністративної відповідальності, експерт може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності.

 

 

Планування і організація роботи експертів-бухгалтерів

 

Планування судово-бухгалтерської експертизи здійснюється на основі сітьового планування і управління та відповідно до принципів (рис. 2.1.1).

Рис. 2.1.1. Принципи планування судово-бухгалтерської експертизи

 

Принцип комплексності планування судово-бухгалтерської експертизи припускає забезпечення взаємозв’язку і погодженості всіх етапів планування – від попереднього планування до складання загального плану експертизи.

Принцип безперервності планування експертизи виражається у встановленні сполучених завдань групі експертів і ув’язуванню етапів планування по термінах і по суміжних суб’єктах господарювання (структурним підрозділам, виділеним на окремий баланс, філіям, представництвам, дочірнім організаціям).

Принцип оптимальності планування експертизи полягає в тому, що в процесі планування експертній установі варто забезпечити варіантність планування для можливості вибору оптимального варіанта загального плану експертизи на підставі критеріїв, визначених самою експертною установою.

 

При плануванні експертизи виокремлюють основні етапи: 1) попереднє планування експертизи, 2) підготовка і складання загального плану експертизи.

Для ефективного планування експертизи на етапі попереднього планування експерт-бухгалтер повинен ознайомитись із фінансово-господарською діяльністю економічного суб’єкта, матеріали якого досліджуються, і мати інформацію про:

а) зовнішні фактори, що впливають на господарську діяльність економічного суб’єкта та характеризують його галузеву приналежність;

б) внутрішні фактори, що впливають на господарську діяльність економічного суб’єкта, зв’язаних з його індивідуальними особливостями.

Незалежно від змісту поставлених на експертизу питань, експерту бухгалтеру слід ознайомитись із:

а) організаційно-управлінською структурою економічного суб’єкта;

б) видами виробничої діяльності і номенклатурою продукції, що випускається;

в) технологічними особливостями виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг), а в залежності від поставлених перед експертом-бухгалтером завдань – і з іншими факторами та особливостями діяльності, що впливають на предмет експертизи.

Джерелами одержання інформації про організації для експерта є установчі, статутні й інші документи організації й інші матеріали, представлені на експертизу і (або) заявлені в клопотанні експерта до органу, що призначив експертизу, відповідно до процесуального законодавства.

При плануванні складу фахівців, що входять в експертну групу або комісію, експертну установу необхідно врахувати:

а) витрати робочого часу для кожного етапу експертизи;

б) очікувані терміни роботи експертної групи;

в) кількісний склад експертної групи;

г) кваліфікаційний рівень членів експертної групи.

У загальному плані експерт-бухгалтер передбачає терміни експертизи, графік (послідовність) проведення експертизи, підготовки і складання висновку експерта. У загальному плані експерт-бухгалтер визначає методичні прийоми експертного дослідження за результатами попереднього планування. Складовою частиною загального плану є планування процедур управління і контролю за якістю проведеної судово-бухгалтерської експертизи. При складанні загального плану судово-бухгалтерської експертизи слід врахувати:

а) формування експертної групи, чисельність і кваліфікацію експертів, залучених до експертизи;

б) розподіл експертів відповідно до їх професійних якостей і посадових рівнів за відповідними напрямами роботи;

в) інструктаж всіх членів комісії (експертної групи) щодо розподілу обов’язків відповідно до загального плану експертизи;

г) контроль керівника за виконанням плану і якістю роботи експертів.

Загальний план експертизи повинний бути оформлений документально і завізований у встановленому порядку.

 

2.2. Завдання для практичної роботи з теми
«Організація судово-бухгалтерської експертизи»

Завдання 2.2.1. Скласти План-графік проведення судово-бухгалтерської експертизи. Самостійно визначити терміни проведення експертизи, склад експертної групи та розподіл обов’язків. Резуль­та­ти планування оформити таблицею (табл. 2.2.1).

Таблиця 2.2.1

План-графік проведення судово-бухгалтерської експертизи

№ з/п Завдання експертизи Виконавець (посада, ПІБ) Термін виконання (кількість днів) Час проведення Позначка про виконання
початок закінчення
             

 

До Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. М.С. Бокаріуса надійшли матеріали кримінальної справи № 28-1096 та документи ТОВ «Об’єднання» до постанови слідчого прокуратури м. Харкова Звягельської В.І. про призначення судово-бухгалтерської експертизи. На вирішення судово-бухгалтерської експертизи поставлено питання:

У якому розмірі підтверджується нестача грошових коштів у касі ТОВ «Об’єднання» станом на 10.03.2010 р., виявлена ревізорами КРУ м. Харків (акт ревізії № 33а від 15.03.2010 р.)?

На експертне дослідження надані такі документи ТОВ «Об’єднання» за 2008-2009 рр., півріччя 2010 р.:

- Статут, установчі, реєстраційні документи ТОВ «Об’єднання»;

- договори про повну індивідуальну матеріальну відповідальність касирів;

- розрахунок ліміту в касі підприємства;

- прибуткові та видаткові касові ордери;

- звіти касира;

- касові книги;

- виписки банку;

- Звіти про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт;

- розрахунково-платіжні відомості;

- журнали РРО бухгалтерський рахунок «Розрахунки з підзвітними особами»;

- журнали-ордери за рахунками 301 «Каса в національній валюті», 311 «Поточні рахунки в банку», 372 «Розрахунки з підзвітними особами».

- Головні книги;

- фінансова звітність;

- акт ревізії КРУ м. Харкова № 33-а від 15.03.2010 р.;

- інші матеріали справи: протоколи допитів, пояснення відповідальних осіб.

 

Завдання 2.2.2. Скласти сітьовий графік проведення судово-бухгалтерської експертизи за взірцем, наведеним на рис. 2.2.1.

Самостійно визначити терміни проведення експертизи, склад експертної групи та розподіл обов’язків. При складанні сітьового графіку слід передбачити суміжне проведення експертизи іншого виду.

До суду звернулось ТОВ «Інвест-Сервіс» з позовом про визнання його прав на частину будинку. Спорудження цього будинку протягом трьох років проводилось ЗАТ «Будівельник», а інвестування – підприємством «Інвест-Сервіс».

Після розгляду справи у суді за клопотанням однієї зі сторін суддею була призначена експертиза, на вирішення якої були поставлені такі питання:

1. Яка фактичну вартість будинку?

2. Чи здійснювало ТОВ «Інвест-Сервіс» інвестування будівництва будинку і в яких розмірах?

1 – Підбір нормативно-правових джерел інформації для проведення судово-бухгалтерської експертизи; 15.10.2010 р.; виконавець – експерт Василенко В.В.;

2 – Оцінка достатності фактографічних джерел інформації для проведення судово-бухгалтерської експертизи; 15-16.10.2010 р.; виконавець – експерт Василенко В.В.;

3 – Вивчення установчих документів ТОВ «Інвест-Сервіс»; 16.10.2010 р.; виконавець – експерт Грузєєва О.О.;

4 – Вивчення установчих документів ЗАТ «Будівельник»; 16.10.2010 р.; виконавець – експерт Дольник К.Ю.;

5 – Дослідження змісту договірних зобов’язань між ЗАТ «Будівельник» і ТОВ «Інвест-Сервіс» щодо спорудження будинку; 17.10.2010 р.; експерт Василенко В.В.;

6 – …

 

Рис. 2.2.1. Фрагмент сітьового графіку проведення судово-бухгалтерської експертизи

 

 

Завдання для індивідуальної роботи




Переглядів: 755

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Права, обов’язки і відповідальність експертів-бухгалтерів | З теми «Організація судово-бухгалтерської експертизи»

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.