Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Пасові передачі

Порівняно з іншими механічними передачами пасові дають змогу просто і безшумно передавати крутний момент від двигуна або проміжного вала до робочого органу верстата в достатньо широкому діапазоні швидкостей і потужностей. Пас охоплює два шківи, насаджені на вали. Навантаження передається за рахунок сил тертя, що виникають між шківом і пасом внаслідок, натягання останнього. Застосовуються передачі з плоскими, клиновими і круглими пасами.


Пасові передачі поділяють на відкриті (а), перехресні (б) і напівперехресні (в). У відкритій передачі вали паралельні один одному і шківи обертаються в одному напрямку. В перехресній вали розташовані паралельно, але ведучий шків обертається, наприклад за годинниковою стрілкою, а ведений - проти неї, тобто у зворотному напрямку. Напівперехресну передачу застосовують між валами, осі яких розташовані в різних площинах під кутом один до одного.

 


У приводах машин використовуються плоскі і клинові паси - шкіряні, бавовняні суцільноткані і шиті, ткані прогумовані. У верстатах використовуються, в основному, плоскі і клинові прогумовані паси. Для зменшення ковзання паса внаслідок недостатнього тертя через невеликий кут охоплення застосовують натяжні ролики (г).

Натяжний ролик - це проміжний шків на шарнірно закріпленому важелі. Під дією вантажу на довге плече важеля ролик натискує на пас, пас натягується. внаслідок чого збільшується кут охоплення пасом великого шківа. Діаметр натяжного ролика має бути не меншим за діаметр малого шківа. Натяжний ролик слід установлювати біля веденої вітки не дуже близько до шківа.

Передачі клиновими пасами широко розповсюджені, вони прості і надійні в експлуатації. Основна перевага клинових пасів - якісне зчеплення їх зі шківами і відносно мале ковзання. Крім того, габарити клинових передач значно менші, ніж плоских пасових передач.

На рисунку показано переріз клинового паса. Він складається з декількох шарів прогумованої тканини 1, декількох рядів корду 2 (корд - товсті скручені бавовняні нитки), шару гуми 3 і обгортки 4 з прогумованої тканини. Пас укладається у паз на ободі шківа 7 і заглиблюється так, щоб не торкався своєю поверхнею 5 дна 6 шківа.

Для передачі великих крутних зусиль застосовують багатолезові клинопасові приводи, шківи яких мають декілька канавок. Клинові паси мають визначену довжину, їх не можна подовжувати або вкорочувати. Для клинопасових приводів загального призначення стандартизовано сім перерізів пасів. їх позначено буквами О, А, Б, В, Г, Д і Е (О - найменший переріз). Номінальна довжина клинових пасів (довжина їх внутрішнього периметра) становить від 500 до 1400 мм, кут натягування - 40°. Клинові паси вибирають за перерізом залежно від потужності, що передається, і передбаченої швидкості обертання.

В сучасних верстатах в пасових передачах використовують полі клинові, зубчасті, рідше плоскі та круглі паси. Поліклиновий пас, поперечний переріз якого показано на малюнку (а) представляє собою стрічку, складену з декількох шарів гуми. Зовнішня поверхня пасу покрита прогумованою тканиною 1, в плоскій частині розташовані кордові шнури 2, граючи роль несучих елементів.

Зубчатий пас, що представляє собою стрічку із зубцями на внутрішній поверхні, складається з несучого елемента (сталевого каната діаметром до 0,8 мм) і еластичного матеріалу (гуми або пластмаси). Шків (г) представляє собою колесо із зубцями трапецеїдального профілю. Зубчастий пас використовується в механізмах де не допускається проковзування пасу, а також щоб ведучий і ведений вали оберталися синхронно в заданій залежності.


Пасові передачі з використанням поліклинового (а)

та зубчастого (б, в, г,) пасів.




Переглядів: 1287

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.