Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Програми

 

Постанова № 1 Державного документа з надзвичайного стану в СРСР

 

З метою захисту життєво важливих інтересів народів і громадян Союзу РСР, незалежності і територіальної цілісності країни, відновлення законності і правопорядку, стабілізації обстановки, подолання важкої кризи, недопущення хаосу, анархії і братовбивчої громадянської війни Державний Комітет з надзвичайного стану в СССр постановляє:

1) Усім органам влади і управління Союзу РСР, союзних і автономних країв, областей, міст, районів, селищ і сіл забезпечити неухильне дотримання режиму надзвичайного стану відповідно закону СРСР «Про правовий режим надзвичайного стану» і постанов ДКНС СРСР. У разі нездатності забезпечення цього режиму повноваження відповідних органів влади та управління припиняються, а здійснення їх функцій покладається на осіб, спеціально уповноважених ДКНС СРСР.

2) Негайно розформувати структури влади і управління, воєнізовані формування, що діють всупереч Конституції СРСР і законам СРСР.

3) Вважати надалі недійсними закони та рішення органів влади, СРСР суперечать Конституції і законам СРСР.

4) Призупинити діяльність політичних партій, громадських організацій і масових рухів, які перешкоджають нормалізації обстановки.

5) У зв'язку з тим, що Державний комітет з надзвичайного стану в СРСР тимчасово бере на себе функції Ради Безпеки СРСР, діяльність останнього призупиняється.

6) Громадянам, установам і організаціям негайно здати знаходиться у них всі види вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин, військової техніки і спорядження. МВС, КДБ і Міністерство оборони СРСР забезпечити суворе виконання цієї вимоги. У разі відмови - вилучати їх у примусовому порядку з притягненням порушників до строго кримінальної та адміністративної відповідальності.

7) Прокуратор, МВС, КДБ і Міністерство оборони СРСР організувати ефективну взаємодію правоохоронних органів та Збройних Сил по забезпеченню охорони громадського порядку та безпеки держави, суспільства і громадян відповідно до Закону СРСР «Про правовий режим надзвичайного

Проведення мітингів, вуличних походів, демонстрацій, а також страйків не допускається.

У необхідних випадках запроваджувати комендантську годину, патрулювань територій, здійснювати огляд, вживати заходів щодо посилення митного та прикордонного режиму.

Взяти під контроль, а в необхідних випадках під охорону найважливіші державні і господарські об'єкти, а також системи життєзабезпечення.

Рішуче присікати розповсюдження підбурювальних чуток, дій, що провокують порушення правопорядку і розпалювання міжнаціональної ворожнечі і непокору посадовим особам, які забезпечують дотримання режиму надзвичайного стану.

8) Встановити контроль над ЗМІ, покласти його здійснення на спеціально створюваний орган при ДКНС СРСР.

9) Органам влади управління, керівникам установ і підприємств вжити заходів щодо підвищення організованості, наведення порядку і дисципліни в усіх сферах життя суспільства. Забезпечити нормальне функціонування підприємств усіх галузей народного господарства, строге виконання заходів щодо збереження та відновлення на період стабілізації вертикальних і горизонтальних зв'язків між суб'єктами господарювання на всій території СРСР, неухильне виконання встановлених обсягів виробництва, поставок сировини, матеріалів і комплектувати виробів.

Встановити та підтримувати режим суворої економії в матеріально-технічних і валютних коштів, розробити і проводити конкретні заходи по боротьбі з безгосподарністю і розбазарюванням народного добра.

10) Вважати несумісною роботу на постійній основі в структурах влади і управління з заняттям підприємницької діяльності.

11) Кабінету Міністрів СРСР у тижневий строк здійснити інвентаризацію всіх наявних ресурсів продовольства і промислових матеріалів першої необхідності, доповісти народові, що має країна, взяти під суворий контроль їх схоронність і розподіл.

Скасувати будь-які обмеження, що перешкоджають переміщенню по території СРСР продовольства і товарів народного споживання, а також матеріальних ресурсів для їх виробництва, жорстко контролювати дотримання такого порядку.

Особливу увагу приділити першочерговому постачанню дошкільних дитячих закладів, дитячих будинків, шкіл, середніх та вищих навчальних закладів, а також пенсіонерів та інвалідів.

У тижневий термін внести пропозицію про впорядкування, заморожування і зниження цін на окремі види промислових і продовольчих товарів, в першу чергу для дітей, послуги населенню і громадське харчування, а також підвищення заробітної плати, пенсій, допомог і виплат компенсацій різним категоріям громадян.

У двотижневий термін розробити заходи щодо впорядкування розмірів заробітної плати керівників усіх рівнів державних, громадських, кооперативних та інших установ, організацій і підприємств.

12) Враховуючи критичне становище із збиранням врожаю і загрозу голоду, вжити екстрених заходів щодо організації заготівель, зберігання і переробки сільгосппродукції. Надати трудівникам села максимально можливу допомогу технікою, запасними частинами, паливно-смазачнимі матеріалами і т.д. Негайно організувати направлення в необхідних для врятування врожаю кількостях робітників і службовців підприємств і організацій, студентів і військовослужбовців на село.

13) Кабінету Міністрів СРСР у тижневий строк розробити постанову, що передбачають забезпечення в 1991-1992 роках усіх бажаючих міських жителів земельними ділянками для садово-огродних робіт у розмірі 0,15 Га.

14) Кабінету Міністрів СРСР у двотижневий строк завершити планування невідкладних заходів щодо виведення з кризи паливно-енергетичного комплексу країни і підготовки до зими.

15) У місячний сік підготувати і доповісти народові реальні заходи на 1992 рік щодо докорінного поліпшення житлового будівництва та забезпечення населення житлом.

Протягом півроку розробити конкретну програму прискореного розвитку державного, кооперативного та індивідуального житлового будівництва на п'ятирічний термін.

16) Зобов'язати органи влади та управління в центрі і на місцях приділяти першочергову увагу соціальним потребам населення. Вишукати можливості істотного поліпшення безплатного медичного обслуговування і народної освіти.

 

Постанова № 2

Державного комітету

з надзвичайного стану в СРСР

Про випуск центральних, московських міських і обласних газет

 

У зв'язку з введенням 19 серпня 1991 в Москві і на деяких інших територіях Союзу Радянських Соціалістичних Республік надзвичайного стану та у відповідності до пункту 14 статті 4 Закону СРСР «Про правовий режим надзвичайного положення Державний комітет з надзвичайного стану в СРСР постановляє:

Тимчасово обмежити перелік випускаються центральних, московських міських і обласних суспільно-політичних видань наступними газетами: «Праця», «Робоча трибуна», «Известия», «Правда», «Червона зірка», «Радянська Росія», «Московська правда», « Ленінський прапор », Сільське життя».

Відновлення випуску інших центральних, московських міських і обласних газет і суспільно-політичних видань буде вирішуватися спеціально створеним органом ДКНС СРСР.

Державний комітет

з надзвичайного стану в СРСР

19 серпня 1991

 

Постанова № 3

Державного комітету

з надзвичайного стану в СРСР

 

У зв'язку з введенням 19 серпня 1991 ода в Москві і на деяких інших територіях Союзу Радянських Соціалістичних Республік надзвичайного стану відповідно до пункту 14 статті 4 Закону СРСР «Про правовий режим надзвичайного стану» Державний комітет з надзвичайного стану в СРСР постановляє:

Всесоюзної державної телерадіокомпанії, республіканським, крайовим, обласним телерадіоорганізаціям у своїй роботі суворо керуватися постановами Державного комітету з надзвичайного стану в СРСР.

Покласти на керівництво Всесоюзної ради з телебачення і телерадіомовлення в СРСР і Всесоюзної телерадіомовної компанії (Держтелерадіо) координацію діяльності телевізійних і радіомовних організацій на всій території країни. Тимчасово наділити Держтелерадіо повноваженнями в необхідних випадках припиняти або скасовувати вказівки місцевих органів влади, що суперечать завданням та принципам мовлення в умовах надзвичайного стану.

Тимчасово обмежити перелік транслюються з Москви на всю територію країни наступними програмами:

по телебаченню - першої, другої і третьої програмами центрального телебачення;

по радіомовленню - першої, другої, третьої програмами центрального Всесоюзного радіомовлення;

Тимчасово обмежити використання радіостанцій союзного підпорядкування для трансляції поруч союзних республік своїх радіопрограм на зарубіжні країни.

Програми республіканського телебачення і радіомовлення передавати на території відповідної республіки тільки по виділених для цих цілей каналах і передає засобів.

Призупинити діяльність телебачення і радіо Росії, а також радіостанції «Ехо Москви», як не сприяє процесу стабілізації становища в країні.

Передача програм телебачення і радіомовлення громадських, комерційних та інших органів мовлення, що не входять в структуру мовлення, зазначених у пунктах даної постанови, тимчасово призупиняється.

Мінзв'язку СРСР і Мінзв'язку союзних республік забезпечити призупинення випромінювання в ефір і передачу по кабельних мережах програм недержавних органів мовлення.

Дія виданих раніше реєстраційних посвідчень на телевізійне та радіо мовлення припиняється. Порядок і терміни проведення перереєстрації органів телебачення і радіомовлення будуть повідомлені додатково.

Доручити Мінзв'язку СРСР взяти під контроль всі діючі та запасні центри і канали зв'язку і мовлення на території країни (включаючи і республіканського підпорядкування).

Держтелерадіо та Мінзв'язку СРСР у взаємодії з керівництвом Всесоюзної ради з телебачення і радіомовлення створити тимчасову координаційну групу з регулювання телерадіомовлення в країні, в тому числі в питаннях виділення частот, надання часу мовлення і технічних засобів.

КДБ СРСР, МВС СРСР та їх органам на місцях вжити додаткові заходи щодо забезпечення виконання цієї постанови.

Державний комітет

з надзвичайного стану в СРСР

20 серпня 1991

Указ президента РСФСР

 

У зв'язку з дією групи осіб, які оголосили себе державним комітетом з надзвичайного стану постановляю:

1) Вважати оголошення комітету антиконституційним і кваліфікувати дії його організаторів як державний переворот, що є ні чим іншим, як державним злочином.

2) Усі рішення, прийняті від імені так званого комітету з надзвичайного стану вважати незаконними і не мають чинності на території РРФСР. На території Федерації діє законно обрана влада в особі Президента, Верховної Ради та Голови Ради Міністрів, всіх державних і місцевих органів влади і управління РРФСР.

3) Дії посадових осіб, що виконують вирішення зазначеного комітету, підпадають під дії Кримінального кодексу РРФСР і підлягають переслідуванню закону.

Цей Указ набирає чинності з часу його підписання.

Президент РРФСР Б. Єльцин.


Читайте також:

  1. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  2. Алгоритм створення тренінгової програми
  3. Анімаційні програми
  4. Антивірусні програми
  5. Важливою складовою економічної політики 60-х рр. була реалізація програми “нових рубежів” президента Дж. Кенеді.
  6. Визначення змінних програми.
  7. Виконання програми - реалізація мови програмування
  8. Вікно програми КОМПАС-ГРАФІК
  9. Демо режим програми
  10. Державні молодіжні програми в Україні
  11. Державні програми щодо попередження бездоглядності та безпритульності дітей.
  12. Діагностика виробничої програми підприємства




Переглядів: 668

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Висновок | Як поставилась УЦР до більшовицького перевороту в Петрограді?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.