Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Природні туристично-рекреаційні та історико-культурні ресурси

Сінгапур – діловий, фінансовий і культурний центр Південно-Східної Азії з одним з найвищих рівнів життя – пропонує неймовірне поєднання Сходу і Заходу. Тут можна знайти найкраще, що виробляється у світі. Серед тисяч індонезійських островів, розташованих в оточенні морів, сотні чудово підходять для морських курортів. У буйній тропічній зелені приховані тисячі стародавніх храмів і культових споруд, а джунглі населяє безліч екзотичних тварин і племена аборигенів, багато з яких за своїм рівнем розвитку знаходяться на рівні кам’яного віку. Саме тому тут можна чудово поєднати активний і пляжний відпочинок, етнологічні та історичні екскурсії, спостереження за тваринним світом і походи найвищої категорії складності.

Через особливості географічного положення та історичного минулого в Сінгапурі немає значимих природних ресурсів та пам’яток стародавньої історії, саме тому основними об’єктами для туристів виступають тематичні парки, етнічні райони та виставкові комплекси. З рейтингом найвідвідуваніших туристичних місць Сінгапуру за період 2009-2013 згідно Ради з туризму Сінгапуру можна ознайомитися у Додатку В.

Футуристичні сади Gardens by the Bay (див. Додаток Г) повністю змінили затоку Марина Бей в Сінгапурі. Вони втілюють в собі інноваційні технології та саму суть Сінгапуру – ідеальне міське середовище, в якому комфортно жити і працювати. Концепція Садів – екологічна стійкість циклів енергії і води, цільна екосистема, що, одночасно, є чудовим комплексом, що містить розкішний парк з ботанічним садом, де представлена флора різних континентів і прохолодним озером DragonflyLake. Фантастичні дерева Supertree, які насправді є екологічними електростанціями, пов’язаними між собою панорамним мостом, де висаджено понад 162 900 спеціально відібраних екзотичних рослин. Мікроклімат дивовижних холодних теплиць Cooled Conservatories дозволяє вирощувати рослини, яким не підходить клімат Сінгапуру, а також використовувати тепло, що виділяється для виробництва екологічної енергії з метою підтримання теплиці. Всі ці споруди стали лауреатами багатьох престижних премій у галузі архітектури та екології.

У парк виходять на прогулянку або пробіжку гості знаменитого готелю Marina Bay Sands Singapore, які приїжджають цілими сім’ями, щоб чудово провести свої вихідні. До речі, на верхівці найбільшоі «квітки» Supertree знаходиться панорамний chill-out ресторан IndoChine, з якого відкриваються чудові краєвиди. Також відмінні кафе і ресторани розташовані на території парку і в Холодних теплицях.

У Сінгапурі можна організувати незабутнє дозвілля на будь-який смак. Потрібно грамотно спланувати свої самостійні екскурсії по визначних пам’ятках, щоб їх не затьмарила денна спека. Кращий час для прогулянок по місту – до 12-00 і після 16-00, а найспекотніший період краще провести в приміщеннях з кондиціонером, наприклад, в музеях, торгових центрах, або у футуристичних холодних теплицях садів Gardens by the Bay або на пляжі. Обов’язково мати з собою парасольку. Екваторіальне сонце дуже підступне, а сонячні опіки можна отримати навіть в хмарний день. До речі, саме хмарний день ідеально підходить для екскурсій по місту. Особливо тим, хто постійно носить з собою парасольку на випадок несподіваного тропічного дощу. Сінгапурці використовують її і як захист від сонця, а засмаглу шкіру вони вважають поганим тоном. У косметичних магазинах можна помітити, що косметика з відбілюючим ефектом займає почесні місця на полицях, адже вона користується надзвичайним попитом серед місцевих.

Для того, щоб швидше зорієнтуватися в незнайомому місті, краще почати ознайомлення зі зручною оглядовою екскурсію по Сінгапуру, а вже потім упевнено відвідувати вподобані місця. Можливість отримати перше враження в місті, а також отримати задоволення, надає інформативний «Дак турс» (DUCKtours). Цей тур входить в десятку найкращих сімейних розваг Сінгапуру. Симпатична амфібія (колишня військова машина) проводить тури центром міста, щоб оглянути головні визначні пам’ятки, а потім – по воді, посилюючи яскраві враження. Екскурсоводи розкажуть про все, що знаходиться в полі зору. Екскурсія на амфібії займе всього годину. Вартість – 33 SGD. Місце посадки на DUCKtours можна знайти за вказівниками в торговому центрі Suntec City, який знаходиться біля метро Esplanade MRT або Promenade MRT.

Статуя Мерлайон (Merlion) (див. Додаток Ґ) втілила в собі символ і талісман країни – морського лева. Ця міфічна істота з головою лева і тілом риби є частиною історії Сінгапуру. Згідно з легендою, принц Шрі Три Буана (Sri Tri Buana), потерпілий біля берегів острова, побачив істоту, схожу на лева і визнав це добрим знаком, посланим згори і заснував на цьому місці місто Singapura, що означає «Місто лева».

Відлита з бетону статуя Статуя Мерлайон висотою 8,6 метрів та вагою 70 тонн була створена за емблемою міста, розробленої в 1964 році Фрейзером Бруннером на замовлення сінгапурської Ради з туризму (Singapore Tourism Board) і встановлена в гирлі річки Сінгапур, а вже 15 вересня 1972 відбулася урочиста церемонія відкриття парку Мерлайон, який так полюбився всім місцевим жителям і гостям міста. Неподалік від оригінальної статуї, в її дзеркальному відображенні, згідно з канонами Фен Шуй, знаходиться і трьохтонний «малюк» Мерлайон. Merlion Park розташований в бухті Marina Bay, знаменитої своїм неймовірним готелем-курортом Marina Bay Sands Singapore. Найближча станція метро – Raffles Place MRT.

Знаменитий на весь світ Фонтан багатства (добробуту) занесений в Книгу рекордів Гінесса, як найбільший у світі фонтан. Fountain of Wealth є серцем комерційного комплексу Suntec City, побудованого за всіма канонами філософії Фен Шуй, давнього вчення про впливи потоків енергії на здоров’я і благополуччя людей. Високі будівлі комплексу символізують пальці рук, таким чином, сам фонтан перебуває ніби на відкритій долоні, яка притягує гармонію і добробут. Його проточна вода покликана створювати невичерпне джерело розкоші і достатку. Ввечері цей чарівний фонтан перетворюється в ефектне лазерне шоу із запальною музикою. Подивитися його можна як з вулиці зверху, так і в одному з поруч розташованими ресторанами торгового комплексу Suntec City, що розмістилися внизу по периметру Fountain of Wealth.

Сінгапур змінюється і модернізується з надзвичайною швидкістю. За останнє десятиліття з’явилася велика кількість грандіозних архітектурних споруд, але Esplanade - Theatres on the Bay – будівля, що стала вже архітектурною іконою Сінгапуру, втіливши ідею єдиного центру усіх мистецтв (див. Додаток Д).

Цей дивовижний комплекс розташований на 6 гектарах землі, поряд з набережною Marina Bay. Він включає в себе і театр для будь-яких вистав на 2000 місць, і входить до п’ятірки світових залів за рівнем акустики концертного залу, і виставкову галерею, і аудиторію для лекцій, і присвячену різним мистецтвам бібліотеку, і концертну студію для камерних вистав, і студію для експериментального театру, і відкриту сцену на набережній. «Еспланейд» – це не просто «Театр в бухті», це – центр всіх культурних подій міста, а набережна Marina Bay – улюблене місце сінгапурців для прогулянок, зустрічей в ресторанах і кафе з видом на знаменитий на весь світ символом Сінгапуру – Мерлайон. «Зустрінемось біля дуріану!», – кажуть вони, маючи на увазі сильну зовнішню схожість між цим екзотичним фруктом з жахливим запахом і дизайном Esplanade – Theatres on the Bay. Знаходиться Театр в 5 хвилинах ходьби від станції метро Esplanade MRT.

Найбільше в світі колесо огляду знаходиться в Сінгапурі (див. Додаток Е). З Sigapore Flyer з висоти в 165 метрів (приблизно 42 поверхи) можна не тільки насолодитися незвичайним панорамним видом на місто, а й влаштувати незабутню романтичну вечерю. Примітно, що колесо огляду складається з 28 капсул і кожна капсула розрахована на 28 осіб та здійснює повний оберт за 28 хвилин, адже число 28 у кантонському діалекті означає щось на зразок «легкого процвітання» і вважається щасливим, тому Сінгапурський Флаєр частенько ще називають «Колесом Фортуни».

Марина Бей Сендс Сінгапур (його ще називають Готель-корабель з басейном на даху) – це новий унікальний курорт в центрі міста, що вражає уяву своїм розмахом. Marina Bay Sands Singapore (див. Додаток Є) був анонсований не тільки як найдорожчий, але і як найскладніший будівельний об’єкт у світі. Творці курорту ставили за мету повністю змінити обличчя туризму в Сінгапурі, побудувавши щось вражаюче, здатне дивувати. Це нове «чудо світу» в першу чергу включає в себе 55-поверховий готель з трьома вежами з 2561 кімнатами [8].

Грандіозну будівлю комплексу вінчає найбільший у світі консольний оглядовий майданчик під назвою SkyPark (12400 квадратних метрів), з захоплюючим панорамний видом на Сінгапур. На цій терасі розташовуються ресторани, нічний клуб, а також 146-метровий басейн (басейн на даху – тільки для гостей готелю). Розкішний оглядовий майданчик може вмістити 3900 чоловік. Вхід в SkyPark платний, а щоб помилуватися на панораму міста з висоти 57 поверсі доведеться купити квиток за 20 SGD.

Серце комплексу – мега популярне казино Марина Бей Сендс Сінгапур, яке вважається найдорожчим у світі. Казино має приблизно 1000 ігрових столів і 200 видами ігор, а також 1500 автоматами і 30 приватними ігровими залами. До речі, сінгапурці повинні сплатити спеціальний податок за відвідування казино. З цієї причини при вході в казино доведеться показати паспорт, який підтверджує як іноземне громадянство, так і свідомий вік (неповнолітнім до 21 років вхід в казино заборонено), а дотримання дрес-коду є обов’язковим.

Комплекс Марина Бей Сендс Сінгапур включає в себе не тільки готель і казино, а й виставковий зал, грандіозний торговий з повним комплектом магазинів знаменитих брендів, театр Sands Theatres, де показують бродвейські мюзикли, критий каток, спа, сім вишуканих ресторанів високої кухні, фантастичний музей Мистецтва і Науки The ArtScience Museum, в якому проходять чудові виставки – тобто вся індустрія розваг в одному місці, а в побудованому на воді кришталевому павільйоні розташувався запаморочливий магазин LOUIS VUITTON. Створив його талановитий архітектор Пітер Марино, натхненний дизайном сучасних кораблів.

Історія виникнення всесвітньо відомого Сінгапурського Ботанічного Саду безпосередньо пов’язана з історією Сінгапуру і далекоглядністю батька-засновника. Сер Стемфорд Раффлз, істинний натураліст, розпорядився в 1822 році створити перший експериментальний ботанічний сад для розведення таких важливих для економіки країни культур як какао-боби і мускатний горіх. Сучасний Ботанічний Сад взяв на себе провідну роль в озелененні Сінгапуру. Його територія розташовується на 64 гектарах землі, який користується популярністю серед любителів ранкових пробіжок на свіжому повітрі [50].

Відвідувачі також можуть приєднуватися до екскурсії, щоб більше дізнатися про ботанічний сад і його дивовижних рослинах, або просто насолодитися прогулянкою території. Для дітей на території саду створений перший в Азії The Jacob Ballas Children’s Garden – веселе інтерактивне місце, де маленькі дослідники можуть здійснювати свої перші відкриття. Садок створювався для глибокого розуміння дітьми постулату «Все життя на Землі залежить від рослин» [50].

Чудовий Singapore Botanic Garden працює з 5 ранку до 12 ночі. Вхід – вільний. Якщо захотілося затриматися в цьому прекрасному саду на весь день, то не виникне питань щодо пошуку чудових ресторанів з різноманітною кухнею і чудовими видами. У вихідні на концертному майданчику Сінгапурського Ботанічного Саду грає жива музика, а сім’ї і закохані влаштовують пікніки.

Безсумнівно, головною визначною пам’яткою Сінгапурського Ботанічного Саду, є Національний Сад Орхідей (див. Додаток Ж) – володар найбільшої в світі колекції цих чарівних рослин. Більше 2000 видів і більше 1000 гібридів квітів можна побачити в цьому саду. Щоправда, чорних орхідей в Сінгапурі не має, адже вважається, що справжня краса рослини створюється завдяки грі тонів, а чорна квітка втратила б притаманну орхідеї ніжність [50].

У Саду Орхідей можна побалувати себе і близьких дійсно чарівним подарунком – орхідеєю в золоті або сріблі. Ці вишукані квіти виготовляють, опускаючи квітку орхідеї в розчин з частинками дорогоцінного металу. Під впливом струму, в процесі електроліту, пелюстки орхідеї покриваються найтоншим шаром металу, і на світ з’являється неповторна прикраса. Великі квітки перетворюються в брошки, а дрібні – в чарівні сережки. Також на згадку про Сінгапур ви можете привезти паросток орхідеї, щоб виростити розкішну квітку у себе вдома. Паростки продаються в спеціально упакованих для транспортування колбах з розчином [50].

Знаменитий на весь світ Сінгапурський зоопарк покликаний захищати дику природу і є частиною тропічного заповідника неземної краси. Головна концепція Сінгапурського зоопарку – утримання тварин в умовах, максимально наближених до їх природного середовища. Зоопарк в Сінгапурі є справжнім домом для більш ніж 2500 тварин, 36% з яких знаходяться під загрозою зникнення. Для повного задоволення всіх потреб у ветеринарній охороні здоров’я при зоопарку був створений спеціальний науковий центр міжнародного масштабу [50].

Турбота про тварин і рослин у зоопарку безмежна, проте і для відвідувачів створені всі можливі умови комфортного відпочинку. По зоопарку курсує так званий «трам», електровозік, на якому спочатку можна повністю об’їхати весь зоопарк, а вже потім пішки досліджувати цікаві території. Створено спеціальні місця відпочинку, щоб перечекати дощ під навісом або перевести дух від пекучої спеки в кімнатах з кондиціонерами. Місця відпочинку обладнані холодильниками з напоями (бажано мати з собою дрібні гроші). Комарі не надокучатимуть, адже вжиті всі заходи для того, щоб відвідувачам було комфортно.

Для маленьких дітей передбачена ціла територія. І діти, і дорослі можуть покататися на слоні. Сінгапурці відводять на відвідування зоопарку цілий день. Вони вважають, що такому місці не варто поспішати, – неспішне спостереження за тваринами і природою приносить справжню радість. Тим більше, що протягом всього дня в зоопарку відбувається багато всього цікавого. З 9.00 до 10.30 є можливість насолодитися популярним «Сніданком в джунглях» (Jungle Breakfast With Wildlife). Цікаві погляди тварин не повинні бентежити – їх уже погодували відповідним раціоном. Звична для людини їжа згубна для багатьох тварин, натомість протягом дня можна взяти участь у годуванні звірів. Розклад годувань можна знайти на карті, яку отримують відвідувачі зоопарку при купівлі квитка, де також вказана шоу-програма з участю тварин.

Саме в Сінгапурі з’явився перший у світі нічний зоопарк. Джунглі вночі, де після заходу сонця можна спостерігати за тим, як 1040 тварин ведуть активне нічне життя в природних умовах. Таких звірів не часто зустрінеш у звичайних зоопарках. Спочатку гості сідають в «трам», який повільно провозить їх повз тварин, що вільно розгулюють по тропічному лісі. По ходу руху гід тихим голосом розповідає про мешканців зоопарку: про плямисту гієну, або азіатського носорога, або, наприклад, про африканські буйволи.

Покинувши «трам», самостійно можна оглянути території з летючими мишами, лисицями, лемурами та іншими тваринами, а також подивитися шоу з участю звірів, яке надзвичайно сподобається дітям. Весь парк поділений на 7 територій за географічною ознакою. Наприклад, на території «Передгір’я Гімалаїв» можна зустріти тварин, які водяться в тих місцях, а на «Стежці Леопарда», крім уже знайомих хижаків, зустрічаються вже зовсім фантастичні звірі – довгоп’яти, яких можна впізнати за витріщеними очима.

Етнічні райони ретельно оберігаються урядом та вважаються історичною спадщиною Сінгапуру. Своїм виникненням вони зобов’язані серу Стемфорду Раффлзу, який вважав, що іммігрантам буде легше адаптуватися в новій для них країні, якщо вони оселяться в районі, населеному людьми з рідною їм культурою. Новоприбулі поселенці обживали, будували будинки і, звичайно ж, храми, які допомагали їм духовно вижити на чужій землі. Зазначимо, що завдяки такій політиці батька-засновника, ворожнеча між етнічними групами стихла.

Чайнатаун. Чайнатаун – один з найколоритніших етнічних районів Сінгапуру. Незважаючи на свою назву, він найяскравіше демонструє поєднання різних культур країни. В цьому районі знаходяться і найстаровинніший індійський храм в Сінгапурі Sri Mariamman, і мусульманська мечеть Jamae Chulia Mosque, що на вулиці Мечеті. Даоський храм Thian Hock Keng розташований поруч із мусульманським святилищем Nagore Durgha. Район розташований в західній частині Сінгапуру. Район зберіг багато рис XIX століття в архітектурі та оригінальному укладі життя. Тут зосереджені майстерні ремісників, розважальні заклади і китайські магазини. Є в Сінгапурі і особливе село Мінг, де виробляються китайські вироби з фарфору за стародавніми технологіями. Китайські пагоди, буддійські та індуїстські храми додають у вигляд міста особливого колориту так само, як і китайські та японські сади, кожен з яких є справжнім витвором мистецтва.

Чудовий The Buddha Tooth Relic Temple and Museum є і буддійським храмом, і музейним комплексом одночасно. Він був побудований в 2007 році в стилі династії Тін для поклоніння Священному Зубу Будди і розвитку китайської буддійської культури. Центр спадщини Чайнатауна Chinatown Heritage Centre розповідає про історію цього району і життя перших китайських переселенців [50].

На вуличках Чайнатауна кипить торгове життя. У крамницях продають традиційний китайський одяг, сувеніри, прикраси та різноманітні дрібнички, а також знаменитий екзотичний фрукт дуріан, дуже популярний в Сінгапурі, а гарно попоїсти можна на Smith Street, в Chinatown Complex Food Centre – цю вулицю ще називають «Вулиця Їжі», або в Maxwell Road Hawker Centre [50].

Маленька Індія. Маленька Індія – невеликий, але дуже барвистий і самобутній район, який є серцем індійської культури в Сінгапурі. По суті, це – ринок, де пропонують усілякі прянощі і приправи, етнічні прикраси і сарі, срібний та мідний посуд і екзотичні солодощі. Тут можна скуштувати і традиційні індійські страви – їх подають на банановому листочку. Два рази на рік, восени і взимку, квартал повністю перетворюється до індійських свят [50].

Kampong Glam и Arab Street. Цей район є колишньою малайською частиною міста. Kampong перекладається з малайської як «селище», але в даному випадку це слово означає «квартал». Колись на цьому місці було рибальське поселення, до берегів якого причалювали кораблі з паломниками-мусульманами. Про історію цього району, про те, як жила малайська громада і про те, який вплив вона справила на культуру Сінгапуру, можна дізнатися в «Центрі малайської спадщини». Завдяки старанням батька-засновника, Арабську вулицю облюбували торговці з Близького Сходу, і поступово вона стала справжнім центром мусульманської громади [50].

На Арабській вулиці й досі триває жвава торгівля, причому вона є справжнім текстильним раєм і мрією дизайнера. Саме тут можна знайти незвичайний одяг, головні убори і прикраси, килими всіх розмірів і кольорів, а також все, з чого одяг і прикраси можна створювати: стоси чудового шовку і парчі всіх кольорів, прекрасне мереживо, золоті нитки, фурнітуру в будь-якій кількості, пір’я і напівкоштовні камені за дуже привабливою ціною. На цій старовинній вулиці також є багато ресторанів з традиційною арабською кухнею. Перекусити можна і на Bugis Street – торговій вулиці, де знаходиться популярний Hawker Centre з величезним вибором страв місцевої кухні [50].

Головна визначна пам’ятка цього району – мусульманська святиня Masjid Sultan – Султанська Мечеть, названа на честь першого султана Сінгапуру – Хусейна. Це одне з найвизначніших релігійних споруд Сінгапуру, з масивним золотим куполом, фундамент якого зроблено зі скляного дня від пляшок. Колись бідні місцеві жителі збирали гроші, яких бракувало на будівництво мечеті, здаючи пляшки, і архітектор вирішив використати частину матеріалу для нагадування про подолання труднощів життя. Підлогу храму встелено розкішним килимом – це дар принца Саудівської Аравії.

У міському районі Джуронг розташований найбільший в світі Парк птахів з колекцією в 420 видів птахів та кількістю – більше 4,5 тис. птахів, причому також є крокодиляча ферма із заповідником. Цей чудовий парк займає 20 гектарів на схилі пагорба. У ньому мешкає 5000 птахів, що представляють 380 видів. Парк птахів Джуронг – найбільший у світі парк, який поділений на тематичні території також, наприклад, Lory Loft – це найбільший у світі вольєр з австралійськими папугами [24].

На території African Waterfall Aviary крім 1500 вільно літаючих африканських птахів, знаходиться і найбільший у світі штучний водоспад. Penguin Coast – це критий павільйон, в якому живуть 6 видів пінгвінів в природному для них середовищі. Там постійно підтримується комфортна для пінгвінів низька температура. Два рази на день, під час годування, можна дізнатися багато цікавого про звички цих птахів. Pelican Cove – це озеро, біля якого влаштувалися пелікани. У тому числі і зникаючий, рідкісний вид Dalmatian Pelicans. Під час годування, о 14.00, можна пригостити пелікана рибкою [24].

Довгоочікуване відкриття нового Сінгапурського зоопарку River Safari відбулося 3 квітня 2013 року. Унікальний тематичний парк «Річне сафарі» розкинувся на 12 гектарах тропічного природного заповідника. У ньому представлені тварини з прісноводних середовищ існування, таких як Міссісіпі, Ніл, Конго, Амазонка та інших. У парку можна подивитися на гігантську саламандру, сома Меконг, гігантську річкову видру, яка є найбільшою видрою у світі, адже вона виростає до 1.8 метра завдовжки. Парк складається в цілому з 10 різних екосистем з усього світу і має більше 300 видів тварин, включаючи багатьох зникаючих видів. Головна експозиція парку – Giant Panda Forest, де живуть дві чарівні гігантські панди в умовах, які були створені спеціально для них. Під час святкування 20-річчя китайсько-сінгапурських відносин, в 2010 році, китайський уряд зробив Сінгапуру дорогий подарунок – пару гігантських панд. Подарунок був зроблений з метою сприяння збереженню гігантських панд і підвищенню громадської обізнаності про те, що знаходиться під загрозою зникнення. З цією ж метою і був створений the Giant Panda Forest – для забезпечення пандам сприятливих умов для життя і розмноження. Після загальнонаціонального конкурсу солодкій парочці обрали імена – Кай-Кай для хлопчика, що означає «переможний», і Цзя-Цзя для дівчинки, що означає «красива» [24].

Туристичні організації Сінгапуру пропонують декілька найбільш популярних турів по місту. Один їх них – круїз по річці Сінгапур і навколо південних островів. Під час екскурсії (розрахована вона на цілий день) можна побачити відразу безліч цікавих місць: «порцелянове» містечко Мінг, «крокодиловий рай», чудовий буддистський храм з крематорієм і стародавніми статуями. Особливо цікавим завершенням подорожі навколо острова є водна прогулянка на бамбукових човнах з візитом в традиційне селище рибалок.

Інший тур – оглядовий – знайомить з основними пам’ятками самого міста, в тому числі з «Маленькою Індією», «Китайським містечком», знаменитою центральною вулицею «Орчард роуд» (Orchard Road), де розташовані головні готелі та магазини міста, Президентський палац, Раффлс-готель (Raffle Hotel), район банків «Шентон», з горою Фабер і ботанічним садом.

Острів Сентоза – це один великий, вічнозелений, запашний тропічний парк. Прогулянку островом краще почати з оглядового майданчика, що знаходиться на території під назвою Imbiah Lookout, з якої відкривається прекрасний вид на Resorts World Sentosa. Саме на цей майданчик прибувають кабінки канатної дороги Singapore Cable Car. В музеї Images of Singapore можна дізнатися цікаві факти щодо історії міста-країни, який також відправить в яскраве минуле цієї прекрасної країни за допомогою воскових фігур в натуральну величину, анімованих експонатів і дивовижних спецефектів. Музей пропонує також чудовий тур «Подорож національною кухнею», який потрібно замовляти заздалегідь,та розкаже про особливості місцевих страв. Тур включає в себе і демонстрацію того, як ці страви готують, і чайну паузу, і навіть книгу рецептів страв сінгапурської кухні в подарунок [13].

Є можливість відвідати Butterfly Park & Insect Kingdom – розплідник, що вражає різноманітністю видів метеликів дивовижних забарвлень і розмірів. Серед пишної тропічної зелені, в природних умовах, метелики охоче демонструють свою красу гостям парку, сміливо сідаючи їм на руку [13].

Для продовження прогулянки островом Сентоза можна скористатися зручним ескалатором, а можна – стежкою, щоб помилуватися ботанічним садом, де також можна зустріти символ Сінгапуру – Мерлайон, проте це не просто гігантська 37-метрова статуя, а свого роду атракціон. Загадкові гвинтові сходи всередині проведуть крізь міфічне підводне царство в чарівний кінотеатр, де покажуть коротенький фільм-легенду про виникнення Сінгапуру, а потім вже сходи виведуть на оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на Південно-Китайське море, піщані пляжі і кораблі на рейді. При виході з цього атракціону ваш вхідний квиток обміняють на подарунок-сувенір на згадку про острів Сентоза.

З Мерлайона прекрасно видно Skyline Luge Sentosa, ще одну розвагу на острові. Любителі швидкості можуть з’їхати з гори-траси на «санках», а любителі незрівнянних видів – пролетіти над островом на фунікулері. Він доставить Вас на берег моря, в район Beach station, де ввечері проходить шоу Songs of the Sea зі знаменитими співаючими фонтанами [13].

Raffles Hotel Singapore – історичний готель, гордість і національний пам’ятник Сінгапуру. Його будівля побудована в класичному колоніальному стилі і оточена дивовижним садом з тихими двориками і фонтанами. Готель названий в честь незабутнього сера Стемфорд Раффлза, засновника колоніального Сінгапуру. Відкривався він 1 грудня 1887, до дня народження королеви Великобританії і його стіни пам’ятають усі блискучі бали та прийоми тих часів. Тут жили багато знаменитостей, які залишили помітний слід в історії готелю. Сомерсет Моем так любив Раффлз Готель, що в нього були там власні апартаменти. Великий письменник описував його, як «всі казки екзотичного Сходу» [12].

Джозеф Конрад написав у стінах Раффлз Готелю початок своєї повісті «Тайфун», тут же у нього народився задум роману «Лорд Джим». Редьярд Кіплінг в оповіданні «Провидіння» із захопленням відгукувався про це дивовижне місце. Готель також є основним місцем дії широко відомого роману Рю Муракамі «Готель Раффлз». І в романі, і фільмі під тією ж назвою, описуються події, що відбувалися в цьому історичному місці. Однойменний фільм був знятий безпосередньо в самому готелі. Раффлз Готель завжди був притулком іменитих гостей і сильних світу цього. У його стінах перебуває музей, який захоплююче демонструє багату історію готелю, нерозривно пов’язану з історією Сінгапуру і колонізацією Азії [12].

Гості готелю оточені особливою увагою і турботою, як і годиться готелю класу Люкс. Персонал намагається, щоб туристи, які цікавляться готелем, як пам’яткою, не змогли потурбувати відпочиваючих.

У готелі ретельно зберігають багаторічні традиції ресторанного мистецтва за допомогою найкращих шеф-кухарів. The Long Bar – той самий бар, в якому колись був створений легендарний коктейль Singapore Sling. Відвідання цього бару з дегустацією Сінгапурського Слінга – один з найпопулярніших атракціонів для туристів з усього світу. Протягом більше ста років цей романтичний готель міцно утримує лідируючі позиції серед найвідоміших готелів, входячи в десятку кращих готелів світу [12].

Цікаві також численні театри міста, що пропонують вистави на будь-який смак. Є традиційні – Театр Вікторії, Центр драми, «Калланг», «Блек Бокс», а також національні – «Вайанг», китайська вулична опера, малайський театр танцю.

Ділова частина Сінгапуру вражає десятками сучасних хмарочосів, через які Центральний район називають «Золотою підковою». Тут же, в гирлі річки Сінгапур, знаходиться величезна статуя «Мерлайон» (лева-риби), що є міським символом. Цей район є найстарішою частиною міста. Тут збереглися будівлі епохи британської колонізації, до яких входить парламент, Раффлс-готель. Неподалік розташований собор Св. Андрія та Президентський палац, який в колоніальному минулому був резиденцією правителя Сінгапуру.

Крім пізнавальної та розважальної сторін Сінгапуру, величезний інтерес для туристів представляє колосальна кількість різноманітних товарів та чудово організована торгівля. Крім широкого вибору, товари відрізняються дуже низькою ціною та високою якістю. Причому, не має значення, де робляться покупки – у величезних супермаркетах або в крихітних китайських крамничках. Держава здійснює дуже жорсткий контроль якості продукції та сервісу. У невеликих магазинах можна торгуватися, що дозволить знизити первинну ціну товару навіть на чверть. Для допомоги приїжджим уряд Сінгапуру регулярно видає спеціальні буклети та карти, що допомагають орієнтуватися в магазинах міста. Магазини є скрізь, але найбільш популярними вважаються «човнові» квартали Кларк Кі і Боут Кі на берегах річки Сінгапур, магазини на головній вулиці Орчард Роуд, Шопінг-центр в районі Вудлендс, Чайнатаун тощо.

Сінгапурці дбайливо зберігають свою історичну спадщину. Уздовж річки будували колись свої хатини перші поселенці. Зараз набережна річки Сінгапуру є тим самим місцем, де старе тісно перетинаєтсья з новим, зберігаючи при цьому свою чарівність. Найкращий спосіб помилуватися будинками на набережних – вирушити на кораблику на прогулянку. Уздовж річки є кілька причалів Singapore River Cruise, де можна купити квиток і піднятися на кораблик, який є ще й зручним видом транспорту в Сінгапурі – водним таксі.

Набережна Boat Quay знаходиться в безпосередній близькості від ділового центру міста. В давні часи вона була жвавим ринком, де торгівля кипіла прямо з кораблів. Поступово річка Сінгапуру перетворювалася з торгового судноплавного русла в красиву берегову лінію, а історичні будівлі на сьогоднішній день були відреставровані. Зараз це – прогулянкова набережна і суцільна низка ресторанів, барів і пабів [50].

Набережна Clarke Quay знаходиться трохи вище за течією річки від Boat Quay. Названа вона на честь сера Ендрю Кларка, другого губернатора Сінгапуру. Зараз Кларк Кі – серце бурхливого нічного життя міста, де розташовані відомі нічні клуби, бари, паби і ресторани. У вихідні тут можна знайти знаменитий «блошиний ринок». Любителів адреналіну порадує запаморочливий атракціон у вигляді капсул вистрілюють в повітря зі швидкістю 200 км/год разом із пасажирами [50].

Дізнатися глибше про історію Сінгапуру допоможуть історичні пам’ятки та музеї країни. Пізнавальні, захоплюючі і сучасні національні музеї ознайомлять з багатою культурою і традиціями не тільки цього острова, а й усієї Південно-Східної Азії.

Музей азійських цивілізацій знаходиться в будівлі Empress Place Building, величному архітектурному спорудженні, побудованому в 60х роках ХІХ століття і отримав пізніше свою назву на честь королеви Вікторії. В її ж честь названі ще дві сусідні будівлі Victoria Concert Hall і Victoria Theatre, побудовані в кінці 19 – початку 20 століття у вікторіанському стилі. Будівля і експонати музею захоплюють своєю старовинною художньою цінністю, а організація експозицій, велика кількість інтерактивних можливостей для отримання цікавої інформації, вражають сучасністю і високими технологіями. У музеї знаходиться 11 тематичних галерей, в яких представлено 1300 артефактів, що відображають культуру і традиції країн Азії. Саме завдяки змішанню цих культур Сінгапур є таким незвичайним, чарівним і неповторним. Кожна галерея демонструє експонати, що відображають культуру якоїсь країни чи регіону Азії (Китаю, Індії, Шрі-Ланки, Малайзії, Індонезії, Філіппін, В’єтнаму, Камбоджі, Таїланду, острова Борнео) [2].

Арт Хаус.Будівництво колоніальних особняків велося відповідно до англійської моди тієї епохи. Найвизначнішим сінгапурським архітектором початку 19 століття, офіційним будівельником колонії, радником сера Раффлза був ірландець Джордж Коулмен (George Drumgoole Coleman), ім’ям якого названа вулиця в центрі Сінгапуру. Коулмен побудував одне з перших адміністративних будівель Сінгапуру – стару будівлю Парламенту в неопалладіанському стилі, але перебудова на початку XX століття, що надало палацу вікторіанського вигляду. Бронзова фігурка слона перед фасадом будівлі – подарунок Сінгапуру королем Сіаму Chulalongkorn в пам’ять про відвідини міста в 1871 році. У 1999 році Парламент переїхав в нову будівлю по сусідству, поступившись місцем Центру Мистецтв. Будівля є національним пам’ятником Сінгапуру, а також одним з найяскравіших символів вишуканої розкішної спадщини Британії [1].

Національний музей – найстаріший музей Сінгапуру, музей з багатою історією. Його елегантну нео-класичну будівлю було збільшено за рахунок сучасної прибудови зі скла і металу. Експозиція, присвячена історії Сінгапуру, дозволяє простежити його долю, починаючи з 14 століття і до нинішніх днів. Музей щедро забезпечений сучасними інтерактивними можливостями для самостійного отримання інформації. На території музею є відмінний китайський ресторан і ресторан європейської кухні, а також кафе, де можна швидко перекусити [50].

Історія парку Форт Каннінг, за свідченнями археологічних розкопок, йде углиб століть. У підніжжя пагорба знаходиться могила Keramat Iskandar Shah, шанована мусульманами як місце поховання останнього малайського короля, який правив в 14 столітті. Сам пагорб місцеві жителі називали не інакше як «Заборонений пагорб», тим не менш, місце це дуже сподобалося серу Раффлзу, внаслідок чого там було зведено бунгало, яке служило йому і будинком, і офіційною резиденцією, що стала найпершою урядову будівлю Сінгапуру. Навколо свого житла натураліст Раффлз розбив ботанічний сад, в якому росли прянощі та інші тропічні рослини. У 1859 році британська влада побудували на пагорбі форт, в якому розташували казарми, госпіталь і військові склади. Залишки стіни форту збереглися до наших днів. У відреставрованих казармах розташовується Сінгапурський Театр танцю. У цьому місці можна відчути дух подій другої світової війни, під час якої у форті був споруджений бункер командування британських військ Battle Box. Саме тут, на глибині 9 метрів під землею, 15 лютого 1942 було прийнято рішення про здачу Сінгапуру японцям. Зараз цей квітучий парк є центром культурного життя Сінгапуру. У ньому проводяться фестивалі і театральні постановки на відкритому повітрі, а сам бункер можна відвідати з екскурсією [50].

Музей ARTSCIENCE MUSEUM став невід’ємною частиною архітектурного ансамблю знаменитого готелю-курорту Marina Bay Sands Singapore і є місцем проведення найбільших світових виставок сучасного мистецтва. При цьому в музеї розміщена і постійна експозиція A Journey Through Creativity, яка демонструє, як сила творчості проявляється в науці та мистецтві, залучаючи відвідувачів в простір творчого процесу через три паралельні реальності: Цікавість, Натхнення, Реалізація – три унікальні галереї музею [50].

Будівля музею теж є об’єктом сучасного мистецтва. Створений за проектом знаменитого архітектора Moshie Safdie, натхненного прекрасним квіткою лотоса. Форма будівлі представляє символічні десять пальців рук теплого сінгапурського вітання. Басейн в поглибленні накопичує дощову воду, яка після переробки знову використовується в цій екологічній будівлі. У будівництві архітектурного дива був використаний склопластик, який до цього зазвичай використовували для будівництва яхт [50].

Музей Дизайну Red Dot – це найбільший музей сучасного дизайну в Азії. На 1400 кв.м. представлені роботи, які визнані світовим еталоном дизайнерських рішень. Родзинка музею – колекція з більш ніж 200 футуристичних концептуальних робіт. Багато з цих ідей зможуть в найближчому майбутньому прикрасити наше повсякденне життя. Атмосфера в музеї творча – всі експонати дозволяється чіпати руками. «Ред Дот» – рідний дім премії «Red Dot Design», яка є однією з найбільш престижних і впливових премій у галузі дизайнерських концепцій. У музеї виставляються роботи лауреатів цієї премії – першовідкривачів майбутніх тенденцій. Музей знаходиться в будівлі колишньої штаб-квартири Сінгапурської дорожньої поліції, на 28 Мaxwell road, в 5 хвилинах ходьби від Tanjong Pagar MRT [50].

Одним з досягнень індустрії туризму можна вважати ресторани Сінгапуру, в яких уживаються східна екзотика і західний сервіс вищого класу. Поєднання культур і народів на сінгапурській землі відбилося й на різноманітності гастрономії міста. Зараз Сінгапур вважається однією з кулінарних столиць Сходу, тому знайомство із кулінарними шедеврами Південно-Східної Азії – є обов’язковим заняттям під час подорожі до Сінгапуру. Однак сінгапурці не втрачають зв’язку з рештою світу, тому тут можна з легкістю знайти всі кулінарні стилі, причому не тільки східних, але й світових кулінарних шкіл. Є навіть страви російської кухні (ресторан «Шашлик»). Щоб іноземцям було простіше орієнтуватися в цьому різноманітті, випускаються спеціальні путівники. Існування одного з щорічних свят – липневого Кулінарного фестивалю – підтверджує все вище зазначене [50].

У цілому річний цикл Сінгапуру насичений святами, виставками, фестивалями та іншими подіями культури, що привертають увагу тисячі туристів. Найвідомішими з них вважаються Тайпусан – фестиваль віри і мужності (січень); Китайський Новий рік (лютий); Рамадан (друга половина лютого – початок березня); Міжнародний кінофестиваль (друга половина квітня); Фестиваль мистецтв (кінець травня - червень); «Великий розпродаж» (друга половина липня – перша половина серпня); День народження бога-мавпи (вересень); Фестиваль дев’яти богів (жовтень) [50].

Життя в Сінгапурі не зупиняється навіть вночі. Екзотична природа і національний колорит Китайського містечка, Маленької Індії, Орчард Роуд та інших районів постають у зовсім іншому світлі. Розвинена міська інфраструктура, сервіс в будь-який час доби дають можливість відкрити новий Сінгапур, який сильно відрізняється від того, що можна побачити вдень.

Система штрафів.З особистого досвіду слід зазначити, що Сінгапур жартома називають "Fine city" (гра слів з англ. мови, fine «прекрасний» і «штраф»). Згідно з цими штрафами заборонено провозити в громадському транспорті дуріан; смітити в громадських місцях; вживати їжу в громадських місцях; жувати жуйку в громадських місцях; висаджувати пасажирів з автомобіля на автобусній зупинці; запускати феєрверки в недозволених місцях; переходити вулицю в недозволеному місці; курити в громадських місцях, приміщеннях, в метро; плювати в громадських місцях. За більшість цих провин застосовується штраф від 500 SGD.

Існують порушення, за які можуть застосовуватися тілесні покарання: замах на вбивство; пограбування; крадіжка; зґвалтування; вандалізм; проституція тощо. Тілесні покарання можуть бути призначені чоловікам у віці від 18 до 50 років, в якості інструменту використовуються палиці з очерету, а за розповсюдження наркотиків в Сінгапурі передбачена смертна кара.


 




Переглядів: 808

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вплив туризму на національну економіку | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.