Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Робіт в електроустановках

Наряд-допуск - основний документ на виробництво

Розділ III. Забезпечення безпеки робіт в електроустановках і правила застосування засобів захисту

 

Наряд-допуск є письмове завдання на виробництво роботи, що складене на бланку встановленої форми, визначає зміст і зону (місце) роботи, категорію і умову її виконання, час почала і закінчення, необхідні заходи безпеки, склад бригади і осіб, відповідальних за безпеку проведення роботи.

Наряд-допуск (надалі наряд) заповнюється в двох екземплярах під копірку чорнилом або кульковою ручкою. Запис повинен бути ясним і чітким в обох екземплярах. Виправлення і закреслення в наряді не допускаються. Один екземпляр наряду повинен знаходитися у виробника праць до їх повного закінчення, а інший (копія) - у особи, що видала наряд.

При передачі наряду по телефону, радіо він виписується в 3-х екземплярах. Видаючий наряд виписує один екземпляр, а працівник, що приймає текст у вигляді телефоної- або радіограм, заповнює два екземпляри наряду і після зворотної перевірки указує на місці підпису що видає наряд його прізвище і ініціали.

Особа, що видає наряд, детально інструктує відповідального керівника робіт, виробника робіт особисто або по телефону, звертаючи увагу на особливості майбутньої роботи і порядок дії керівника роботи для забезпечення безпеки довіреної йому бригади. До виходу на роботу керівник робіт інструктує всіх членів бригади, при цьому кожен працівник отримує певне завдання в майбутній роботі. Така ретельна підготовка зумовлює чіткість виконання роботи, детальну завчасну продуманість кожного її етапу.

Відповідальний керівник відповідає за чисельний склад бригади, визначений з умов забезпечення можливості нагляду за нею з боку виробника робіт (що спостерігає) і за достатність кваліфікації осіб, включених до складу бригади. Призначення відповідального керівника не обов'язкове при роботах, що виконуються із зняттям напруги і без зняття напруги далеко від токоведущих частин, що знаходяться під напругою. Призначення відповідального керівника робіт не потрібне при роботах по наряду в електроустановках з напругою до 1000 В і роботах, що виконуються по розпорядженню.

Приймаючи робоче місце від того, що допускає, відповідальний керівник робіт відповідає за правильну підготовку робочого місця і достатність виконаних заходів безпеки, необхідних для виробництва роботи. Кваліфікаційна група відповідального керівника - V.

При експлуатації і ремонті пристроїв електропостачання залізниць застосовуються два види форм нарядів-допусків: форма ЕУ-44 - для роботи на тягових і трансформаторних підстанціях, кабельних і повітряних лініях; форма ЕУ-115 - для роботи на контактній мережі, ЛЕП, повітряних лініях (ВЛ) і пов'язаних з ними пристроях. Зразки нарядів приведені в Додатках 3,4.

Порядок видачі і оформлення наряду або розпорядження. Роботи в діючих електроустановках виконують по нарядах, розпорядженням або в порядку поточної експлуатації. При цьому роботи на токоведущих частинах тягових і трансформаторних підстанцій із зняттям або без зняття напруги з них, а також поблизу токоведущих частин проводять тільки по нарядах. У аварійних випадках при неможливості виписати наряд, роботи повинні виконуватися за наказом енергодиспетчера, із записом в оперативному журналі і оформленням аварійної заявки.

Наряд передають оперативному персоналу безпосередньо перед початком підготовки робочого місця. Видавати наряд виробникові робіт напередодні проведення робіт, як правило, не вирішується. Оперативно-ремонтному персоналу для робіт в електроустановці без постійного обслуговуючого персоналу наряд може бути виданий напередодні дня проведення робіт.

Якщо при читанні наряду у виробника робіт або оперативного персоналу виникають які-небудь сумніви, він зобов'язаний негайно зажадати роз'яснення у особи, що видає наряд.

Допуск до роботи по наряду, що передається по телефону, проводиться в звичайному порядку. Один екземпляр наряду повинен знаходитися до повного закінчення робіт у виробника, інший (копія) - у того, що допускає.

На одного виробника робіт можна виписати відразу декілька нарядів для почергового допуску і роботи по ним. Виробник робіт отримує на руки тільки один наряд. Решта нарядів зберігається у того, що допускає; допуск і роботу по ним здійснюють по черзі після здачі що допускає попереднього наряду.

У електроустановках, де напруга знята зі всіх струмоведучих частин, у тому числі і з введень і висновків ВЛ і кабельних ліній, а вхід в сусідні електроустановки замкнутий, допускається видавати один наряд для одночасної підготовки і виробництва робіт на всіхприєднаннях. Складки і щити до 1000 В можуть залишатися під напругою.

Один наряд для одночасного або почергового виробництва робіт на різних робочих місцях одного або декількох приєднань допускається видавати з вказівкою порядку роботи в графі «Окремі вказівки».

Наряд виписують на одного виробника робіт (що спостерігає) з однією бригадою, при цьому спочатку записують прізвища тих, що всіх працюють в бригаді з вказівкою їх групи по електробезпеці. На однотипні роботи, що виконуються однією бригадою, може бути виданий загальний наряд для почергової підготовки робочих місць і подальшого виробництва робіт на декількох приєднаннях, в одному або різних РУ, в різних приміщеннях підстанції. Переклад з одного робочого місця на інше оформляється в таблиці 4 наряди «Щоденний допуск до роботи і її закінчення». Всі робочі місця на одному приєднанні повинні бути підготовлені одночасно до початку виконання робіт. Термін дії такого наряду одна доба (однотипні роботи).

У разі розосередженості бригади по різних місцях, оформлення перекладу з одного робочого місця на інше не потрібне. До таких випадків (видам робіт) відносять:

прокладку і перекладання силових і контрольних кабелів, випробування обладнання, перевірку пристроїв захисту, блокування, автоматики і т.п.;

ремонт комутаційних апаратів, коли їх приводи знаходяться в іншому приміщенні.

Термін дії наряду визначається тривалістю робіт і не повинен перевищувати 5 діб.

При роботі по наряду бригада повинна полягати не менше чим з 2 чоловік: виробника робіт і члена бригади з групою не нижче III. У бригаду на кожного працівника, що має групу III, допускається включати одного працівника, що має групу II, але загальне число членів бригади, що мають групу II, не повинне перевищувати три. За наявності цілодобового чергування (опорні підстанції, суміщені і ін.) відповідальний за електрогосподарство розпорядженням по дистанції електропостачання може встановити порядок обслуговування підстанції, при якому допускаючий черговий не повинен бути єдиним членом бригади.

Забороняється змінювати передбачені нарядом заходи по підготовці робочих місць, а також розширювати місце роботи. При необхідності розширення робочого місця або зміни числа робочих місць повинен бути виписаний новий наряд.


Читайте також:

  1. Автоматизація проектних робіт
  2. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  3. Аналіз фонду заробітної плати.
  4. Аналіз якості продукції та робіт
  5. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  6. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  7. Аудит готової продукції та продажу товарів, робіт та послуг
  8. Безпека виконання робіт.
  9. Безпека під час вантажно –розвантажувальних робіт.
  10. Безпека під час робіт з пересувними електростанціями і колійним електричним інструментом.
  11. Безробітні можуть відбувати це покарання і в нічний час.
  12. Безробітні та їх правовий захист і статус




Переглядів: 2342

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робота оперативного персоналу при ліквідації аварії на тяговій підстанції | Вказівки по заповненню наряду-допуску

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.