Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Опис лабораторної установки

Лабораторна установка складається з макета операційного підсилювача та двоканального електронного осцилографа С 1-93.

У макет входять п'ять схем операційних підсилювачів, які досліджуються, вольтметр постійного струму, блок керування, генератор сигналів спеціальної форми, а також блок живлення.

Операційні підсилювачі виконані на мікросхемах К140УД6, до них входять також кола зворотного зв'язку і вхідні кола. Структура схем, залежно від функцій, може змінюватися за допомогою блока керування. Так, схема 1 є підсилювачем, схема 2 − підсилювачем-інвертором, схема 3 − суматором-інвертором, схема 4 − диференціатором, схема 5 − інтегратором. Кожна схема має вхідні клеми, до яких підключається кабель каналу осцилографа і кабель макета "Напряжение Uвх", по якому із блока керування подається напруга необхідної форми.

Вольтметр призначений для вимірювання постійної напруги на виході ОП. Він має двосторонню шкалу та межі вимірювання 0,5 і 5 В, які установлюються за допомогою перемикача П1.

Блок керування має перемикачі, за допомогою яких можна змінювати напругу на вході ОП і значення елементів схеми. Перемикач П2 визначає форму напруги, що подається на вхід ОП. Перемикач П3 "Схема" дозволяє вибрати для дослідження одну з п'яти наявних у макеті схем ОП. Перемикач П4 дискретно змінює постійну напругу, що подається на вхід ОП в межах від −200 до +200 мВ. Перемикач "R3" змінює опір резистора R3 у вхідному колі інвертувального входу схеми 3. Перемикач "Roc" змінює опір резистора Roc у колі зворотного зв'язку. Резистори R1 і R2 у всіх схемах однакові і рівні 3 кОм.

Кабелі I і ІІ каналів осцилографа з'єднуються відповідно із вхідними й вихідними гніздами схеми на передній панелі макета. Гніздо "Х" осцилографа з'єднується проводом із гніздом "Синхр." на макеті.

Блок живлення забезпечує стабілізовану напругу +12 В, –12 В, +6 В і –6 В для живлення ОП та допоміжних пристроїв.

Внутрішній генератор макета виробляє електричні сигнали синусоїдальної, косинусої-дальної, прямокутної, трикутної і трапецеїдальної форми, які використовуються для дослідження ОП. Заданий за допомогою П2 сигнал подається до входу ОП по екранованому кабелю "Напряжение Uвх".Интернет реклама УБС

Схема передньої панелі макета зображена на рис. 7.2, а передня панель осцилографа С 1-93 − на рис. 7.3.

У завдання до лабораторної роботи входить дослідження операційного підсилювача в таких режимах:

· неінвертувальний підсилювач постійного та змінного струмів;

· інвертувальний підсилювач постійного та змінного струмів;

· підсумовуючий підсилювач;

· диференціюючий підсилювач;

· інтегруючий підсилювач.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підготовка до роботи | Порядок виконання роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.